NB I: Zsinórban harmadik meccsén maradt nyeretlen az éllovas Kisvárda, visszaelőzheti a Fradi

Négy gólt, egy tizenegyest és sok helyzetet hozó találkozón nem bírt egymással a Paks és a Kisvárda a pénteki játéknap második meccsén.
Nyikes Zoltán 2021. október 22., péntek 19:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 22., péntek 19:38

A Paks két vesztes mérkőzés után az éllovas Kisvárdát fogadta, amelyből az alapemberek közül hiányzott Claudiu Bumba, Driton Camaj és Matheus Leoni is.

A 4. percig kellett várni az első gólra, ekkor Ötvös tette le mellel lövésre a labdát Asaninak, aki egy pattanás után 15 méterről a jobb felsőbe lőtt, 0-1. A 16. percben kis híján megduplázta előnyét a Kisvárda, miután a jobb oldalon Navrátil passzolta vissza a labdát Mesanovicnak, aki rosszul találta el a játékszert, de éppen így lett jó a mögötte érkező Ötvösnek, aki 11 méterről, nagy helyzetben a jobb kapufa mellé pörgetett.

A 22. percre viszont nagy fordulat állt be, két perc alatt ugyanis két gólt jegyzett a Paks: előbb a Navrátil Medgyes elleni szabálytalansága miatt megítélt tizenegyest lőtte be Ádám, majd Sajbán remekül ugratta ki Bognárt, a hazai vezetőedző fia pedig ziccerben, 11 méterről Dombó mellett a hálóba lőtte a labdát, 2-1.

Ezt követően sem unatkozhattunk, a 36. percben például egy szöglet után Ötvös csúsztatott a röviden három méterről, kevéssel a jobb felső sarok fölé, egy minutummal később pedig Asani lőtt az ötös sarkáról a jobb alsóba, de les miatt a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

Az első játékrész végén aztán két nagy ziccer révén tovább növelhette volna előnyét a Paks, de Ádám fejesét bravúrral védte Dombó, Sajbán pedig közelről a jobb alsó mellé lőtt, így nem esett újabb gól a szünet előtt.

A második félidő is jó iramban folytatódott, két perc telt el, amikor Ádám fejesénél kellett kapaszkodnia Dombónak, majd három perccel később Asani előtt szinte az egész kapu üresen tátongott, de sikerült Kinyikbe rúgnia a labdát, az asszisztens azonban lest jelzett, így ha gól, akkor sem adják meg.

Az 55. percben Ötvös dolgoztatta meg Nagy Gergelyt, tíz perccel később azonban már a paksi kapus sem tudott segíteni: Nagy Mihály bal oldalról érkező beadását fejelte öt méterről a bal sarokba Navrátil, 2-2.

A 81. percben kis híján a fordítás is összejött, Zlicic 27 méterről megeresztett bombája viszont a jobb oldali kapufát találta el. A 85. percben egy óriási kirúgást követően Navrátil törhetett ziccerben a paksi kapura, Nagy Gergely azonban lábbal óriásit védett.

A hosszabbításban is veszélyesebben játszott a Kisvárda, de nem született újabb gól, így zsinórban harmadik meccsén maradt nyeretlen az éllovas, ami azt jelenti, ha a Ferencváros vasárnap begyűjti a három pontot, akkor újra az első helyre ugrik.

NB I, 10. forduló

Paks–Kisvárda 2-2 (Ádám 20. - 11-esből, Bognár 22., ill. Asani 4., Navrátil 65.)

Paks: Nagy G. - Kinyik, Szélpál (Tamás, 73.), Medgyes - Lenzsér (Nagy R., 83.), Papp (Böde, 73.), Bognár, Kesztyűs (Windecker, 63.), Szabó J. (Kulcsár, 63.) - Sajbán, Ádám.

Kisvárda: Dombó - Melnyik, Prenga, Cirkovic, Hej - Simovic (Zlicic, 78.), Karabeljov - Navrátil, Ötvös, Asani (Czérna, 82.) - Mesanovic (Nagy M., 63.).