Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: A Kisvárda Janeiro nélkül is tovább száguld

A Kisvárda látványos gólokat szerzett az első félidőben, majd egy vitatott jelenet után tíz emberre fogyatkozott az MTK, ezt követően pedig már nem volt kérdés a három pont sorsa.
Nyikes Zoltán 2021. november 27., szombat 16:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 27., szombat 16:38

Az NB I 14. fordulójának nyitómeccsén a Kisvárda azt az MTK Budapestet fogadta, amelynél először ülhetett le a kispadra a nemrégiben kinevezett vezetőedző, Márton Gábor.

Már az 5. percben ígéretes lehetőség előtt adódott a vendégek előtt, Miovski 18 méterről, szemben a kapuval végezhetett el szabadrúgást, Odyntsov azonban védte az életerős lövést. Két perccel később a túloldalon már zörgött a háló: Leoni a bal oldalról középre ívelte a labdát, ahol Asani fejjel megjátszotta a mellette érkező Bumbát, majd a román játékos visszafejelte a feladónak, Asani pedig öt méterről a jobb alsóba bólintott, 1-0.

Ezt követően többnyire kiegyenlített játék zajlott a mezőnyben, kevés dolguk akadt a kapusoknak, így a 31. percben a semmiből érkezett a hazaiak újabb találata: Mesanovic és Asani szép összjátéka után utóbbi játékos ziccerben, az ötös sarkáról a jobb alsóba gurított, 2-0.

Még a szünet előtt kis híján összejött a szépítés az MTK-nak, amikor egy jó kiugratást követően Grozav remek ütemben tolta meg a labdát a hazai kapus mellett, de közel került az alapvonalhoz, így nem volt egyszerű dolga, lapos lövését Leoni a gólvonalról végül ki tudta rúgni. A 44. percben emberhátrányba kerültek a vendégek: Palincsár esett el Cirkovic mellett a 16-oson belül, a játékvezető pedig úgy látta, hogy a vendégek középpályása színészkedett, ezért sárga lapot kapott - mivel ez volt neki a második, így Palincsárt kiállították.

Az eset azért érdekes, mert Cirkovic jól láthatóan rúgott Palincsár felé, egy héttel ezelőtt pedig ugyanilyen szituációban - Ferreira és Nagy Dominik eseténél - a Honvéd tizenegyest kapott a kék fehérek ellen, így következetlennek mondható a két bírói döntés.

A második játékrészben hamar megszerezte a harmadik gólját a Kisvárda: Ötvös az ötös sarkáról húzta vissza a labdát a feje felett a mögötte érkező Leoninak, aki kapásból a bal alsóba lőtt, 3-0.

A nagy önbizalommal játszó Kisvárda háromgólos előny tudatában sem állt le, nyolc perccel később Mesanovic kiugratása után szerencsésen került Varju lábáról Bumba elé a labda, aki 11 méterről átemelte a kifutó Mijatovicot, 4-0.

A 69. percben összejött az ötödik is a hazaiaknak, ekkor egy kis szöglet után Leoni bal oldalról érkező beadását Mesanovic fejelte 6 méterről a bal sarokba 5-0.

A hátralévő idő már csendesebben telt, nem láthatott újabb helyzeteket a közönség, így Mesanovic gólja egyben a végeredményt is jelentette.