NB I: Hatgólos meccsen gázolt át a Kisvárda a tíz emberre fogyatkozó Mezőkövesden - videó

Összességében magabiztos és megérdemelt sikert aratott a Kisvárda vasárnap, 4-2-es győzelme pedig akár még simább is lehetett volna a Mezőkövesd elleni bajnokin.
Dudás Gábor 2022. augusztus 7., vasárnap 17:22
Szerző: Dudás Gábor 2022. augusztus 7., vasárnap 17:22

Már a 6. percben előnybe kerültek a lendületesebben kezdő hazaiak: Ilievski lépett ki ziccerben, Tordai bravúrral védett, a kipattanó után azonban Camaj higgadtan lőtt a jobb sarokba (1-0).

A nemzetközi kupaporondon is érintett Kisvárda ezután picit átadta a területet a kövesdieknek, akik próbálkoztak is, de a végjátékukból hiányzott a pontosság. Az első félóra végén azért így is egyenlíthettek volna, de Cseri 16 méteres lövését védte Hindrich.

Nem sokkal később pedig jött egy fontos pillanat és Schmiedl kiállítása. A Mezőkövesd osztrák védője, nagyon csúnyán, magasra emelt lábbal rúgta szájon a Kisvárda északmacedón csatárát, Mario Ilievskit, amiért a játékvezető azonnal kiállította a vendégek játékosát a 35. percben (VIDEÓ AZ ESETRŐL ITT!).

A piros lapot pedig szinte azonnal követte a második hazai gól is. A szabadrúgást Camaj kapura tűzte, a labda középre tartott, de kipattant Tordai "páncélmellényéről", érkezett Melnyik és közvetlen közelről a hálóba passzolt (2-0).

Már úgy tűnt, magabiztos és kétgólos hazai előnnyel ér véget a félidő, de a 48. percben szépítettek a vendégek. Kállai jobbról, az alapvonaltól adott be, Vajda egy átvétel után, 13 méterről lőtt is, a labda pedig Leonin megpattanva a hálóban kötött ki! Öngól (2-1)!

A fordulás után gyorsan tett róla azonban az emberelőnyben lévő házigazda, hogy ne kelljen izgulnia a folytatás miatt. A 49. percben, egy felívelt labdát Makowski tett vissza ügyesen középre, Ilievski pedig a kapu előteréből terelte a labdát a hálóba (3-1). Hét perccel később pedig Makowski egy gyors akció végén, 16 méterről lőtt hatalmas gólt a bal felső sarokba (4-1).

Itt el is dőlt a találkozó, a kérdés csak az volt, leáll-e a Kisvárda vagy próbálja folytatni a gólgyártást. A hazaiak végül az "energiatakarékos" megoldás mellett döntöttek, ami egy kapott gólban bosszulta meg magát. A 79. percben, némiképp váratlanul szépített ugyanis a Mezőkövesd, Molnár remek indítását követően Jurina egyből, estében lőtt a kapuba 6 méterről (4-2).

A hajrában Lucas kis híján meglőtte a félpálya közeléből az év egyik legnagyobb gólját (ívelése végül célt tévesztett), de sem ez, sem több, ígéretes hazai akció nem járt már eredménnyel. Így maradt a "csak" kétgólos hazai siker, amely teljesen megérdemelt volt.

OTP Bank Liga, 2. forduló:

Kisvárda - Mezőkövesd 4-2 (Camaj 6., Melnyik 37., Ilievski 49., Makowski 56., ill. Leoni 48. - öngól, Jurina 79.)

Piros lap: Schmiedl (Mezőkövesd, 35.)

Kisvárda: Hindrich - Hej, Vranjanin, Kovacic (Széles, 75.), Leoni - Melnyik, Makowski (Bíró, 66.), Lucas, Asasni (Czérna, 79.) - Camaj (Heles, 66.), Ilievski (Mesanovic, 75.)

Mezőkövesd: Tordai - Kállai K. (Madarász, 61.), Schmiedl, Karnitski (Pillár, 40.), Bobál, Vajda - Cseke, Nagy G. (Besirovic, 40.), Cseri (Molnár G., 62.) - Jurina, Drazic

17:45: Puskás Akadémia-Újpest - ÉLŐ eredménykövetés itt!

20:00: MOL Fehérvár-Bp. Honvéd