Három nagy pofon, Puskás-ezüst és diósgyőri Vidi-siker az NB I-es idény utolsó napján - videók

A Puskás Akadémia, a MOL Fehérvár és a Kisvárda is fölényes sikerrel búcsúzott az NB I-es idénytől vasárnap. A klubtörténeti sikert elérő felcsútiak így ezüst-, a fehérváriak pedig bronzérmesként indulhatnak majd az európai kupaporondon.
Dudás Gábor 2021. május 9., vasárnap 19:19
Szerző: Dudás Gábor 2021. május 9., vasárnap 19:19

Puskás Akadémia - Budafok

A Pancho Arénában gyorsan eldőlt, hogy a Puskás Akadémiának nem kell izgulnia az ezüstérem miatt: a hazaiak már a 16. percben 3-0-ra vezettek, de még az első félidőben, Slagveer révén a negyedik gólját is megszerezte Hornyák Zsolt csapata. Különösen aktív volt az akciókat remekül szervező és maga is betaláló Knezevic és a duplázó Nagy Zsolt, aki akár öt-hat gólt is szerezhetett volna a meccsen helyzetei száma alapján.

A fordulás utánra egy gól maradt még, amit a magyar válogatott bő Eb-keretében is szereplő Spandler szerzett fejjel, a 74. percben (5-0). 5-0 lett a vége,

a Puskás Akadémia így klubtörténeti sikerrel zárta az idényt, hiszen a második helyen végzett.

A te csapatod hányadik lett?

Közzétette: csakfoci.hu – 2021. május 9., vasárnap

DVTK - MOL Fehérvár

Diósgyőrben a tüntető ultrák a stadionról kívülről szurkoltak csak kiesett csapatuknak (nagyjából egy tucatnyi vendégdrukker a lelátón ült), így nem láhatták, ahogyan a DVTK harcosan tartotta magát a MOL Fehérvár ellen. De a vendégek fölénye egyértelmű volt, és a félidő közepén lehetőségük volt a vezetés megszerzésére is. A Szabó esése után megítélt Nikolics-büntetőt azonban Malenica kiütötte. A horvát kapus Petrjak és Houri lövésénél is a helyén volt, de aztán az ukrán csak kifogott rajta: Dárdai balról betett labdáját Petrjak 8 méterről, előrevetődve fejelte a kapuba a 44. percben. 0-1 volt a félidő.

A fordulás után nem sokkal a fehérváriak el is döntötték a három pont sorsát: egy ügyes akció végén Petrjak remekül szolgálta ki Nikolicsot, aki négy méterről a nagyjából üres kapuba lőtt (0-2). És ezzel még nem volt vége, később Zivzivadze és Nikolics is betalált még, a Vidi kiütéses, 4-0-s sikerrel "köszönt el" a jövőre már NB II-es DVTK-tól.

Kisvárda - Paksi FC

A tavasszal összességében remekül szerepelő, de a nemzetközi kupaindulásról végül lemaradó Paks nagy pofonba szaladt bele Kisvárdán az első játékrészben. A hazaiak már a 9. percben betaláltak: Holczer rossz kijövetelét Viana használta ki fejjel (1-0). Az első negyedóra végén pedig már kettővel ment a Várda, ekkor Melnyik 18 méterről lőtt a kapuba (2-0).

A 34. percben Ötvös - akárcsak Viana - egy szöglet után fejelt az ötösről a paksi kapuba (3-0), majd még a szünet előtt Leoni egy gyors hazai kontrázott meg góljával (4-0).

A szünet után mindkét kapunál adódtak lehetőségek, majd a Paks egy büntetőből szépített, a 67. percben Haraszti volt eredményes (4-1). A hajrában Camaj távoli lövéssel állította be az 5-1-es végeredményt.

OTP Bank Liga, 33. forduló:

Puskás Akadémia - Budafok 5-0 (Nagy Zs. 8., 17., Knezevic 15., Slagveer 34., Spandler 74.)

PAFC: Auerbach – Szolnoki, Joao Nunes, Spandler, Deutsch L. (Ganbold, 85.) - Urblík (Corbu, 77.), van Nieff (Ominger, 77.) – Slagveer (Baluta, 87.), Knezevic, Nagy Zs. – Komáromi (Weslen Júnior, 85.)

Budafok: Kovács Z. – Margitics (Fekete M., 77.), Jagodics M., Oláh B. (Huszti A., 46.), Zeke – Filkor, Micsinai (Csonka, 46.) – Ihrig-Farkas (Lőrinczy, 46.), Takács R. (Kulcsár K., 59.), Medgyes S. – Kovács D.

DVTK - MOL Fehérvár 0-4 (Petrjak 44., Nikolics 55., 89., Zivzivadze 79.)

DVTK: Malenica – Polgár, Szűcs, Milovic, Soldo (Makrai, 75.) – Max (Zivulic, 59.), Molnár G. (Iszlai, 85.), Grozav – Grgic, Drazic (Ivanovski, 75.), Suljic (Márkvárt, 59.)

MOL Fehérvár: Kovács D. – Bamgboye, Fiola, Musliu, Stopira – Dárdai (Bourard, 80.), Nego, Houri (Alef, 71.), Petrjak – Szabó L. (Zivzivadze, 62.), Nikolics

Kisvárda - Paksi FC 5-1 (Viana 9., Melnyik 15., Ötvös 34., Leoni 45., Camaj 88., ill. Haraszti 67. - 11-esből)

Kisvárda: Dombó (Odincov, 84.) – Hej, Kravcsenko (Prenga, 77.), Cirkovic, Leoni – Melnyik, Karabeljov – Sassá (Camaj, 77.), Ötvös (Horváth Z., 65.), Kovácsréti – Viana (Zlici, 65.)

Paks: Holczer – Lorentz, Böde, Szélpál, Szabó J. – Papp – Bertus (Kulcsár, 46.), Bognár (Haraszti, 46.), Szakály (Nagy R., 46.), Szabó B. (Sajbán, 77.) – Hahn (Balogh B., 46.)

A meccsek közvetítése percről percre itt!

Diósgyőr: "Mintha az utcáról szedtünk volna össze néhány embert", Szabics: "Már tudjuk mi kell, hogy közeledjünk a Fradihoz" - így látták az edzők
Zoran Zekic kemény kritikával és szomorúan értékelte alighanem utolsó diósgyőri meccsét, Hornyák Zsolt viszont érhető okokból elégedett volt az ezüstérmes Puskás Akadémiával. Szabics Imre szerint máris sok tapasztalatot szereztek a jövőre nézve, Budafokon néhányan már nyaraltak, Bognár György pedig azt mondta, ő is benne volt a kisvárdai zakóban. Az NB I-es idény utolsó játéknapjának edzői nyilatkozatai.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.