Hozta a kötelezőt a Haladás és a Honvéd, felemásra sikeredtek a kiesőjelöltek edzőmeccsei – eredmények

A Vasas, a Honvéd és a Haladás hozta a kötelezőt, a Balmazújváros megszenvedett, míg a Mezőkövesd meglepetésre kikapott az alacsonyabb osztályú ellenfele ellen.
Csakfoci Admin 2018. január 20., szombat 13:45
Szerző: Csakfoci Admin 2018. január 20., szombat 13:45

Korábban már beszámoltunk róla, hogy a Vasas kiütéses, 8-0-s győzelmet aratott az NB III-as Vecsés ellen a Fáy utcában.

Budapest Honvéd-Dorogi FC 3-1 (Eppel 5., Lanzafame 36., Banó-Szabó 66., ill. Kovács 26. - öngól)

A délelőtti találkozókon a Budapest Honvéd 3-1-re nyert a másodosztályú Dorog ellen. A kispestiek remekül játszottak, végig Supka Attila csapatának akarata érvényesült. A második félidőben több fiatal is bemutatkozott a hazaiaknál. A folytatásban 13 órakor újabb mérkőzést játszik a Honvéd a Csákvár ellen.

Balmazújváros–Ceglédi VSE 1–1 (Zsiga 67., ill. Hujber 79.)

Az NB I-ben 11., azaz utolsó előtti helyen álló Balmazújváros a NB II-es Ceglédet fogadta zártkapus meccsen. A hazaiak a vendégeket végig nyomás alatt tartva játszottak, aminek eredményeképpen Zsiga Ervin a 69. percben betalált. A gól után végig koncentráltan, fegyelmezetten játszottak az újvárosiak, azonban egy szerencsétlenül kiütött beadás után a 81. percben Hujber Tamás kiegyenlített.

Budaörs–Paks 2–1 (Sajbán 23., 42., ill. Bertus 13. – büntetőből)

A vendégek már a 13. percben megszerezték a vezetést, miután Barthát buktatták a tizenhatosos belül. A megítélt büntetőt Bertus a bal alsóba lőtte. A 23. percben egyenlíteni tudtak a hazaiak, egy jobboldali beadást követően a kapu jobb oldalába fejelt Sajbán Máté. Az első félidő előtt nem sokkal Sajbán 23 méterről lőtt egy szabadrúgást védhetetlenül a bal felső sarokba. A második félidőben nem változott az eredmény, így maradt a 2-1-es budaörsi győzelem.

Mezőkövesd–Kazincbarcika 2–3 (Novák 75., 77., ill. Engel 20., 24., Kanalos 43.)

A másik meglepetést a Mezőkövesd szolgálta, amely odahaza kapott ki az NB II-es Kazincbarcikától. Az összecsapáson Novák Csanád duplázni tudott, azonban ez kevésnek bizonyult, hiszen Engel duplájával és Kanalos találatával megfordították a meccset a vendégek.

Haladás–Tatran Presov 4–1 (Grumics 15., Németh M. 17., Medgyes 67., Williams 87., ill. Cernák 7.)

A szerdai, Soproni VSE elleni idegenbeli, 4-2-es győzelme után ismét pályára léptek a zöld-fehérek. Szombaton 11.30-as kezdéssel az Illés Akadémia műfüves pályáján a szlovák FC Tatran Presovot fogadták Michal Hipp tanítványai. A találkozón a hazaiak magabiztosan 4-1-re nyertek a 12 csapatos szlovák első osztály 11. helyén álló csapat ellen.