Nyolcszor lőtt a kapuba a Fradi, de "csak" néggyel nyert

A zöld-fehérek négygólos győzelmet arattak a Szekszárd felett a második felkészülési mérkőzésükön. Fernando Gorriarán duplázni tudott.
Csakfoci Admin 2018. január 20., szombat 14:50
Szerző: Csakfoci Admin 2018. január 20., szombat 14:50

A keddi Dunaföldvár ellen elért 16-0-s győzelem után ezúttal egy szolidabb sikert ünnepelhetett a Ferencváros szombaton délután. Az NB I éllovasa az NB III középmezőnyében álló Szekszárd otthonában lépett pályára.

A találkozó első góljára nem kellett sokat várni, hiszen az 1. percben Károly Viktor borította fel Böde Dánielt a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Varga Roland értékesítette. A folytatásban a vendégek részéről adódott lehetőség Budai passza után Fejes lőtt, Dibusz magabiztosan védett. Az első félidő előtt a Ferencváros mindent megtett a második gól érdekében, de a hazaiak végig jól állták a sarat (0-1).

A második félidőben a Fradi ott folytatta, ahol abbahagyta: több lehetőséget kidolgoztak a zöld-fehérek. Az 51. percben érett góllá a fölényük, Szűcs rossz felszabadítása után Spirovski emelt a kapus fölött a hálóba. A második játékrészben csereként beálló Turi a karjára eset egy fejpárbaj után, hordágyon kellett levinni. A hátralévő percek csak a vendégek uruguayi középpályásáról, Gorriaránról szólt. Előbb a 77. percben 27 méterről bombázott a szekszárdi kapuba, majd négy perccel később ismét megzörgette az ellenfél hálóját, így kialakult a 4-0-s végeredmény.

Érdekesség, hogy a Fradi rúgott még négy további gólt is, de les miatt ezeket érvénytelenítették.

Az összes eddigi eredményt és a programot adatbázisunkban, ITT találod - kattints!

Felkészülési mérkőzés

Szekszárd-Ferencváros 0-4 (Varga 2. – büntetőből, Spirovski 51., Gorriaran 77., és 81.)

Ferencváros, I. félidő: Dibusz - Batik, Koch, Takács Zs., Sternberg - Leandro, Hajnal - Varga R., Rui Pedro, Priskin (Amadou, 33.) – Böde

Ferencváros, II. félidő: Holczer - Sternberg, Blazic, Takács Zs., Pedroso - Csonka, Spirovski - Lovrencsics G., Gorriaran, Amadou - Lovrencsics B.

Hozta a kötelezőt a Haladás és a Honvéd, felemásra sikeredtek a kiesőjelöltek edzőmeccsei – eredmények
A Vasas, a Honvéd és a Haladás hozta a kötelezőt, a Balmazújváros megszenvedett, míg a Mezőkövesd meglepetésre kikapott az alacsonyabb osztályú ellenfele ellen.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)