Fotó: honvedfc.hu

Honvéd-edző: "Úgy tűnt, a játékosok élvezik ezt az összecsapást", Hornyák: "Ha több eszük lett volna, rúgunk még 2-3 gólt" – NB I-es értékelések

Így értékelték a látottakat a vezetőedzők a három vasárnapi NB I-es bajnokit követően.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 8., hétfő 9:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 8., hétfő 9:01

MOL Fehérvár FC–Budapest Honvéd 4-0

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Michael Boris (Vidi): – Nagyon boldog vagyok, ez az eredményt látva szerintem ez érthető. Múlt héten Pakson is igyekeztünk támadólag fellépni, de akkor nem teljesítettünk ilyen jó. Az első 20-25 perc nehéz volt, a Honvéd kicsit változtatott a rendszerén, ezt vehetjük akár bóknak is, de sikerült jól lereagálnunk ezt. Mentünk előre végig, jól érkeztünk a tizenhatoson belül és végig gólratörően játszottunk. Mélységi mozgásból lehetett volna több, de heti két mérkőzés mellett nem könnyű fenntartani az energiaszintet. Szerdán elutazunk Moldovába, felkészülünk arra a találkozóra és természetesen szeretnénk nyerni a visszavágón is. Sabanovnak és Petrjaknak két sárgája van, ők emiatt elképzelhető, hogy nem lépnek pályára, mert szeretném, ha továbbjutás esetén Kölnben is számíthatnék rájuk, Serafimov pedig sérült, így kell egy kicsit “matekozni”, majd meglátjuk milyen csapat fut ki kezdőként a stadionba.

A sajtótájékoztatón szóba került, hogy kivülről milyen egységesnek tűnik az új szezonban a Vidi.

– Ez egy folyamat, amely elkezdődött az előző szezon végén, amikor kilenc mérkőzésen keresztül veretlenek maradtunk. Mindenki, a játékosok, a stáb és a klub dolgozói is tudják, hogy fontos az egység, sok kis csapatépítő programot is tartottunk például az edzőtáborban is. Bízunk egymásban, megünnepeljük nem csak a gólszerzőket, hanem a nagy mentéseket is, ma is sok extra métert tettek meg egymásért a srácok. Persze vannak néha súrlódások, van, hogy eltérnek a vélemények, de mindig a tisztelet hangján szólunk egymáshoz. (molfehervarfc.hu)

Tam Courts (Honvéd): Az első húsz percben jól játszottunk, irányítottuk a játékot, nálunk volt a labda, magabiztosnak tűnt a játékunk. Úgy tűnt, a játékosok élvezik ezt az összecsapást, aztán bekaptuk az első két gólt és onnantól kezdve rendkívül nehézzé vált a találkozó. Próbáltunk gólt szerezni, kontrákra építeni, de ezzel együtt hátul a védelem is kinyílik és nagyon könnyen kicsúszhat a kezünkből a meccs, ez is történt. Mitrovicnak, mint a csapat egyik vezéreként az a feladata, hogy kommunikáljon, irányítsa a csapatot, próbálja nyugtatni a társait. Helyenként még túl sok energiával is játszottunk, ezt kellett volna kicsit kordában tartani. Tudtuk, hogy ez hosszú mérkőzés lesz és a félidőben igyekeztünk változtatni, ezért hoztuk be Lukicot. A második játékrészben már voltak helyzeteink, de onnantól kezdve, hogy kétgólos hátrányban mentünk neki a második félidőnek, folyamatosan kezdett kicsúszni a meccs a kezünk közül. Lépésről lépésre próbálunk haladni, ez egy folyamat. Nekem az a feladatom egy ilyen meccs után, hogy felelősséget vállaljak, hogy próbáljam a csapatot vezetni, biztosítsam a játékosokat arról, hogy tovább kell menni. A feladatunk mindig az, hogy maximálisan küzdjünk a pályán, a legtöbbet adjuk ki magunkból. Lehet, kicsit naivan álltunk hozzá a mai meccshez. A játékosoknak sokat kell még előre lépni, ez egy folyamat, még ismerkedünk egymással, az új stílust próbáljuk megvalósítani a pályán. De biztos vagyok abban, hogy ez eredményre fog vezetni és sikeresek leszünk a jövőben. Most az a feladatunk, hogy vállaljuk a felelősséget, elfogadjuk azt, ami ma történt és a jövőben próbáljunk meg mindenképpen javítani. (M4 Sport)

