NB I: A Loki ellen nyert először az újonc, Lanzafame-öngól és Honvéd-győzelem a pesti rangadón – videók

Feczesinnek 4 percre volt szüksége, hogy hazatérése után gólt szerezzen, ennek ellenére a Honvéd nyerte az ötgólos rangadót. Betalált a Fehérvár új igazolása is, míg a forduló eddigi legnagyobb meglepetését a Loki otthonában győzedelmeskedő Kaposvár szolgáltatta.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 31., szombat 21:50
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 31., szombat 21:50

Újpest - Honvéd 2-3 (Feczesin 4., Lanzafame 91. - öngól, ill. Uzoma 9., Moutari 27., Gazdag 30.)

Az idei szezonban egyaránt gyengén rajtoló Újpest az ideiglenes otthonában fogadta 3 752 néző előtt a Giuseppe Sannino vezette Honvédot, amely mérkőzésen mindkét csapat abban reménykedett, hogy megpróbálnak feljebb kúszni a tabellán. A lila-fehérek négy pontot szereztek, a kispestiek pont nélkül álltak az utolsó előtti helyen négy forduló elteltével. Iványi Zoltán sípszava után villámrajtot vett az Újpest, hiszen a 4. percben megszerezte a vezetést: Balázs robogott el a jobb oldalon, a beadását a két év törökországi légióskodás után hazatérő Feczesin a bal alsóba fejelte (0-1) - ezzel az újpesti csatár 2016 novembere után volt eredményes újra a magyar élvonalban.

Sokáig nem örülhettek az újpesti-drukkerek, hiszen négy perccel később szinte a semmiből egyenlített a Honvéd: Lanzafame lőtte át a labdát Ikenne-Kingnek, akinek a jobb oldali beadása Uzomát találta meg és három méterről becsúszva a kapuba lőtt (1-1).

A folytatásban a kispestiek fokozatosan nyomást gyakoroltak a lila-fehérekre, a fölényük újabb gólt eredményezett. A 27. percben Moutari indult meg két védő között és tíz méterről a jobb alsóba lőtt (1-2). Három perc múlva ismét a kispestiek örülhettek, Nagy továbbítása Gazdagot találta meg, aki a kapujából kimozduló Pajovic felett a hálóba emelte a labdát, így 3-1-es Honvéd-előnnyel mentek pihenni a felek.

A szünet után a Honvéd jobbára át sem jött a felezővonalon, a mérkőzés pedig kissé leült. Egy óra elteltével néhány kapura lövés okozott kisebb riadalmat az Újpestnek, ám a lila-fehérek kapusa, Pajovic rendre állta a sarat. A hátralévő idő lüktető játékot hozott, de ez az újpestieket nem vetette vissza, mivel a 91. percben Burekovic lövésébe Lanzafame tette bele a fejét, így a labda védhetetlenül a rövid felsőbe pattant, és ezzel kialakult a 3-2-es Honvéd-győzelem, amivel a kispestiek megszerezték az idei első győzelmüket és feljöttek a 10. helyre a tabellán.

MOL Fehérvár FC - Kisvárda 3-0 (Musliu 41., Milanov 56., Hodzic 77.)

Kis túlzással a gólvágók párharcának is lehetett jellemezni előzetesen a MOL Fehérvár FC és a Kisvárda összecsapását, hiszen a hazaiak támadója, Futács Márkó és a várdaiak részéről Gheorge Grozav ötgólos, ketten vezették holtversenyben a góllövőlistát.

A fehérváriak vezetőedzője, Marko Nikolic ezúttal Futácsot nem nevezte a kezdőbe, ami némileg meg is látszódott a fehérváriak támadójátékán. A hazaiak a 7. percben kis híján hátrányba is kerülhettek volna, miután a semmiből a fehérvári kapu előtt termett a Kisvárda, azonban Kovácsréti 22 méteres lövése a kapufán csattant. A vendégek kezdeti lelkesedése a félidő feléig tartott, onnantól a hazaiak uralták a mérkőzést.

A 22. percben egy ígéretes kontratámadás végén Hodzic lövése kerülte el a várdai kaput, öt perccel később Kovácsréti vissza passzából Grozav lőtt volna, de a román támadó ígéretes helyzetben nem találta el a labdát. A folytatásban Felipe percei következtek, előbb Hodzic cselsorozata után fogta a bosnyák támadó lövését, majd Petrjak próbálkozását is hárította. A 41. percben már tehetetlen volt a Kisvárda brazil kapusa: Huszti jobb oldalról elvégzett szögletét a debütáns Musliu öt méterről a kapu bal oldalába fejelte (1-0).

