NB I: A későn ébredő Diósgyőr kisvárdai vereségével maradt az utolsó helyen - videó

Nagyjából 70 percen keresztül az történt a pályán az NB I 9. fordulójának keleti rangadóján, amit a Kisvárda akart, és vezettek is a hazaiak. A hajrában aztán feltámadt a Diósgyőr, kapufákat is lőtt, de végül pontot nem tudott szerezni az élvonal sereghajtója.
Dudás Gábor 2020. november 1., vasárnap 20:28
Szerző: Dudás Gábor 2020. november 1., vasárnap 20:28

A Kisvárda az első félidőben is egyértelműen irányította a találkozót, miközben a DVTK szinte alig jelentett veszélyt a kapura.

A 20. percig kellett várni az első komolyabb lehetőségre, Viana kis szerencsével, de ziccerbe került, ám a szépségre szavazott az erő helyett, löbbölt labdája azonban kipattant a bal oldali kapufáról. A 32. percben került először a kapu elé igazán a DVTK, Drazic szépen ugratta ki Ivanovskit, aki azonban nem vette át jól a labdát, így estében tudott már csak lőni, jóval a bal kapufa mellé.

A második játékrész elejét nagyon megnyomta a Kisvárda. A 47. percben előbb Max blokkolt kétszer is hazai gólhelyzetben, majd Dinalovicnak kellett nagyot védenie. Egy perccel később Lucas 18 méteres lövésénél fogott nagyot a diósgyőri kapus. Az 56. percben Lucas megpattanó lövése kis híján megtréfálta Danilovicot, de végül a bal kapufa mellett suhant el a labda.

A 61. percben viszont már jött a megérdemelt hazai találat: egy szöglet után kavarodás közben Sassá kotorta a labdát a hálóba (1-0).

Nem sok híja volt annak sem, hogy meglegyen a második hazai találat is, a 76. percben, Hegedűs nagy hibája után Sassá találta el fejjel a bal kapufát, majd Danilovic vetődött rá a labdára.

A hajrára viszont magához tért a DVTK és sorra dolgozta ki a nagy helyzeteket. A 81. percben Ivanovski picit balról, de nagy helyzetben lőhetett kapura, de a bal kapufa mellé helyezett. A 85. percben Drazic harcolta ki a helyzetet a csereként beállt Hasaninak, aki jobbról tekert a jobb oldali kapufára. Egy perccel később Ivanovski alig lőtt a bal kapufa mellé a támadó, majd még két perccel ezután a kispadról beszállt Rui Pedro egy ügyes akció végén találta el a jobb kapufát.

Az eredmény viszont már nem változott, a Kisvárda 1-0-s sikerével a felsőház tagja, a DVTK viszont sereghajtó az OTP Bank Ligában.

OTP Bank Liga, 9. forduló:

Kisvárda - Diósgyőr 1-0 (Sassá 61.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Kisvárda: Dombó - Melnik, Rubus, Datkovic, Hej - Lucas, Simovic (Karasjuk, 91.) - Navratil (Cukalasz, 80.), Bumba, Sassá (Kovácsréti, 83.) - Viana (Horváth Z., 80.)

DVTK: Danilovic - Szűcs K., Karan, Hegedűs J. - Shestakov (Hasani, 75.), Márkvárt, Max, Polgár - Ivanovski (Makrai, 87.), Drazic, Grozav (Rui Pedro, 67.)

Budafok - Paksi FC 2-3

Újpest - MTK Budapest 0-4

Az NB I állása:

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.