NB I: 100 százalékos Vasas, nyeretlen maradt a Loki és a Vidi - eredmények

A Vasas az MTK után a DVSC-t is legyőzte (3-1), iksz lett a Paks-Vidi (1-1), és a Gyirmót-MTK meccs is (0-0).
Dudás Gábor 2016. július 24., vasárnap 17:59
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 24., vasárnap 17:59

FRISS TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Paks – Videoton 1-1 (Gévay 52., ill. Feczesin 25.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Az első félidő inkább a Videotoné volt, többet támadott a vendégcsapat, Feczesin akár egyedül mesterhármast lőhetett volna. Végül "csak" egy gólig jutott, a 9. percben Kemenes védte bravúrral közeli lövését, a 33. percben pedig egy csellel küldött el két védőt, de kísérlete a bal kapufáról kipattant.

A kettő között azonban beköszönt a támadó, a 25. percben Feczesin Lenzsért csapta be egy csellel, befelé húzott balról, majd 17-ről védhetetlen lövést küldött a jobb felsőbe (0-1). Így fordultak a csapatok.

A második játékrészre egészen más felfogással küldte pályára addig is kulturáltan futballozó, de inkább csak kontrázgató csapatát Csertői Aurél. Meg is lett az eredménye az aktívabb támadójátéknak, igaz, a gól egy pontrúgásból érkezett, Haraszti beadását Gévay fejelte a hálóba az 52. percben (1-1).

Ezután feszültebb lett a meccs, Feczesin például "három sárgát" is kaphatott volna, de mindkét oldalon akadtak kemény belépők, Karakó nem mindig tudta kézben tartani a találkozót.

Amely 1-1-s döntetlennel ért véget, a Paks és a Videoton is nyeretlen maradt az NB I-ben, igaz, a tolnaiak két értékes döntetlennel rajtoltak.

Vasas – DVSC-TEVA 3-1 (Ádám 54., Vaskó 86., 89., ill. Ferenczi 33.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Vasas kezdett aktívabban, Remili kapufája volt sokáig a legnagyobb helyzet. Hiába játszott fölényben a hazai csapat, a Debrecen az első kapura lövéséből gólt szerzett, Ferenczi lőtt szép gólt egy lepattanó szabadrúgásból. A folytatásban sem változott a játék képe, de maradt a 0-1 az első félidőben.

A második félidőben továbbra is a Vasas irányított, Ádám az 54. percben ki is egyenlített. A továbbiakban is a hazai csapat dominált, igaz, Horváth révén a Debrecen is lőtt egy kapufát. A hajrában aztán a csereként beálló Vaskó két szöglet után két gólt fejelt, ezzel a Vasas megérdemelten nyert 3-1-re.

Gyirmót – MTK 0-0 - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Az MTK volt aktívabb az első félidőben, főleg Korozmán és Szatmári veszélyeztetett, a túloldalon Lázár fejese érdemel említést. 0-0-val fordultak a csapatok.

A második félidő egy nagy gyirmóti helyzettel kezdődött, Simon azonban kihagyta a ziccert. Ezután fölényben játszott az MTK végig, de gólt nem tudott szerezni a kék-fehér csapat, és a Gyirmót sem.