Felkészülés: A Kisvárda tízet, az MTK négyet vágott - videó

A Kisvárda pályaavató mérkőzésen tíz góllal győzte le a megyei II. osztályban szereplő Kállósemjén együttesét, míg az MTK Budapest szombaton a második edzőmeccsét is megnyerte, miután 4-0-ra győzött a szlovén NK Radomlje ellen.
Csakfoci Admin 2020. július 18., szombat 20:17
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 18., szombat 20:17

A Kisvárda pályaavató mérkőzést játszott a megyei II. osztályban szereplő Kállósemjén otthonában. A kisvárdaiak jól kezdtek, rögtön kijött a többosztálynyi különbség a két csapat között. Szimovics különösen elemében volt, két átlövésgólja mellett egy kapufát is jegyzett az első negyedóra során. A két találat között újabb kapufát rúgtak a várdaiak, valamint Viana is duplázott - írja a kisvardafc.hu.

A folytatásban Kovácsréti is duplázott, találatai között ezúttal nem volt kapufa. A visszatérő Horváth is megszerezte első és második gólját. A hazai együttesben pályára lépett a világ egyik legjobb női labdarúgójának számító Marozsán Dzsenifer unokatestvére, Marozsán Zsolt is, az ő találatával lett tízgólos a Kisvárda sikere.

Felkészülési mérkőzés, Kállósemjén

Kállósemjén (megyei II. osztály)-Kisvárda 0-10 (Szimovics, 5., 13., Viana, 26., 33. Kovácsréti, 41., 44., Horváth Z., 48., 52., Erős G., 78., Marozsán Zs. - öngól, 85.)

Kisvárda: Dombó (Odincov 46.) - Melnyik (Bodnár L. 46.), Ene (Karaszjuk 46.), Rubus, Baranyai (Lakatos Cs. 46.) - Lucas (Erős G. 46.) Szimovics - Hej (Himics 46.), Cukalasz (Horváth Z. 46.), Kovácsréti - Viana (Jelena 46.)

Egy napon belül a második felkészülési mérkőzését is lejátszotta az MTK Budapest a szlovéniai edzőtáborozása során. Az ellenfél a 18:00 órakor kezdődő összecsapáson az egy hónapja a Szlovén Kupa elődöntőjében szereplő - és onnan büntetőkkel kiesett - NK Radomlje volt.

Már a 3. percben büntetőhöz juthatott volna az MTK, miután Lencsét gáncsolta ki a szlovénok kapusa, azonban a tizenegyes elmaradt. Ezután az MTK fölényben játszott, több lehetőséget alakított ki, majd a 25. percben megszerezte a vezetést. Mezei játszotta tisztára Prossert, aki higgadtan a kapuba lőtt (0-1). A 35. percben Lencsét buktatták a tizenhatoson belül, a sértett maga állt oda, és értékesítette a büntetőt - számolt be az mtkbudapest.hu.

Kiegyenlítetten kezdődött a második félidő, említésre méltó esemény az első tíz percben nem történt. A 71. percben háromgólosra nőtt az MTK előnye - Barna beadását Prosser értékesítette. Nyolc perccel később Ikenne-King beadását Mezei a kapu előtt a hosszúba bombázta.

Az eredmény nem változott, az MTK 4-0-ra megnyerte a második felkészülési mérkőzését szombaton.

Összefoglaló

Felkészülési mérkőzés, Szlovénia

NK Radomlje-MTK Budapest 0-4 (Mezei 25., Lencse 35. - büntetőből, Barna 71., Mezei 79.)

NK Radomlje: Cerar - Zvonimir, Robi, Mark - Aleksandar, Rok, Luka, Zan - Luka, Filip

MTK Budapest: Mijatovics - Ikenne-King, Varju, Ferreira (Baki, 64.), Barna - Kata, Mezei, Palincsár - Prosser, Lencse, Myke

Felkészülés: Gera-mesterhármas, nyolcat lőtt ellenfelének az MTK - videó
Az MTK Budapest 8-0-ra ütötte ki a szlovén másodosztályú NK Brezicét a szlovéniai edzőtáborozás első edzőmeccsén.