Újabb Fradi-vereség az NB I-ben: A sereghajtó fordított a bajnok ellen

Kecskemét után két héttel Mezőkövesden is veszített a Ferencváros, amely már a 2. percben vezetett a sereghajtó Kuttor-csapat ellen, de végül egy pontot sem szerzett.
Dudás Gábor 2022. október 16., vasárnap 19:40
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 16., vasárnap 19:40

Sztanyiszlav Csercseszov megint erősen rotált a hétközi Crvena Zvezda elleni EL-csoportmeccshez képest, és úgy tűnt, ezúttal beválhat a felforgatott csapat is (Kecskeméttel ellentétben), hiszen gyorsan vezetést szerzett az FTC. A 2. percben, Mercier remek kiugratása után a leshetáron kiugró Marquinhos 7 méterről lőtt a jobb alsóba (0-1).

A kövesdiek viszonylag gyorsan ébredtek a bekapott gól után, Drazicnak már a 9. percben lehetett volna egy ziccere, de picit pontatlan labdát kapott Molnártól. Utóbbi maga is megpróbált betalálni , de Dibusz szép kivetődéssel mentett előle az első negyedóra végén.

A 24. percben Piscitelli hatalmas bravúrral mentett Knoester közeli fejesénél, de a Fradi kapusának is volt dolga nem sokkal később, Besirovic 16 méteres lövésénél. A 30. percben azonban már Dibusz is tehetetlen volt: egy szöglet és egy csúsztatás után Karnitski közvetlen közelről fejelt a ferencváros kapuba. A vendégek lest reklamáltak, a VAR is vizsgálódott, de végül szabályosnak ítélte Bognár játékvezető és csapata a találatot (1-1). A visszajátszások alapján nem volt egyértelmű a helyzet, az pedig a teljes képhez hozzátartozott, hogy a lesvonal-technológia nem működött a stadionban.

A mozgalmas első játékrészt egy inkább küzdelmesnek mondható második követte. kevesebb helyzettel. Gojak fejesénél azért szépen védett Piscitelli, Auzqui pedig elrontott egy nagy helyzetet.

A hajrában aztán jött az igazán nagy fordulat. A 82. percben Botka buktatta Besirovicot, büntetőhöz jutott a Mezőkövesd. Drazic 11-ese pedig épphogy befért Dibusz és a bal kapufa között, de úgy, hogy a válogatott kapusról pattant be végül a labda (2-1).

A hazai fordítás picit megfogta a ferencvárosiakat, akik azért nyomtak-mentek előre és a 94. percben közel kerültek az egyenlítéshez. Traoré közeli találata lett ekkor érvénytelen - hosszas VAR-vizsgálat után, még Bognár is megnézte a felvételt külön, majd jelezte, hogy lesállás előzte meg a gólt.

Végül több mint nyolc perc hosszabbítás után lett vége a találkozónak, amelyet nagy meglepetésre 2-1-re megnyert a Mezőkövesd az FTC ellen.

OTP Bank Liga, 11. forduló:

Mezőkövesd - Ferencváros 2-1 (Karnitski 27., Drazic 83. - 11-esből, ill. Marquinhos 2.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai K., Lukic, Pillár, Vajda S. - Cseri (Brtan, 77.), Karnitski - Molnár G. (Madarász, 87.), Babunski, Besirovic - Drazic

FTC: Dibusz - Auzqui, Thelander, Knoester, Pászka - Sigér, Esiti (Vécsei, 67.) - Marquinhos, Mercier (Zachariassen, 59.), Gojak - Boli (R. Mmaee, 67.)

DVSC - Újpest 4-1

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.