Fotó: Sas Gabor Photo - facebook.com/SasGaborPhoto

BL: A Fradi kihagyott egy 11-est, de így is kétgólos előnyt harcolt ki a Zalgiris ellen

Az első félidőben hatalmas fölényben játszott és kétszer is bevette az ellenfél kapuját a Fradi, amely a második félidőre visszaesett, de így is tovább növelhette volna előnyét, Uzuni azonban kihagyta a büntetőt.
Nyikes Zoltán 2021. július 20., kedd 21:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. július 20., kedd 21:54

Kedd este a Bajnokok Ligája-selejtező második körének odavágóján fogadta a Ferencváros a litván Zalgirist. Peter Stöger vezetőedző az egy héttel ezelőtti, prishtinai mérkőzéshez képest egy helyen változtatott a kezdőcsapatán, Róbert Mak helyét Olekszandr Zubkov vette át.

1.félidő

A párharc esélyeséhez méltóan a Ferencváros kezdte aktívabban a találkozót, a 10. percben máris érkezett az első nagy hazai helyzet, miután Blazic remek hosszú indítása után Uzuni 9 méterről vette célba a kaput, tekerése a felső lécen csattant. Tizenkét perccel később is közel járt a gólhoz a Fradi, ekkor Ryan Mmaee a saját térfelén szerzett labdát, majd elindult a Zalgiris kapuja felé, átvert két védőt és szépen továbbított a jobbján érkező Zubkovhoz, aki jó helyzetben, 16 méterről lőhetett, de éppen a kapus kezébe.

A 25. percben aztán góllá érett a nyomás: Ryan Mmaee egy remek csel után ezúttal Uzunit ugratta ki, aki 9 méterről kilőtte laposan a bal alsót, 1-0. A 33. percben hosszú idő után Dibusznak is akadt védeni valója, de Bopesu lövése nem okozott gondot neki. A vezető gól megszerzése után is a Fradi akarata érvényesült, támadásban maradtak a zöld-fehérek és csak idő kérdése volt, mikor jön a második gól, ehhez Zubkov és Civic is közel járt, de végül a 39. percben Tokmac talált be, miután Haratin szerzett labdát a középpályánál, majd továbbított a norvég támadóhoz, aki egészen jó lövőhelyzetig cipelte a játékszert és 19 méterről kilőtte a jobb alsót, 2-0 - így kétgólos előnnyel vonulhatott szünetre a magyar együttes.

2.félidő

A fordulás után is kézben tartotta a Ferencváros a mérkőzést, igaz ekkor már sokáig elmaradtak a nagy rohamok és nem alakult ki sok helyzet a litván kapu előtt, de azért gólszerzési lehetőség így is akadt a zöld-fehérek előtt.

A 60. percben például egy kis szöglet után Tokmac csapta be védőjét a 16-oson belül, majd pontosan ívelt Ryan Mmaee fejére, aki öt méterről, hatalmas ziccerben fölé fejelt.

A hajrában több alkalommal is előfordult, hogy kellemetlen perceket okozott a Vilnius, főként szögletek és szabadrúgások után okoztak zavart a vendégek, de szerencsére nem sikerült szépíteniük. A 81. percben egy érdekes jelenet is borzolta a hazaiak kedélyét: egy nagyon veszélyes kontrát indított meg a Ferencváros, Zachariassen passza után Boli vihette egy az egyben a labdát a vendégek kapusára, Gertmonas pedig kifutott a térfél közepére, hogy szerelje a Fradi-csatárt, aki elesett a kapus mellett, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.

A 86. percben Civic bal oldalról érkező beadása után Boli fejelt nagy helyzetben, berepülve 7 méterről, de nem talált kaput. A hosszabbításban pedig ismét nagyon közel volt a Fradi ahhoz, hogy háromgólos előnyt harcoljon ki, de a kezezés miatt megítélt tizenegyest Uzuni elhibázta, így maradt a 2-0.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés

Ferencváros–Zalgiris (litván) 2-0 (Uzuni 25., Tokmac 39.)

FTC: Dibusz - Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic (Vécsei, 92.) - Haratin, Somália - Zubkov (Mak, 68.), Tokmac (Zachariassen, 68.), Uzuni - R. Mmaee (Boli, 76.).

Zalgiris: Gertmonas - Mikoliunas, Ljubisavljevic, Tatomirovic, Bopesu - Verbickas, Gamakov (Kis, 59.), Onazi (Kuklys, 84.) - Kyeremeh (Karamarko, 59.), Tadic (Sylvestr, 65.), Videmont.

Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.
Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.