A szenvedő Fradit megint a 37 éves Leandro mentette meg - a Kisvárdát is a hajrában verték

Harmadik hazai bajnokiján is megszenvedett ellenfelével a Ferencváros, de a Kisvárda - akárcsak a Kaposvár és a Diósgyőr - sem tudott pontot rabolni a Groupama Arénából, ők is 1-0-ra kaptak ki, a nagy formában lévő Leandro góljával.
Dudás Gábor 2019. szeptember 29., vasárnap 17:51
Szerző: Dudás Gábor 2019. szeptember 29., vasárnap 17:51

Sokáig eseménytelenül teltek a percek, kiegyenlített csata folyt a pályán. A Kisvárda fegyelmezetten védekezett, ezzel pedig nem tudott mit kezdeni a címvédő. Az FTC a 15. percben találta el először a kaput, de Tokmac kísérlete nem okozott gondot Felipének.

Válaszként Grozav suhintott kevéssel a ba kapufa mellé, de ezzel a vendégcsapata is lőtte nagyjából a puskaporát. Hátul viszont nagyon egyben volt Miriuta csapata, így 0-0-s döntetlennel vonultak a szünetre a felek.

A fordulás után bekezdett a Fradi, előbb Kravcsenko mentett óriásit, amikor Tokmac passza kis híján ziccerben találta Bolit, majd a szögletet követően a csereként beállt Leandro fejelt, de Felipe nagyot védett.

A következő pár perc elsősorban Boliról szólt, a korábbi norvég gólkirály előbb lesről szerzett gólt lábbal, majd kis híján szabályos körülmények között is, ám fejese kevéssel elkerülte a jobb felső sarkot. A Kisvárda közben a félpályát sem nagyon lépte át, ekkor már állandósodott a hazai fölény.

A pálya kezdett felbillenni, erre kis híján a vendégcsapat szerzett vezetést, méghozzá két csereember által: Gosztonyi nagy labdájával Hugo Seco lódult meg a jobbösszekötő helyén, be is vezette a 16-oson belülre, majd lőtt, de az addig szinte dologtalan Dibusz szépen zárta a szöget. A 70. percben történt esetnél ráadásul Dvali megsérült, ápolni, majd le is kellett cserélni a hazai védelem alapemberét.

A 76. percben Beriosz ajtó-ablak helyzetben, 5 méterről nem találta el a hazai kaput fejjel. Sőt, a 85. percben Gosztonyi lövését kellett bravúrral védenie Dibusznak. Ez meccslabdának tűnt, ehelyett a Ferencváros tudta eldönteni a találkozót.

A 86. percben Leandro egy csel után, 17-ről lőtte ki a bal alsót, eldöntve a találkozót. A 37 éves védő/középpályás a ZTE elleni bajnokit és az Iváncsa elleni kupameccset követően zsinórban harmadszor volt eredményes (1-0).

Az FTC 1-0-s sikerével vesztett pontok tekintetében utolérte a listavezető Vidit és fellépett a táblázat második helyére.

OTP Bank Liga, 7. forduló:

Ferencváros - Kisvárda 1-0 (Leandro 86.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Dvali (Frimpong, 73.), Heister - Haratin, Sigér (Varga R., 46.) - Zubkov, Skvarka (Leandro, 46.), Tokmac - Boli

Kisvárda: Felipe - Melnyik, Kravcsenko, Beriosz, Protic - Hei, Lucas - Grozav, Bumba (Hugo Seco, 63.), Kovácsréti (Sassá, 87.) - Tischler (Gosztonyi, 57.)

Rebrov: "Nem tudunk mindenkinek a kedvére tenni"; Miriuta: "Szomorú vagyok és ideges" - edzői értékelések
A Ferencváros és a Kisvárda vezetőedzője is a vendégcsapat védekezését dicsérte, ám Miriuta Lászó bosszús volt, mert szerinte csapata legalább egy pontot megérdemelt volna a Groupama Arénában.