Felkészülés: Nagy verésbe szaladt bele az Újpest Felcsúton, a hajrában fordított a DAC a Vasas ellen – eredmények, videók

Kiütötte az Újpestet a Puskás Akadémia a szombat délutáni felkészülési találkozón. A Paks Haraszti góljával nyert, a DAC a 88. percben még vesztésre állt Angyalföldön.
Nyikes Zoltán 2021. január 16., szombat 15:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. január 16., szombat 15:49

Puskás Akadémia-Újpest 5-0

Az első játékrész első felében mindkét oldalon adódott egy-egy nagyobb gólszerzési lehetőség, ám a hazaiak helyzeténél Banai védett nagyot, míg Simon Krisztián kapuval szemben célt tévesztett. A 28. percben viszont Urblík már pontosabb volt és 18 méterről vezetést szerzett a felcsútiaknak.

A hazaiak a szünetig további kétszer mattolták Banait, előbb Slagveer majd Kiss Tamás volt eredményes, így a félidőben háromgólos előnnyel mehetett pihenni a Puskás. Az Újpest Twitter-oldalának közvetítése szerint az 58. minutumban Josip Knezevic váltotta gólra a megítélt büntetőt, így már négy volt közte.

Ezt követően Tallo kapott jó labdát Simontól, ám a légiós nagy helyzetben nem talált kaput, majd Katona is próbálkozott 11 méterről, ám kísérletét védte a felcsúti kapus. A 73. percben tovább növelte előnyét a Puskás Akadémia: egy középpályán elvesztett labda után gyorsan megindultak a hazaiak és Antonio Mance 18 méterről bevette Banai kapuját, 5-0 - ezzel Hornyák Zsolt csapata kiütötte az Újpestet a szombat délutáni mérkőzésen.

Felkészülési mérkőzés, Felcsút

Puskás Akadémia–Újpest FC 5-0 (Urblík 28., Slagveer 40., Kiss T. 44., Knezevic 58. - 11-esből, Mance 73.)

Puskás Akadémia: Tóth B. – Szolnoki, Spandler, Joao Nunes, Deutsch – Urblík, Corbu (Plsek, 58.) – Kiss T., Knezevic, Slagveer – Mance.

Újpest: Banai – Csongvai (Cerqueira, 82.), Koutroumpis, Ristevski, Bjelos (Pauljevic, a szünetben) – Mitrovic, Onovo – Simon, Szakály (Katona M., 58.), Beridze (Stieber Z., a szünetben) – Perosevic (Tallo, a szünetben).

Szeged–Paks 0-1

A Paksi FC a másodosztályú Szeged otthonában játszotta le utolsó felkészülési mérkőzését az NB I tavaszi folytatása előtt. A tolnai klub hivatalos oldalának beszámolója szerint egyetlen gól esett a találkozón, amit az 51. percben szerzett a zöld-fehérek támadója, Haraszti Zsolt.

A 29 éves játékos egy pontos labdával ugrott ki a bal oldalon, majd befelé cselezett, és már a tizenhatoson belülről a hosszúba tekerte a labdát.

Felkészülési mérkőzés, Szeged, Szent Gellért Fórum

Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)–Paksi FC 0-1 (Haraszti 51.)

Szeged: Varga B. – Kővári, Papp M., Deák, Mohl – Simon Á., Lestyán – Dobos, Dobronoky, Gajdos – Germán.
2. félidő: Takács J.- Ódor, Moga, Pejovic, Bitó – Rózsahegyi, Oláh - Gréczi, Grumic, Varga Sz. – Haruna

Paks: Holczer (Rácz, a szünetben) – Lenzsér, Böde (Gévay, 60.), Szabó J. (Lorentz, 60.) – Osváth, Bertus (Nagy R., 68.), Papp K. (Szakály, 60.), Bognár I. (Bognár D., 60.) Haraszti (Szabó B., 60.) – Sajbán M.(Szendrei, 60.), Ádám M. (Kulcsár, 68.).

