NB I: A Budafok lökte még mélyebb gödörbe a Diósgyőrt - videók

Zsinórban negyedik vereségét az újonc otthonában szenvedte el a Diósgyőr, amely így továbbra sem tud elmozdulni az utolsó helyről.
Nyikes Zoltán 2020. október 17., szombat 16:36
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. október 17., szombat 16:36

Az NB I szombati játéknapjának első mérkőzésén a sereghajtó Diósgyőr az újonc Budafokhoz látogatott.

Remek iramban indult a találkozó, mindkét kapu előtt voltak izgalmas pillanatok: hazai részről a 6. percben egy jobb oldali beadás után Medgyes elé kerülta labda a tizenhatoson belül, a balhátvéd nagy helyzetben, 9 méterről lőtt, de Danilovic bravúrral védte a léc alá tartó próbálkozást, néhány perccel később pedig Kulcsár ugratta ki remekül a jobb oldalról beinduló Ihrig-Farkast, aki 8 méterről, kissé éles szögből, nagy helyzetben fölé bombázott.

A vendégeknél ezt követően Hasani 16 méterről vette célba a kaput, a középre tartó labdát Póser lábbal védte, valamint szintén a budafoki kapus remek védésére volt szükség, amikor Drazic bal oldalról érkezé centerezése után Ivanovski egyből kapura pörgette a labdát.

Az első gólig a 16. percig kellett várni, ekkor a DVTK-nevelés, Oláh Bálint egy szögletet követően csúsztatott a vendégek kapujába, 1-0.

A Diósgyőrt megfogta a bekapott gól, a szünetig már nem is tudott újabb nagy helyzetet kidolgozni Feczkó Tamás csapata, a 35. percben érkezett is az "Ébresztő!Ébresztő!" rigmus a DVTK-tábortól. A Budafok viszont annál inkább megnyugodott, és többször is veszélyes kontrát tudott vezetni, elsősorban Kovács volt aktív ebben az időszakban, fejjel és lábbal is próbálkozott, de rendre célt tévesztett.

A szünetben nem változtatott a hátrányban lévő csapatán Feczkó, de a folytatásban rögtön két helyzettel jelezték a vendégek, hogy nem adják fel: előbb Drazic fejelt 11 méterről a jobb alsó mellé nem sokkal, majd Memolla bal oldalról érkező remek beadása után Ivanovski 6 méterre, szemben a kapuval bevetődve lőtt, ám Póser hatalmas bravúrral ezt is védte.

Az újabb gólt viszont nem a DVTK, hanem a Budafok szerezte a 63. percben, amikor is egy remek hazai támadás során Kulcsár-Kovács-Ihrig-Farkas volt a labda útja, utóbbi pedig nagy helyzetben, 13 méterről szépen helyezett a jobb alsóba, 2-0.

Nyolc perccel később azonban összejött a szépítés a vendégeknek, miután Ivanovski a jobb oldalról, szinte a szögletzászlótól kanyarított középre, ahol Drazic 11 méterről remekül emelkedett és a bal felsőbe fejelt, 2-1.

A szépítés azonban nem hozta meg a további rohamokat a DVTK részéről, a Budafok védekezése jól állta a sarat, és Pósernek a hajrában már nem is kellett fontos védést bemutatnia.

A Diósgyőr így továbbra is rossz formában, zsinórban negyedik vereségét szenvedte el, így nem sikerült elmozdulnia az utolsó helyről.