Fotó: paksifc.hu

NB I: Hiába a kétgólos vezetés, ezúttal sem szerzett pontot a Vidi - videók

A 12. percben már 2-0-ra vezetett a Fehérvár, ám a Paks a 94. percben szerzett góljának köszönhetően megfordította a meccset.
Nyikes Zoltán 2022. február 25., péntek 21:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. február 25., péntek 21:54

Az NB I 22. fordulójának nyitómeccsén a Paksi FC fogadta a 2022-ben még nullapontos MOL Fehérvár FC-t, amely keretéből mind a négy ukrán játékos hiányzott. A Vidi mérkőzés előtti közleményéből kiderült, hogy Ivan Petrjak, Artem Sabanov, Jevhen Makarenko és Bohdan Lednev jelezte a szakmai stábnak, hogy a hazájukban kialakult háborús helyzet miatt nincsenek abban a mentális állapotban, hogy segíteni tudják csapatunkat, hiszen jelenleg elsősorban Ukrajnában élő családtagjaikért, barátjaikért aggódnak.

Bekezdett a Vidi, a 3. percben Alef ívelte előre a labdát a félpályáról, ami tökéletes volt a 16-os vonalánál egyedül helyezkedő Zuljnak, aki nem volt lesen, így nagy ziccerben, 13 méterről a bal alsóba lőtt.

Néhány perccel később a Paks is veszélyeztetett, amikor Ádám egy hosszú indítást szelídített meg 16 méterre a kaputól, majd megfordult és kis híján a bal felsőbe lőtt.

Fiola is közel volt a gólhoz, ami nem akármilyen lett volna, hiszen a védő a kirontó kapust sarokkal átemelte, de kevéssel célt tévesztett. Dárdai viszont már pontosabb volt a 12. percben: egy lövés után Lenzsértől a Vidi-középpályás elé pattant a labda, majd 13 méterről a bal alsóba tekert állítgatás nélkül, 0-2.

De ahogyan azt a Paks meccsein megszokhattuk, közel sem volt még itt vége a történéseknek. Még csak a 19. percben jártunk, de már a harmadik gólt jegyezhettük fel: Haraszti kapott labdát nem sokkal a felező előtt, majd senki nem támadta le, így egészen a 16-os előteréig vezethette a játékszert, majd pedig 19 méterről hatalmas gólt csavart a bal felsőbe.

Öt percre rá akár az egyenlítés is összejöhetett volna, de Kinyik csúsztatását bravúrral tolta ki a léc alól Kovács, akárcsak a 29. minutumban, amikor Szabó 8 méterről kevéssel pöckölte el a labdát a bal kapufa mellett nagy helyzetben.

A szünetig még a Vidinek volt egy nagy helyzete, ám hiába volt üres a kapu, Dárdai gyenge lövését blokkolta a 16-oson belül Tamás.

Sorjáztak a helyzetek a fordulás után is, az 53. percben például egy felívelt labda Lenzsér fejéről Kodro elé pattant, aki nagy helyzetben, 12 méterről a bal alsó mellé lőtt. Ezt követően viszont a Paks előtt adódott több lehetőség, két minutummal később Ádám Martin fejelt a bal alsóba hét méterről, de a játékvezető szerint szabálytalankodott, így érvénytelenítette a gólt.

A 60. percben Balogh baloldali beadása után Papp fejelt a felső lécre hat méterről, de nem ez volt az egyetlen kapufája a Paksnak, négy perccel később ugyanis Haraszti 8 méterről célba vette a bal alsót, Kovács védett, akárcsak a kipattanónál Ádám gyenge kísérletét, aki duplázhatott, de másodjára a kapufát találta el.

A Vidi a kontrákkal igyekezett veszélyeztetni, erre megvolt a lehetősége Evandrónak, de kecsegtető lövőhelyzetben eltörte a labdát, míg Nikolics jobbról, kiszorított helyzetből csavart kevéssel a jobb felső mellé.

A 82. percben majdnem sikerült lezárnia a meccset a fehérváriaknak, Nikolics bevetődve azonban a felső lécet találta el 8 méterről. E helyett a túloldalon örülhettek gólnak két perccel később: Szabó János baloldalról érkező beadását Ádám fejelte 10 méterről a bal alsóba a kapufa segítségével.

A meccslabda Nego lábában volt, de a 93. percben egy lecsorgót szemben a kapuval nagyon rosszul talált el hét méterről. De a dráma még hátra volt, hiszen a Paks előtt is adódott egy meccslabda, a hazaiak pedig ezt nem hibázták el: a 94. percben egy szögletnél a röviden Papp csúsztatta középre a labdát, ahol érkezett Lenzsér és a kapu torkában a hálóba fejelt, 3-2.

NB I, 22. forduló

Paksi FC–MOL Fehérvár FC 3-2 (Haraszti 19., Ádám 84., Lenzsér 94., ill. Zulj 3., Dárdai 12.)

Paks: Nagy G. - Osváth, Kinyik, Lenzsér, Tamás (Sajbán, 62.), Medgyes (Szabó J., 46.) - Balogh (Windecker, 62.), Papp K., Szabó B. (Böde, 46.) - Ádám, Haraszti (Nagy R., 78.).

Vidi: Kovács D. - Fiola, Rus, Lüftner (Szendrei, 77.), Hangya - Nego, Rúben Pinto (Evandro, 69.), Alef, Zulj, Dárdai (Kovács I., 83.) - Kodro (Nikolics, 69.).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Révész átugrott Ukrajnába: "Kérdezték is tőlem, normális vagyok?" - eldőlt, játszanak-e a Kisvárda ukránjai
Csütörtökön háborúra ébredt a világ. De ez a háború nem több ezer kilométerre tőlünk zajlik, hanem a szomszédunkban, Ukrajnában. Rengeteg sportoló fejezte ki nemtetszését a történtekkel kapcsolatban. Hazánk talán leginkább érintett szakemberét, Révész Attilát megkereste a DIGI Sport híradója; a Kisvárda labdarúgócsapatának a sportigazgatója a csütörtököt Munkácson kezdte, hiszen az ukrán városban működik a Várda Labdarúgó Akadémia egyik partnerakadémiája.