NB I: Közönségszórakoztató, hatgólos meccset hozott a Paks és a Loki összecsapása

Izgalmakban bővelkedett a Paks és a Loki összecsapása, összesen hat gólt hozott az NB I 3. fordulójának szombat délutáni mérkőzése.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 14., szombat 17:53
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 14., szombat 17:53

Alaposan bekezdtek a felek Pakson, az első percektől kezdve mindkét csapat támadólag lépett fel. Ennek megfelelően a 8. percben Ádám került helyzetbe, próbálkozása elkerülte a debreceniek kapuját - igaz a lövése egy védő lábán megpattant. Pár perccel később egy könnyed beemelés után alig maradt le a labdáról. Aztán a 27. percben megszerezte a vezetést a Loki: Dzsudzsák remek indítása után Ferenczi robogott el a szélen, majd higgadtan elgurította Nagy mellett a labdát, amely utat talált a paksiak kapujába.

Egy percre rá egyenlíthetett volna a Paks, ha Szendrei a kapu torkából nem rúgja fölé a labdát. A 37. percben kétgólosra nőtt a hajdúságiak előnye: Bévárdi vezette a vendégek kontratámadását, a védőket megbolondítva középre tálalt és az érkező Dzsudzsák közelről nem hibázott. A szépítés csak összejött a tolnaiaknak, miután Ádám értékesítette a megítélt büntetőt.

Fordulás után az 50. percben a csereként beállt Hahn egyenlített: Sajbán tört be a tizenhatoson belülre, a laposan középre tett passzát az előző szezon gólkirálya könnyedén pofozta Kosicky kapujába. Egy óra elteltével a lendületben játszó paksiak megfordították a mérkőzést: Bognár 22 méterről elvégzett szabadrúgásával, ám hogy ez ne így legyen, arról Ugrai gondoskodott, miután Nikolic passzából kilőtte a bal alsót.

A hajrában sem vettek vissza a tempóból a felek, sőt feszültté vált a találkozó - csak (!) egy sárga lap került kiosztásra -, viszont újabb gól már nem született, így maradt a 3-3-as döntetlen.

NB I, 3. forduló

Paksi FC-DVSC 3-3 (Ádám 45. - 11-esből, Hahn 50., Bognár 63., ill. Ferenczi 27., Dzsudzsák 41., Ugrai 73.)

A meccs minden fontos pillanata itt!

Paksi FC: Nagy G. - Kinyik (Kulcsár - a félidőben), Szélpál, Lenzsér, Szabó J. - Papp (Hahn - a félidőben), Bognár (Bertus 77.), Balogh - Sajbán, Ádám (Böde 57.), Szendrei Á. (Nagy R. - a szünetben)

DVSC: Kosicky - Korhut (Baráth 69.), Charleston (Deslandes 21.), Poór (Nikolic - a félidőben), Kusnyír - Ferenczi, Dzsudzsák, Varga J. (Sós 69.), Bévárdi (Ugrai 69.) - Tischler, Szécsi

Továbbra is százszázalékos a Kisvárda az NB I-ben
Sorozatban harmadik meccsét is megnyerte a Kisvárda, amely ezúttal az NB I 3. fordulójának nyitómeccsén győzedelmeskedett.