Diósgyőr: A kolumbiai igazolás gólpasszal debütált, győzelem az első meccsen – videó

2020 első felkészülési mérkőzésén 2-0-ra győzni tudott Cipruson a DVTK a helyi másodosztályban szereplő Onisillos Sotira ellen.
Dudás Gábor 2020. január 12., vasárnap 16:16
Szerző: Dudás Gábor 2020. január 12., vasárnap 16:16

Az első félidőben nem esett gól, pedig aktívabb volt a Diósgyőr, elsősorban a Puskás Akadémiától kölcsönvett Kiss Tamás révén.

A második játékrészben aztán már a borsodi gólok is jöttek a másodosztály B-csoportjának 2. helyén álló Onisillos Sotir elleni mérkőzésen. A 49. percben Farkas adott jobbról középre az alapvonalról, Ivanovski érkezett és egyből a kapu bal oldalába pattintotta a labdát - derül ki a dvtk.eu tudósításából.

A 80. percben aztán a kolumbiai igazolás, Cortés húzta meg a bal oldalon, leviharzott egészen az alapvonalig, ahonnan laposan középre tette a labdát, Ivanovski pedig ziccerben a kapu bal oldalába lőtt, kialakítva a 2-0-s végeredményt. A találkozón végül minden benevezett mezőnyjátékos 45-45 percet kapott.

Összefoglaló

Diósgyőr - Onisillos Sotir 2-0 (Ivanovski 49., 80.)

DVTK, I. félidő: Danilovic - Shestakov, Polgár, Tamás M., Memolla - Márkvárt, Egerszegi - Hasani, Rui Pedro, Kiss T. - Tabakovic

DVTK, II. félidő: Danilovic - Farkas M., Szűcs K., Orosz M., Orosz D. - Vági, Iszlai - Zsiga,Tóth B., Cortés - Ivanovski

A nap másik NB I-es edzőmeccsén:

Felkészülés: Hajrában megítélt tizenegyessel kapott ki a Honvéd a török újonctól – videó
Hiába Lanzafame két nagy helyzete, a Gazantepspor a 88. percben büntetőhöz jutott, melynek köszönhetően a kispestiek fölé tudtak kerekedni.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.