Edzői értékelések

Dragan Vukmir (Szeged): – Elégedett vagyok a csapattal. Nagyon kemény hét után mentünk bele ebbe a mérkőzésbe. Hét edzés van ezen a héten a csapat mögött, keményen dolgoztak a játékosok és mai nap is csak jót mondhatok róluk. Egyenrangú ellenfelei voltunk az élvonalbeli Paksnak, sok helyzetet dolgoztunk ki, a játékban is láttam bíztató jeleket. Ha ezen az úton haladunk, szép tavasz vár ránk. (szeged-grosicsakademia.hu)

Bognár György (Paks): – Ugyan füves pályán tudtunk játszani, ami fontos volt, de sajnos a fagy miatt nem volt olyan minőségű a gyep, hogy folyamatos játék alakulhasson ki. Ennek ellenére, úgy vélem, jó felfogásban játszottunk, minőségileg lehetett volna egy kicsit jobb is, de ezt a körülmények számlájára írom. Ellenfelünk térfelén tudtuk tartani a játékot, voltak lehetőségeink, így semmiképpen sem volt hasztalan ez a találkozó. Jól zártuk a hetet. (paksifc.hu)

Vasas (NB II)–DAC Dunaszerdahely (felvidéki) 1-2

A szlovák első osztályban szereplő DAC első téli felkészülési mérkőzését játszotta az NB II-es Vasas otthonában. Az angyalföldi klubhonlap közvetítése szerint a 11. percben szerzett vezetést a másodosztályú klub: Radó kapott egy kitűnő labdát a balösszekötő helyén, a kaputól 22 méterre, majd egy védő lábai között Jedlicka mellett a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. Ezt követően közel állt az egyenlítéshez a DAC, ám Jova Ramirez két próbálkozását is védte nagy bravúrral.

A második játékrészre mindkét együttes több helyen is változtatott, először pedig a vendégek veszélyeztettek Balic szabadrúgásra révén, de Jova ezúttal is résen volt. A 69. percben Kovács Milán hagyott ki óriási gólhelyzetet, amikor 10 méterről a kilépő Száraz felett kevéssel emelt a kapu fölé. A végéhez közeledve már-már úgy tűnt, hogy a Vasas megnyeri a találkozót, de két perc alatt fordított a felvidéki együttes: előbb Balic 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, majd Sharani csapott le egy védőfalról lepattanó labdára, és 10 méterről a kifutó Rados mellett a bal alsó sarokba helyezett - így a két magyar válogatottal felálló DAC diadalmaskodott.

Felkészülési mérkőzés, Budapest, Fáy utca

Vasas–DAC 1-2 (Radó 11., ill. Balic 89., Sharani 90.)

Vasas: Jova – Silye, Szilágyi, Litauszki, Terbe – Hidi M, Viczián, Pátkai – Pekár, Feczesin, Radó.
2. félidő: Jova (Rados, 63.) – Szivacski, Szilágyi, Tóth, Viczián, Kalmár – Kovács, Szatmári, Hinora, – Murka, Balajti,

DAC: Jedlicka (Száraz, a szünetben) – Sommer (Braun, 81.), Kruzliak (Beskorovainyi, a szünetben), Muller, Blackman (Sharani, 81.) – Schäfer (Nebila, 76.), Balic, Njie (Nicolaescu, a szünetben) Kalmár (Andzouana, 57.) – Divkovic (Moumou, 76.), Ramirez (Taiwo, 66.).

Felkészülés: Dárdai betalált Kleinheislerék ellen, nagyon megy a Kisvárda új fogásának is - eredmények, videók
Két tizenegyest is befújtak a MOL Fehérvár FC ellen az Eszék elleni utolsó felkészülési mérkőzésen, a ZTE nem bírt a másodosztályú Gyirmóttal.