Puskás Akadémia–Újpest 2-0

Hornyák Zsolt (Puskás): – Azt terveztük, hogy mélységből, a középpályáról indulva, a fiatalok gyors sebességére alapozzuk a játékunkat. 5-3-2-es felállásban játszik az Újpest már lassan egy éve, erre készültünk mi is. Sajnos kicsit kevesebben voltunk, sok a sérültünk és a betegünk, de a fiúk a maximumot nyújtották a győzelemért. Sok minőségi játékosom hiányzik, de a fiatal csikókra alapozva, ha több eszük lett volna, rúgunk még 2-3 gólt, akár Kiss Tamás, akár Bakti Balázs, aki nagyon jól szállt be. Kicsit az oxigén hiányzott a végén az agyból, de nagyon jól támadtuk, veszélyesek voltunk, csak a végén többet kellett volna kihozni. (M4 Sport)

Milos Kruscic (Újpest): – A maximumot nyújtották ma a játékosaim, meg voltam elégedve a hozzáállásukkal. Rengeteget futottak, próbálkoztak, de ma ennyi volt ebben a meccsben. Az első félidő jelentős részében mi kontrolláltuk a meccset és mi voltunk fölényben, figyelmeztettem a védőimet, hogy figyeljenek a mögéjük beívelt labdákra, hiszen ebből kaptuk az egyik gólt is. A támadásoknál sikerült helyzeteket kidolgozni, de az utolsó pillanatokban hibáztunk. Szükségünk van egy befejező csatárra. (M4 Sport)

Kisvárda–Mezőkövesd 4-2

Török László (Kisvárda): – Eseményekben gazdag meccs volt. Gyorsan gólt szereztünk, de után kapkodva játszottunk. Jókor jött a második találtunk, viszont nagyon rosszkor jött a Kövesd szépítése, így mehettünk félidőre. Az a legnagyobb problémánk, ami sajnos visszatérő, hogy fegyelmezetlenek vagyunk hátul. Nem akarom magunkat menteni, mert ez az öltözőre tartozik majd, hogy mit mondunk a játékosoknak és mit nem hajtanak végre. De nem akarok ünneprontó lenni, mert nagyon örülünk a győzelemnek. A félidőben kicsit összeszedtük a gondolatunkat, talán látszott is azon, ahogyan kijöttek a második játékrészre, de még mindig megvolt egy-két hiba. (M4 Sport)

Supka Attila (Mezőkövesd): – Figyelembe kell venni, hogy teljesen átalakulóban van a csapatunk, így a védelem is. Karnitski kényszerből játszott így is belső védőt, erre most kiállították Schmiedlt. Meg kell találni azt a hármast, aki ezt jól meg tudja oldani. Az előre játékban is sokat kell javulni, rengeteg labdát eladtunk, ennyit nem szabad. Pontosabb passzok kellenek a végjátéknál és az előre megbeszélt dolgokat, hogy hol lehet megbontani az ellenfél védelmét, talán csak 1-2 alkalommal csináltuk meg. Ebből kellene sokkal több. (M4 Sport)

NB II: Hat gólt vágott a Békéscsaba, Győrben fordított a Szeged - eredmények
A Szeged már a 3. percben hátrányba került az ETO Parkban, de két remek góllal így is elvitte a pontokat a Kisalföldről. A Békéscsaba nagyon megszórta a végére a bő félórát emberhátrányban játszó újoncot, a Budafok és a PMFC nem bírt egymással.