NB I: A Fradi a 4. percben még vesztésre állt, de megfosztotta trónjától a Puskás Akadémiát - videó

A Ferencváros hátrányból fordítva verte 2-1-re a Puskás Akadémiát, amely nem csak a mérkőzést, de az NB I első helyét is elveszítette a zöld-fehérekkel szemben.
Dudás Gábor 2020. október 4., vasárnap 19:25
Szerző: Dudás Gábor 2020. október 4., vasárnap 19:25

A BL-csoportkörös Ferencváros meglehetősen fáradtan mozgott a pályán az első játékrészben, pedig Szergej Rebrov próbált frissíteni a középpályán is. Ráadásul a mérkőzés és a forduló előtt listavezető Puskás Akadémia gyorsan vezetést is szerzett: Nunes egy szöglet után, Heistert megelőzve fejelt 5 méterről a kapuba a 4. percben (0-1).

A felcsútiak ezt követően visszaálltak és igen fegyelmezetten őrizték előnyüket, miközben az FTC kevésszer tudott helyzetbe kerülni. A 22. percben azért így is betalált a házigazda, ekkor Zubkov került némi üggyel-bajjal lövőhelyzetbe és aztán gólt is szerzett, de közben Uzuni - teljesen feleslegesen - is játékba avatkozott, ő viszont lesen helyezkedett el.

A játékrész hajrárjára aztán egyre nagyobb fölénybe került a Fradi, Uzuni távoli és közeli lövésében is benne volt a gól, hogy aztán Isael egyenlítsen a 43. percben. A brazil Tokmac szép átadása után, a kapust megelőzve passzolt a kapuba (1-1).

A fordulás után nem sokkal jött a fordítás is: egy szép akció végén Uzuni szolgálta ki remekül Isaelt, aki pár lépésről a kapuba passzolt az 50. percben (2-1).

Öt perccel később Uzuni megpattanó szabadrúgását védte bravúrral a fiatal Tóth. Az albán aztán néhány perc múlva kecsegtető helyzetből, bár kissé kisodródva pörgetett jócskán a bal kapufa mellé. A 75. percben - épp Uzunit váltva - bemutatkozott a szlovák válogatott Mak is az NB I-ben. "Ria, ria, Hungária" fogadta a nézőtérről.

A 77. percben előbb Baturina lábáról lopták le a labdát ziccerben, majd Isael lövés helyett Zubkovnak akart gólpasszt adni, de megint mentettek a védők. A hajrában előbbihez már hozzá sem kellett érni, óriási helyzetben rontott a horvát kétszer is. De ez már nem számított, az FTC így is győzni tudott 2-1-re és az eddigi listavezetőt legyőzve vette át az első helyet is a tabellán. Kérdés meddig, hiszen a MOL Fehérvár az Újpest esetleges legyőzésével még előzhet - ez így is lett, a Vidi az 5-1-es sikerével az élre állt.