NB I: Ennyi lila talán még sosem volt a forduló válogatottjában - itt a csapat

Az NB I 9. fordulóját követően összeszedtük, mely játékosok teljesítettek a legjobban honlapunk megítélése szerint.
Nyikes Zoltán 2022. október 3., hétfő 14:18
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 3., hétfő 14:18

NB I, a 9. forduló válogatottja

Varga B. (Kecskemét) - Nagy K. (Kecskemét), Szabó A. (Kecskemét), Csongvai (Újpest), Belényesi (Kecskemét) - Simon (Újpest), Baráth (DVSC), Szabó B. (Paks), Bódi (DVSC), Csoboth (Újpest) - Goure (Újpest)

Varga Bence (Kecskemét)

A Fradi főként a második félidőben helyezett nagy nyomást a Kecskemétre, ekkor már több dolga is akadt a kapusnak, aki a forduló védését mutatta be, amikor Traoré 16 méteres léc alá tartó labdáját hatalmas bravúrral ütötte fölé.

Nagy Krisztián (Kecskemét)

Duplájával a Fradi elleni meccs hőse volt. A ziccerét és a tizenegyest is magabiztosan váltotta gólra, de hátul is volt nagy mentése.

Szabó Alex (Kecskemét)

Stabilan és magabiztosan játszott a védelemben, az első félidőben pedig egy fejessel veszélyeztette is Dibusz kapuját.

Csongvai Áron (Újpest)

Ezen a meccsen szinte lehetetlen volt elmenni mellette, nagyon erős volt a párharcokban.

Belényesi Csaba (Kecskemét)

A védelem vezére volt, rengeteg fejpárbajt nyert meg és fontos szerepe volt abban, hogy nullára hozták le hátul a bajnoki címvédő ellen.

Simon Krisztián (Újpest)

Ugyan az első hazai gólhoz jókora szerencse is kellett, de ebből is kivette a részét Simon azáltal, hogy az ő passzából szerzett öngólt Vranjanin. Az újpesti közönségkedvenc végül a 69. percben végül be is talált és kialakította a 4-0-s végeredményt.

Baráth Péter (DVSC)

Gólpasszt osztott ki, majd betalált, így főszereplője volt a Loki első félidei remek játékának.

Szabó Bálint (Paks)

Az első 10 percben volt két jó lövése, a másodikat bravúrral védte Piscitelli, de a védekezésből is kivette a részét, amikor a második félidő elején egy hatalmas sprint után blokkolta Drazic lövését. Az első gólnál ő adta a gólpasszt, és volt még egy jó lövése, amit szintén bravúrral védett a kövesdi kapus.

Bódi Ádám (DVSC)

Már a 4. percben veszélyeztetett, majd a 32. percben egy hasonló szituációból nagyszerű gólt lőtt, e mellett pedig sok támadásból vette ki a részét.

Csoboth Kevin (Újpest)

Remek formában játszott, sok gondot okozott a szélen a kisvárdai védőknek. A második találatnál labdát szerzett és asszisztot adott, majd a harmadik gól a lendületes játékának - és egy kis szerencsének - volt köszönhető, majd egy piros lapot is kiharcolt.

Fernand Gouré (Újpest)

Hatékonyságának és szemfülességének köszönhetően két gólt is lőtt a Kisvárdának.

A forduló cseréje: Domingues (Honvéd)

Új színt vitt a Honvéd támadójába a második félidőben, gólt lőtt és kiharcolt egy 11-est, valamint kis híján az egyenlítés is összejött neki.

A forduló edzője: Szabó István (Kecskemét)

Bátor és olykor kombinatív játékkal sikerült megverniük az addig százszázalékos Ferencvárost, végig rendkívül összeszedetten és szervezetten játszott a Kecskemét, amely megérdemelten nyert.

Nekiment saját játékosának a Puskás Akadémia edzője: "Beáll és gusztustalanul, érdektelenül játszik"
Hornyák Zsolt két csereemberével finoman szólva sem volt elégedett, szerinte 3-4 góllal kellett volna verniük a Fehérvárt.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.