Fotó: sportal.bg

NB I: Válogatott középpályást igazolt a Kisvárda - a magyarok elleni Eb-pótselejtezőn is játszott

A hatszoros bolgár válogatott Karabeljov az NB I-ben folytatja pályafutását, miután lejárt a szerződése a nevelőklubjánál.
Nyikes Zoltán 2020. december 19., szombat 16:11
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 19., szombat 16:11

Huszonnégy éves, aktív bolgár válogatott játékos érkezését jelentette be szombat délután a Kisvárda klubhonlapja. Janisz Karabeljov végig a pályán volt az október 8-i, Bulgária–Magyarország Európa-bajnoki-pótselejtező elődöntőn, amelyet a mieink 3–1-re nyertek meg Szófiában.

Karabeljov hatszoros válogatott játékos, előtte végigjárta a korosztályos nemzeti csapatokat is. A Szlavia Szófia neveltje, végig abban a klubban szerepelt eddig, leszámítva az egyszeri kölcsönadását a másodosztályú Carszko Szelóhoz. A középpályás a Szlavia Szófiában az utóbbi időben a 10-es mezt és a csapatkapitányi karszalagot is viselte, eddigi klubjában 137 bajnokin szerepelt és kilenc gólt szerzett. Tagja volt a 2017-2018-ban Bolgár Kupát nyert csapatnak - írja róla a klubhonlap.

– Lejárt a szerződésem a nevelőklubomnál, új kihívásokat szerettem volna keresni, erősebb bajnokságba igazolni – válaszolta Janisz Karabeljov a klubhonlapon. – Ehhez passzolt a Kisvárda megkeresése, és a tárgyalások során meggyőződhettem róla, hogy feltörekvő klubról van szó, amelyik minden téren klappol a terveim valóra váltásához. Tudok róla, hogy Magyarországon állami támogatás révén is fejlesztik a sportágat, sok szép stadion épült, a klubok helyzete is stabil. Ez számomra garancia, hogy a fejlődés szempontjából is jó helyre kerülök.

Karabeljov hozzátette, az Eb-pótselejtezőn jobbak voltak a magyarok, de az a bolgár válogatott számára egy balszerencsés meccs volt, különös kapott gólokkal. A kisvárdai játékos sajnálja, hogy így alakult, mert ki szerettek volna jutni az Európa-bajnokságra, ami így a magyaroknak adatott meg, ehhez pedig sok sikert kívánt honfitársainknak. Kiemelte, azért is dolgozik, hogy felhívja magára a bolgár szövetségi kapitány figyelmét Kisvárdáról is, miközben az a célja a következő fél évre, hogy hozzásegítse a klubját a céljai eléréséhez.

Kisvárda: Három labdarúgó távozását jelentették be - hivatalos
Az NB I-ben szereplő Kisvárda honlapján oldalán számolt be arról, hogy három játékos távozik csapattól a téli szezonban.