NB I: Rangadón nyert először az Újpest, a Vidi már az élen

Megszerezték első három pontjukat a lilák, méghozzá a Vasas elleni fővárosi derbin (1-0), az Európa Ligában menetelő fehérváriak pedig 2-0-s mezőkövesdi sikerükkel ugrottak az élre - holtversenyben állnak a Honvéddal.
Dudás Gábor 2017. augusztus 6., vasárnap 21:55
Szerző: Dudás Gábor 2017. augusztus 6., vasárnap 21:55

TABELLA: Az NB I állása itt!

Újpest - Vasas 1-0 (Nagy D. 26.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Az első próbálkozás a Vasasé volt, de Pavlov lövését védte Pajovics. Ezt követően veszélyesebbé vált a lilák játéka: a 16. percben Zsótér 15 méteres lökete alig szállt fölé. A 26. percben aztán megszületett az újpestiek vezető találata. Zsótér beadása után Nagy Dánielhez került a labda, aki egy szép csel után 14 méterről a bal sarokba helyezett.

A 34. percben Obinna hét méterről szép mozdulattal tette kapura a labdát, Kamenár védett. A félidő vége a Vasasé volt, közvetlenül a szünet előtt Bojovic fejelt a saját kapujára, a kapus azonban megfogta a labdát.

A második játékrészt mindkét csapat aktívan kezdte. A Vasasnál Hangya közeli lövését blokkolták, majd Burmeister fejelt mellé, míg az újpestieknél Cseke löketét, nem sokkal később pedig Nagy közeli fejesét kellett Kamenárnak védenie.

Az 55. percben a rendkívül gyors Obinna ért el egy labdát az alapvonalnál, középre adta, Novothny lövését azonban Kamenár bravúrral kiütötte. A 64. percben ziccert hibáztak a hazaiak: Nagy remek labdával ugratta ki Zsótért, aki 14 méterről nem talált kaput. A másik oldalon Vida bombája ment alig mellé.

A hajrában Obinna nagy helyzetben 5 méterrel a kapu mellé lőtt. A 85. percben Vida passza után Kulcsár egyenlíthetett volna, de az utolsó pillanatban Pauljevic blokkolt.

Mezőkövesd - Videoton 0-2 (Henty 23., Lazovic 85.)

Nagy esőt és Videoton-fölényt hozott az első játékrész, a vendégek a 23. percben fölényüket gólra is váltották. A Bordeaux ellen is villogó nyári igazolás egy remek vendégakció és Suljic passza után lőtt 8 méterről a kapuba. Megérdemelten vezetett a Vidi a szünetben.

Henty a második félidőben megsérült (bicegve sétált az öltözőbe némi ápolást követően), de maradt a pályán az ugyancsak jól futballozó Lazovic, aki el is döntötte a hajrában a találkozót.

A 85. percben Maric szerzett labdát a "több piros lapot" is megúszó Keitától, majd Lazovic indította a jobb oldalon Negót. A francia beadott, Hudákról pedig épp Lazovic elé pattant a labda, a szerb támadó aztán a léc alá durrantott 11 méterről, kialakítva a 2-0-s végeredményt.

Doll kifakadt: “Másik nyolcat is cseréltem volna” – így látták az edzők