Kapus játszott csatárt a Vidinél - az utolsó pillanatban verték a megye I-es ellenfelet

Lejátszotta első nyári felkészülési mérkőzését az OTP Bank Ligában bronzérmet nyert MOL Fehérvár FC, amely egy utolsó pillanatban esett góllal egy 1-0-ra győzött a Fejér megyei első osztályban szereplő Ercsi otthonában.
Dudás Gábor 2021. június 7., hétfő 9:48
Szerző: Dudás Gábor 2021. június 7., hétfő 9:48

A válogatott játékosait jobbára nélkülöző Vidinél sok fiatal kapott bizonyítási lehetőséget Szabics Imre vezetőedzőtől, aki például az NB III-as együttes kapusát, Dala Martint csatárként küldte a pályára az első játékrészben - ő volt a fehérváriak egyik legveszélyesebb játékosa, hátom gólhelyzete is volt a szünetet megelőzően.

A fordulás után Dala már a kapuba állt, de ott kevesebb dolga akadt (igaz, a 89. percben azért volt egy nagy védése), miközben a Vidi kétszer a kapufát is eltalálta a másik oldalon. Döntést végül az utolsó utána perc hozott: egy szögletet követően Evandro még a felső lécet találta telibe, a kipattanót viszont Alef közelről a kapuba fejelte (0-1).

A középkezdésre már nem is maradt idő, a Fehérvár 1-0-ra győzött Ercsiben, az első felkészülési mérkőzésén.

Szabics Imre (MOL Fehérvár): - Elérte a célját a mérkőzés, ami most elsősorban az volt, hogy mindenki ugyanannyi, negyvenöt perces terhelést kapjon, hogy egyensúlyban legyen a csapat tagjainak terhelése - ezért kapott például két kapus is a mezőnyben lehetőséget. Amit terveztünk, azt megcsináltuk, rávezetésnek megfelelt ez a kilencven perc. A hazaiaknak köszönjük a vendéglátást, sok sikert kívánunk nekik a következő szezonra!

Felkészülési mérkőzés:

Ercsi Kinizsi (megye I.) - MOL Fehérvár 0-1 (Alef 91.)

Fehérvár, I. félidő: Gundel-Takács - Kojnok, Vágó, Horváth, Gulyás - Papp, Kovács I., Pinto, Petrjak - Kovács B., Dala

Fehérvár, II. félidő: Dala - Kövesdi, Dinnyés, Alef, Horváth B. - Dárdai, Houri, Evandro, Bourard - Kovács D., Tóth T.

Már pörög a piac az NB I-ben - átigazolási körkép
Így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári átigazolási időszak hivatalos kezdetét megelőzően az érkezők, a távozók és a jelöltek terén. Körkép az eddig történtekről.