NB I: Megint egygólos lett a Fradi-Diósgyőr - videó

Töb mint 75 percen át szinte ugyanúgy alakult az FTC és a DVTK bajnokija, mint januárban, bár ha nincs Dibusz, a miskolciak már vezethettek volna. Jött azonban Boli és a kapuba fejelt, így az NB I listavezetője nagy nehézségek árán, de legyőzte a sereghajtót 1-0-ra.
Dudás Gábor 2021. március 2., kedd 21:51
Szerző: Dudás Gábor 2021. március 2., kedd 21:51

Egyfajta revánsra is készült a Ferencváros, hiszen januárban a DVTK vette el a zöldek 66 meccs óta tartó hazai bajnoki veretenségét. A mezőnyfölényt ki is alakította a Rebrov-csapat, de nagy helyzetbe sokáig nem tudott kerülni. De a DVTK sem.

Az első játékrész "izgalmait" jól jellemzi, hogy Botka korai sérülése és Heister két jelenete is fókuszba tudott kerülni. A balbekk meze elszakadt egy párharc során, emiatt át kellett öltöznie. Először rávette a szakadt dresszére az újat, de az nem volt jó, leparancsolták a pályáról "átvedleni", így nagyjából egy percig emberhátrányban volt az FTC. Nem sokkal később pedig egy bedobásnál csúszott ki a kezéből a labda...

Az első komolyabb lehetőséget a 33. percben alakította ki a Fradi: Boli készítette le a labdát Tokmacnak, aki 12 méterről kapura is belsőzött, de Malenica könnyedén védett.

Az 50. percben kétszer sem állt messze az FTC az első góltól. Ekkor előbb Zubkov lövését védte egy beadás után Malenica, de Uzuni ismételhetett, ám 10 méterről csúnyán a kapu mellé trafált.

A 66. percben a meccs addigi legnagyobb helyzetét aztán a DVTK dolgozta ki - némi segítséggel. Blazic óriási hibája után Ivanovski lőtt, de Dibusz remekül leért a jobb alsóra. Sőt, szűk tíz perccel később Márkvárt közeli lövésénél is bravúrt kellett bemutatnia a válogatott hálóőrnek.

És ahhoz az lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: a 77. percben Civic adott be balról, Boli pedig senkitől sem zavartatva, 5 méterről a kapu jobb oldalába fejelt, eldöntve a találkozót (1-0).

Az elefántcsontparti csatár nem sokkal később akár újra is betalálhatott volna, de az a helyzete kimaradt. Így is győzött az FTC és megint 15 pont az előnye az élen, a DVTK viszont egyre nehezebb helyzetben van a kiesés elleni harcban.