NB I: A nyári szerzemény első gólja három pontot ért a Kövesdnek az újonc ellen - videó

A második játékrész elején Besirovic remek beadását váltotta gólra a borsodiak orosz támadója, ez a találat pedig eldöntötte a mérkőzést.
Nyikes Zoltán 2020. szeptember 12., szombat 16:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. szeptember 12., szombat 16:40

Az egyaránt négypontos Mezőkövesd és a Budafoki MTE összecsapásával vette kezdetét az élvonal szombati játéknapja.

Az első nagyobb lehetőség Lőrinczy nevéhez fűződött, a vendégek játékosa a 9. percben 17 méterről végezhetett el szabadrúgást, de nem lett veszély a pontrúgásból, miután a sorfal blokkolta a lövést. Nyolc minutummal később egy Póser kapuja előtti szituációnál hördülhetett fel a hazai közönség: Szeles megpattanó passza után Besirovichoz került a labda, aki két védő gyűrűjében 11 méterről, szemben a kapuval lőhetett volna, de luftot rúgott. Kiegyenlített játék folyt ezt követően a mezőnyben, az egyik oldalon Szerderov jobb alsóba tartó lövését védte Póser, míg a túloldalon centikkel ment el a jobb alsó mellett Skribek próbálkozása.

Az első játékrész legnagyobb lehetőségét Berecz hagyta ki, a 30. percben Farkas jobb oldali beadása után a hosszún Cserit találta meg a labda, aki visszagurította azt a második hullámban érkező csapatkapitánynak, aki egy szép átvétel után hatalmas helyzetbe került, de 11 méterről túlméretezte.

A második félidő elején bekezdett a Mezőkövesd és öt perc elteltével máris vezetést szerzett, miután egy veszélyes budafoki kontrát nagyszerű helyezkedéssel állított meg Nesterov, majd két passz után már hazai lehetőség következett: Besirovic jobb oldalról lőtte be középre a labdát nagy erővel, ahol érkezett Szerderov és a kapu torkából a hálóba fejelt, 1-0.

Kilenc perccel a hazai gólt követően akárcsak az első félidőben, ismét remek helyről végezhetett el szabadrúgást a Budafok, de ezúttal Kovács találta telibe a sorfalat 20 méterről.

A Mezőkövesd ezután még inkább a kezébe vette az irányítást, ugyan nagy helyzetet nem tudott kidolgozni, de mezőnyfölényben játszott és többször is veszélyesen indult meg a budafoki kapu felé, míg hátul stabilan zártak, Szappanosnak a beadások és szögletek hatástalanításán kívül nem igazán akadt dolga.

Egészen a hajráig, amikor is a 82. percben Oláh ívelte fel a kövesdi 16-oson belülre a labdát, ahol Ihrig-Farkas bújt ki a védők között és csúsztatott veszélyesen, de Szappanos remek reflexmozdulattal hárított. A 88. minutumban is résen kellett lennie a hazai kapusnak, amikor egy félpályáról felívelt szabadrúgásnál Kovács vált le remekül védőjéről, majd nagy helyzetben lőhetett 8 méterről, de Szappanos jól mozdult ki, közel került a támadóhoz, így szögletre tudott menteni. A vendégek utolsó erőfeszítései kevésnek bizonyultak, így Szerderov góljával otthon tartotta a három pontot a Mezőkövesd.