NB I: Az MTK biztosan nyerte Újpesten a sok hiányzóval sújtott csapatok meccsét - videó

A mérkőzésen egyébként az ismert okok miatt mindkét oldalon sok fiatal lépett pályára, a liláknál és a kék-fehéreknél is játszott egy-egy 16 éves tehetség Büki, illetve Biben személyében.
Dudás Gábor 2020. november 1., vasárnap 17:50
Szerző: Dudás Gábor 2020. november 1., vasárnap 17:50

Mindkét klub nehéz helyzetben várta a mérkőzést, hiszen az Újpestnél tucatnyi hiányzó volt a koronavírus miatt, ugyanakkor Kastrati, Baosic, Pauljevic, Mitrovic, Stieber Zoltán, Antonov és Tallo is tudta vállalni végül a játékot a rutinosabb futballisták közül. Az MTK-nál is sok volt a hiányzó: kilenc játékos (Herrera, Varju, Dimitrov, Baki, Pintér, Myke, Katona, Bíró és Barna) sem játszhatott.

A nem mindennapi felvezetést gyors vendéggólok követték, az MTK az első 20 percben eldöntötte a három pont sorsát.

A 4. percben, egy ügyes akció végén Miovski lépett ki, majd jobbról beadott, Prosser pedig közelről a hálóba pofozta a labdát (0-1).

A 10. percben Prosser duplázott, az ex-újpesti Balázs beadása után szépen fejelt 6 méterről a léc alá (0-2).

A 18. percben pedig a kétgólos támadó volt az előkészítő, balról adott be, az egyedül hagyott Miovski pedig egy lépésről a hálóba tessékelte a labdát (0-3).

Prosser a folytatásban is a reflektorfényben maradt, több lehetősége is volt a triplázásra, de Németh mindig védeni tudott, így az állás a szünetig nem változott.

A szünetben a 16 éves Biben is beállt a vendégeknél és a fiatal csere előtt gyorsan mentenie is kellett a mindössze két évvel idősebb Némethnek. A másik oldalon az Újpest egy kapufával válaszolt, a 48. percben, Tallo lekészítése után Antonov tekert a felső lécre, úgy, hogy Mijatovic is beleért a labdába.

Az 51. percben viszont majdnem jött a negyedik MTK-gól, Gera ügyesen, egy finom cselt is bemutatva került helyzetbe, de közeli lövését lábbal védte a hazaiak kapusa. Nem sokkal később Prosser kétszer(!) megpattanó lövését is fogta a 18 éves hálóőr.

A vendégek egyik legjobbja, a portugál Tiago Ferreira pedig a másik oldalon volt nagy munkában, a meccs hajrájának elején három nagy mentéssel is jelentkezett a védő.

A ráadásban aztán Miovski is duplázni tudott 18 méteres lövése után (0-4).

Az MTK Budapest magabiztos győzelmet aratott a Szusza Ferenc Stadionban, így fellépett az OTP Bank Liga tabellájának 5. helyére.