Fotó: fradi.hu

Fradi: Újabb nyári igazolás szerzett gólt, de a győzelem elmaradt az északmacedón bronzérmes ellen

A Hollandiából érkező Mats Knoester góljával szerzett vezetést a Fradi, de a Shkëndija két perccel később egyenlített és beállította a végeredményt.
Nyikes Zoltán 2022. június 12., vasárnap 19:20
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. június 12., vasárnap 19:20

Lejátszotta második felkészülési mérkőzését a Ferencváros, amely ezúttal az északmacedón KF Shkëndija ellen lépett pályára a szlovéniai Gornja Radgonában.

A Fradi klubhonlapjának élő tudósítása szerint az első komolyabb lehetőségre a 25. percig kellett várni, amikor Marquinhos lőtt nem sokkal a kapu bal oldala mellé, majd hét  perccel később Traoré fejelt nem sokkal mellé. A 36. percben a Shkëndija is veszélyeztetett és a felsőlécről vágódott vissza az északmacedónok egy lövése. A 40. minutumban Mercier tört be a tizenhatoson belülre, laposan passzolt az érkező Loncarnak, aki ziccerben fölé lőtt.

A fordulást követően egy veszélyes támadás után Katona adott volna középre, a gólvonalról tisztázott a Fradi ellenfele. Az 59. percben azonban már áthaladt a gólvonalon a labda: Marquinhos szöglete után Knoester fejelt a kapuba, 1-0.

Az előny csak hat percig tartott ki, a 61. minutumban Ferhan Hasani egy lekészítés után a tizenhatoson belülről lőtt gólt. Két perccel később Bassey lövése a kapufáról csorgott mellé.

A hajrában még Csontos fejjel és lábbal is veszélyeztetett, de újabb gól nem esett, így döntetlennel zárult a Fradi második edzőmeccse.

Felkészülési mérkőzés, Gornja Radgona, Szlovénia

Ferencvárosi TC–KF Shkëndija (északmacedón) 1-1 (Knoester 59., ill. Hasani 61.)

FTC: Varga Á. – Gera D. (Kaján, 76.), Csontos D., Knoester (Iyinbor, 60.), Katona M. – Esiti (Nagy O., 68.), Zachariassen (Lisztes, 87.), Loncar (Auzqui, 55.) – Marquinhos, Mercier (Bassey, 46.), A. Traoré (Baturina, 46.)

Szerződéshosszabbítást ért a 9 meccses veretlenségi széria: Az új szezonban is Boris irányítja a Vidit - hivatalos
A klub és Michael Boris megegyezése alapján a német szakember irányítja a Vidi első csapatát a következő szezonban is.