NB I: A Fradi elhozta a három pontot a Paks otthonából - videó

A Ferencváros Böde Dániel, Miha Blazic és Varga Roland góljaival elhozta a három pontot a második félidőben egyre több lehetőséget kidolgozó Paks otthonából az NB I 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2018. december 1., szombat 21:25
Szerző: Csakfoci Admin 2018. december 1., szombat 21:25

A Ferencváros korán magához ragadta a kezdeményezést, hiszen a 12. percben Gorriarán került helyzetbe, de a paksi kapus kezébe kotorta a labdát. A 16. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros: Varga jobb oldali beadása után Böde a 11-es pontról, droppból a bal felsőbe vágta a labdát (0-1).

Alig két perccel később Báló Bertus elé gurította le a labdát, azonban lövés helyett elcsúszott. A félidő felénél a paksiak becsülettel küzdöttek az egyenlítésért, de a gólt a Fradi szerezte: ismételten Varga jobb oldali szöglete után Frimpong csúsztatta tovább a labdát, majd a hosszún Blazic érkezett, aki a kapu jobb felső sarkába fejelt (0-2). A félidő vége felé még Varga veszélyeztetett szabadrúgásból, ami levágódott, így maradt a 2-0-s ferencvárosi előny a szünetben.

A fordulás után a Paks a jobbik arcát mutatta, hiszen több helyzetet is kidolgoztak a hazaiak. Előbb az 50. percben Bartha lőtt 18 méterről, akinek a bal alsó sarokba tartó lövését fogta Dibusz. Hat perccel később Bertus bal oldali beadása után Hahn fejelhetett hat méterről, de a fejese a jobb felső sarok mellé szállt. A 60. percben Bartha lőtt 16 méterről, ám Dibusz résen volt és vetődve fogta a próbálkozását. Két perccel újabb paksi lehetőség maradt kihasználatlanul, hiszen Kecskés indítása után Frimpongnak kellett hatalmasat mentenie. A 67. percben megszerezte a harmadik gólját a Fradi: Varga szabadrúgásból a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0-3).

A folytatásban a hazaiak becsületesen próbálkoztak, előbb Haraszti beadását Lanzafame fejelte ki, majd Bertusét Blazic tessékelte ki. A 76. percben Haraszti bal oldali beadását Frimpong blokkolta, egy perc múlva már Lanzafame küzdött meg a labdáért Gévayval és az olasz csatár visszaszerezte a labdát, de a lövését Rácz bravúrosan védte. A 83. percben Dibusz öklözte ki a labdát rossz helyre, ami Bálóhoz került, aki balról adott be, azonban Kecskés rosszul találta el a labdát az ötösön belül - Haraszti pedig a felső léc fölé rúgta a lecsorgót. Az utolsó lehetőség még a paksiak előtt adódott, de Bartha passza után Simon András lövése a bal alsó mellé ment, így maradt a 3-0-s ferencvárosi győzelem.

Paksi FC – Ferencvárosi 0–3 (Böde 16., Blazic 26., Varga R. 67.)

Paksi FC: Rácz - Vági, Fejes, Gévay, Báló - Papp (Kecskés 55.), Egerszegi, Bertus - Haraszti, Hahn (Simon A. (83.), Bartha (Horváth 83.)

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Frimpong, Heister - Leandro (Csonka 80.), Sigér, Gorriarán (Bőle 75.) - Varga, Böde (Finnbogason 84.), Lanzafame

Mindenkinek rossz döntetlen a kiesési rangadón, nyert a Kisvárda és a Loki – videók, eredmények
Döntetlen született a Haladás és Diósgyőr kiesési rangadóján, a Kisvárda hazai pályán, míg a Debrecen idegenben tudott nyerni az NB I 16. fordulójában.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.