NB I: A Diósgyőr nyerte a megyei rangadót - a volt mezőkövesdi döntött

2-1-re győzött a DVTK a Mezőkövesd ellen az OTP Bank Liga első fordulójában, vasárnap. A találkozó hőse egy egykori kövesdi csatár volt.
Dudás Gábor 2020. augusztus 16., vasárnap 18:50
Szerző: Dudás Gábor 2020. augusztus 16., vasárnap 18:50

Remekül kezdett a DVTK, különösen a két új támadója, az egykori mezőkövesdi Stefan Drazic, illetve a román Grozav volt elemében. Előbbi hozta össze tulajdonképpen az első gólt, hiszen ügyesen tolta el a labdát a kifutó Szappanos mellett, aki csak büntetőt érően tudta elütni a csatárt. A megítélt 11-est Iszlai magabiztosan váltotta gólra (1-0) a 8. percben.

Lendületben maradt a gól után is a Diósgyőr, és újabb tíz perc elteltével jött is a második találat. A 18. percben Hegedűs indította nagyszerűen Drazicot, aki kilépett, elhúzta a labdát Szappanos mellett, majd a kapuba passzolt (2-0).

A 25. perben kis híján háromra nőtt a DVTK előnye, Drazic és Grozav remek összjátéka végén utóbbi lőtt közelről, Szappanos azonban bele tudott kapni a labdába. 3-0 helyett azonban jött a 2-1: a 26. percben Polgár szerencsétlen mozdulata után ellenfélhez, Bereczhez került a labda, a középpályás pedig egyet tolt a labdán és a léc alá vágta azt (2-1).

A 30. percben Grozav közel 30 méterről és alig ágyúzott a bal felső sarok fölé - még a lécet is súrolta a labda.

A hazai kapunál pedig a félidő hajrájára gyorsultak fel az események még, a legnagyobb lehetőséget pedig a 43. perc hozta. Ekkor egy belöbbölt labdát az ötösről vágott estében, alig a kapu fölé Nagy Dániel. Maradt a szünetre a 2-1.

A fordulás után is dominált a Mezőkövesd, lesgólt is szerzett az orosz Serderov révén, a 49. percben.  A vendégtámadó pár perccel később ígéretes helyzetből lőtt a léc fölé, majd Berecz bombájánál Antal védett nagyot.

A másik oldalon előbb Hasani, majd Memolla dolgoztatta meg Szappanost rövid időn belül.

Az első félidőhöz képest picit talán csendebb játékrész egyik fénypontját a 83. perc hozta, amikor a vendégek egyik nyári igazolása, a grúz Lakvekhliani vagy öt diósgyőrin ment át egy félelmetes szólóval, hogy aztán nagy nehezen megállítsák.

A 90. percben Ivanovski közeli és erős fejesét nagy védéssel hatástalanította Szappanos a jobb felső saroknál, de a ráadás harmadik percére is maradt egy fontos szituáció: Berecz sárgát kapott egy belépőért, de a sértett, Ivanovski addig reklamált egy pirosért, hogy ő maga kapott egyet. A tíz emberrel záró DVTK azonban így is nyert 2-1-re.

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.