Fordulás után az 55. percben megduplázta az előnyét a Fehérvár: Huszti sokadik szögletét Milanov váltotta gólra, aki öt méterről a kapu jobb oldalába fejelt (2-0).

A hazaiak a biztos előny tudatában egy kis időre visszább álltak, a Kisvárda ezt a kínálkozó lehetőséget nem tudta kihasználni.

A 77. percben újabb fehérvári találatnak örülhetett a MOL Aréna Sóstó közönsége: Kovács nagyszerű indítása után Nego a jobb oldalról a kapu elé ívelt és az érkező Hodzic öt méterről a kapuba fejelte a labdát, amivel kialakította a 3-0-s végeredményt.

ZTE FC – Puskás Akadémia 1-1 (Radó 43. ill. Vanacek 36.)

Sokáig helyzet nélkül zajlott az újonc ZTE és az előző fordulóban a Ferencvárosnak négy gólt lövő Puskás Akadémia összecsapása. Az első lehetőségre a 20. percig kellett várni, amikor Urblík 20 méterről vette célba a zalai kaput, Demjén kiütötte a lövést. Négy percre rá Henty cselezte magát helyzetbe, majd lőtt kevéssel fölé a tizenhatoson belülről. A zalaegerszegiek a 26. percben veszélyeztettek először, Tamás bal oldali beadása után Bedi fejesét ütötte ki Hegedüs. A 36. percben vezetést szerzett a PAFC: Sós passza után Vanacek erős lövése a jobb alsóban kötött ki (0-1).

A félidő vége előtt azonban egyenlített a ZTE, Radót buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest a sértett a jobb alsóba lőtte (1-1).

Fordulás után új játékos debütált mindkét csapatban: a ZTE-be az 52. percben érkezett Stieber, a PAFC-be pedig a két napja visszatért Gyurcsó Ádám. A csere hazai oldalon hozott igazi változást, megélénkült a ZTE játéka, a 68. percben Bolla tört be a jobb oldalon a vendégek kapujának előterébe, majd kevéssel lőtt fölé, a 74. minutumban pedig Radó lövése suhant el kevéssel a felső léc felett. A hajrában a Puskás Akadémia volt aktívabb, de nem találtak fogást a hazai védelmen, így döntetlenre zárult a találkozó.

DVSC - Kaposvár 0-1 (Ádám 9.)

Első NB I-es pontjai megszerzése reményében lépett pályára a forduló előtt 100 százalékos Loki vendégeként a Kaposvár csapata. A vendégek bár ezúttal sem kockáztattak túl sokat a kezdés után, már a 9. percben vezetéshez jutottak: Garba tűnt el egy szöglet után, így a mellette kibújó Ádám a kapuba bólinthatott (0-1).

A korán bekapott gól megfogta a DVSC-t, a debreceniek először pontrúgás-kombinációkkal, majd beívelésekkel próbálkoztak, de a kaposvári védelem állta a rohamokat.

A második félidőben a Loki kitámadott, de a veszélyes kaposvári kontrák miatt nem kockáztathattak túl sokat Herczeg András tanítványai. Egy ilyen ellentámadás vezetett a mérkőzés talán legnagyobb helyzetéhez, ám Nagy Richárd Pávkovics lecselezése után nem tudta kihasználni ziccer lehetőségét. A meccs utolsó 20 perce már egyértelműen a debreceniekről szólt, több Pogacsics-bravúr, és önfeláldozó mentések kellettek ahhoz, hogy a Kaposvár meg tudja szerezni első pontjait az OTP Bank Ligában.

Mezőkövesd - Paks 0-2 (Hahn 23. - büntetőből, 50.)

A 4 győzelemmel álló Mezőkövesd és az ismét 4 támadóval felálló Paks mérkőzése remek iramban kezdődött, és bár a Mezőkövesd lépett fel kezdeményezőbben, Vadnai tizenhatoson belüli kezezése után Hahn értékesített büntetőt a vendégeknél, így a 23. percben már a tolnaiak vezettek (0-1).

A kapott gól után ismét a hazaiak rohanták le ellenfelüket, de Nagy Dániel felsőkapufáján kívül nem tudták komolyan veszélyeztetni a paksi kaput.

A szünet után a vendégek tudták növelni előnyüket: Bartha beadásáról Böde lemaradt, de pont így lett jó Hahnnak, aki fejjel szerezte meg maga és csapata második gólját (0-2).

A mérkőzés végéig a matyóföldiek tehát csak futni tudtak az eredmény után, és hiába próbálták kapuja elé szögezni a Paksot, a vendégek 3 pontja nem igazán forgott veszélyben a mérkőzés utolsó harmadában.