NB I: A Diósgyőr támadója 512 nap után szerzett újra gólt az élvonalban - videó

Gólt szerzett szombaton Vernes Richárd a Puskás Akadémia ellen, a Diósgyőrnek hazai pályán így is be kellett érnie 2-2-es döntetlennel az NB I 2. fordulójában. A 26 éves játékos közel másfél év után volt újra eredményes az élvonalban.
Csakfoci Admin 2018. július 29., vasárnap 10:30
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 29., vasárnap 10:30

Honlapunk is beszámolt arról, hogy Vernes Richárd a nyári átigazolási időszakban az NB II-es Zalaegerszegtől a Diósgyőrhöz igazolt, ahol először volt a kezdőcsapat tagja. Szombaton a Puskás Akadémia ellen a bizalmat meghálálva gólt szerzett az 50. percben, Makrai Gábor lövését követően a kipattanót közelről a felcsútiak kapujába lőtte.

A mögöttünk hagyott idényben a másodosztályban 33 tétmeccsen 14 gólig jutó szélső a szombaton szerzett találatával hosszú gólcsendet tört meg az élvonalban: legutóbb 512 napja, 2017. március 4-én, az MTK - Paks (1-2) meccsen volt eredményes, még a 2016/17-es szezon 22. fordulójában.

Vernesnek nem ez volt az első hosszú ideig tartó gólcsendje az első osztályban. Az MTK-Paks találkozót megelőzően, 337 nappal korábban, 2016. április 2-án a Honvéd színeiben a Videoton ellen elért 2-1-es siker alkalmával az ő találatával nyertek a kispestiek.

Négy gól, piros lap, berúgott és kihagyott 11-es: a Diósgyőr kaotikus meccset játszott a Puskással - videó
A Puskás Akadémia az első félidőben már kettővel vezetett, mégis kiengedte a kezéből a meccset. A második játékrészben a Diósgyőr egyenlített, majd nyerhetett is volna, de emberelőnyben 11-est rontott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.