Itt a második Vidi-K.O. a héten: A Honvédnak esélye sem volt Fehérváron

Akárcsak az EKL-ben, az NB I-ben is kiütéses győzelmet aratott a Fehérvár, amely vasárnap a Honvédot verte meg a MOL Aréna Sóstóban.
Dudás Gábor 2022. augusztus 7., vasárnap 21:51
Szerző: Dudás Gábor 2022. augusztus 7., vasárnap 21:51

Az első félórában sok feljegyzenivaló nem akadt, azt leszámítva, hogy a Fehérvár dominált mezőnyben, de nagy helyzetet a házigazda sem tudott ekkor kialakítani.

A 30. percben aztán a Honvéd eladta a labdát, a Vidi remek kontrát vezetett, amelynek a végén Nego tette vissza a labdát jobbról Dárdainak, aki egy igazítás után, 21 méterről nagy gólt lőtt a jobb felsőbe! (1-0).

Alig négy perccel később pedig ott volt a második gól is, ekkor Shabanov nagyon szépen indította a bal szélen Heistert, aki jól is centerezett, Kodro pedig közelről a hálóba pöcintette a labdát - remek akció volt (2-0)!

A fordulás után Ennin lábában benne volt a szépítés, de kimaradt a helyzete, majd Zsótér is veszélyeztetett, míg a vendégkapunál Pinto fejese kötött volna ki a hálóban, ha nem véd nagyot Szappanos. A vendégek Lukicot is beküldték, de ez sem segített ma rajtuk, sőt, a vége kiütéses vereség lett a Honvéd szempontjából.

A 71. percben a nemrég beállt Funsho Dárdai szögletét, valamint Makarenko csúsztatását követően, első labdaérintéséből befejelte a Vidi harmadik gólját (3-0). Bő tíz perccel később pedig Szappanos hiába védte Zivzivadze első nagy helyzetét, az elmélázó védők között megint a cserecsatáré lett a labda, aki egy fordulás után kilőtte a bal alsót (4-0).

A fehérváriak így már a második nagy különbségű győzelmüket aratták a héten, hiszen az EKL-ben a moldáv Petrocub Hincesti ellen is 5-0-s sikert arattak.

OTP Bank Liga, 2. forduló:

MOL Fehérvár - Bp. Honvéd 4-0 (Dárdai 30., Kodro 34., Funsho 71., Zivzivadze 82.)

Vidi: Kovács - Fiola, Stopira, Sabanov - Nego, Pinto (Makarenko, 60.), Bumba (Pokorny, 70.), Heister - Dárdai (Babos, 86.), Petrjak (Funsho, 70.) - Kodro (Zivzivadze, 70.)

Honvéd: Szappanos - Jónsson (Doka, 46.), Prenga, Cirkovic (Kocsis, 60.), Lovric, Tamás - Mitrovic, Bocskay, Plakushchenko, Zsótér - Ennin (Traoré, 74.)

Kisvárda - Mezőkövesd 4-2

Puskás Akadémia - Újpest 2-0