NB I: Hat perc rövidzárlat okozta a Puskás vesztét a Vidi ellen - videó

A MOL Fehérvár FC 3-1-re nyert a vendég Puskás Akadémia ellen az OTP Bank Liga negyedik fordulójának szombat esti mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2020. szeptember 12., szombat 21:20
Szerző: Csakfoci Admin 2020. szeptember 12., szombat 21:20

Az előző szezon ezüst- és bronzérmesének csatája felejthető első félidőt hozott. Volt küzdelem és megtörhetetlen akarat, ami leginkább a hazaiak részéről látszódott, de helyzetből és látványos futballból már abszolút kevés volt.

18 percet kellett várni az első helyzetre, akkor a kezdőcsapatba visszatérő Baluta emelt Corbu elé, a fiatal román középpályás egy szép labdalevétel után 14 méterről a kapu fölé lőtt. Ami az egyik oldalon kimaradt, az a másikon bement, azaz a 28. percben megszerezte a vezetést a Fehérvár. Funsho lódult meg a jobb oldalon, Negóhoz passzolt és a középen érkező Nikolics elé talált, aki öt méterről az üres kapu közepébe lőtt. Tíz perccel később már Funsho beadása után a magyar válogatott támadó mellé fejelt.

A szünetben két helyen változtatott a felcsútiak mestere. Baluta és Ganbayar jött le, helyükre Knezevic és Mance állt be, ennek pedig meg lett az eredménye. Az 57. percben Houri rúgta fel a tizenhatos előtt Kisst, a szabadrúgást Knezevic 24 méterről a sorfal mellett Kovácsik kapujába lőtte. Az egyenlítés után vérszemet kapott a Puskás, amely a 67. percben Knezevic szabadrúgása után Plsek elől vetődve kaparintotta meg a labdát Kovácsik.

A hajrára kicsit leült az iram, eseménytelenebbé vált a mérkőzés, mindkét csapat előtt elvétve adódott lehetőség. A 84. percben Funsho passzolta ki a labdát Negónak, egyből középre adott, majd a berepülő Hodzic lövését előbb védte Tóth, a kipattanónál már tehetetlen volt a felcsútiak fiatal kapusa. Hat perccel később a csereként beálló Zivzivadze alakította ki a 3-1-es végeredményt, miután védőjéről lefordulva, 14 méterről okosan kilőtte a bal alsó sarkot, így a fehérváriak a mostani sikerrel a tabella élérre ugrottak.

OTP Bank Liga, 4. forduló

MOL Fehérvár FC-Puskás Akadémia 3-1 (Nikolics 30., Petrjak 84., Zivzivadze 90., ill. Knezevic 57.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Nego, Musliu, Stopira, Fiola - Alef (Nikolov 59.), Houri - Funsho, Evandro (Hodzic 72.), Petrjak - Nikolics (Zivzivadze 79.)

Puskás Akadémia: Tóth - Tamás, Hadzsiev, Nagy Zs., Deutsch - Corbu (Vízler 75.), Plsek, Baluta (Knezevic - a szünetben) - Komáromi, Ganbayar (Mance - a szünetben), Kiss T.

NB I: Hatgólos meccsen, kilenc emberrel kapott ki a Diósgyőr a Honvéd ellen - videó
Az OTP Bank Liga 4. fordulójának szombati meccsén a kilenc emberrel játszó Diósgyőr 4-2-re kikapott a Honvéd ellen. A rendkívül eseménydús mérkőzésen volt hat gól - ebből kettő látványos és egy lesről született - valamint két kiállítás.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.