NB I: Rebrov megnyerte első derbijét, Lanzafame döntött - videó

A Ferencváros egy góllal múlta felül az Újpestet a forduló meccsén, Lanzafame a második félidőben döntötte el a találkozót.
Csakfoci Admin 2018. szeptember 29., szombat 21:20
Szerző: Csakfoci Admin 2018. szeptember 29., szombat 21:20

Kisebb közjáték előzte meg a derbit: az előzetesen a kezdőcsapatba jelölt Ristevski az utolsó pillanatban kikerült - játékengedély híján. A meccs elejét aztán megnyomta a Fradi: a 4. percben Lanzafame veszélyeztetett, de Pajovics nagyot mentett, majd Spirovski és Bőle előtt is adódott lehetőség, de a gól elmaradt. Idővel kiegyenlített lett a játék, inkább a mezőnyben volt nagy a csata. Lanzafame azonban vezetést szerezhetett volna a 18. percben, ám a Litauszki szorításából leadott lövését fogta az újpesti kapus.

A lilák a 37. percben veszélyeztettek először, akkor viszont nagy helyzettel: Zsótér 10 méterről laposan lőtt, Dibusz lábbal mentett nagyot. A túloldalon Sigér egy 18 méteres bombával válaszolt, azt Pajovic fogta az első sarok elől, így 0-0-al zárult az első 45 perc.

Fordulás után eleinte nem forogtak veszélyben a kapuk, aztán vezetést szereztek a ferencvárosiak: az 59. percben Bőle bal oldali beadása találta meg Lanzafamét, aki egy átvétel után a bal sarokba helyezett (1-0).

Bő tíz perccel később Varga lábában volt az újabb gól, de 16 méteres, lapos lövését fogta Pajovic, aki Bőle próbálkozásánál is a helyén volt.

A hajrában a csereként beállt Böde is meglőhette volna a másodikat: egy jó csel után ballal lőtt, megint nagyot védett az Újpest kapusa. Frimpong is betalálhatott volna a végén, de az FTC végül így 1-0-ra nyert, Szerhij Rebrov ezáltal megnyerte első derbijét, amelyen a helyzetek száma alapján megérdemelt hazai siker született.

FTC - Újpest 1-0

Gólszerző: Lanzafame 59.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I - FRISS

NB I: A Paks legyőzte az edzőváltáson átesett Haladást, meglepő Honvéd-vereség Felcsúton - eredmények, tabella
A Paks Szombathelyen, a Loki hazai pályán győzött hátrányból fordítva, négy gólt hozott az MTK - Mezőkövesd bajnoki.