A Paks a Videoton ellen is óriási bravúrt ért el, a Vasas nagyot lépett előre - eredmények

A Diósgyőr új edzőjével sem tudott pontot szerezni, a Puskás Akadémia és a Honvéd örülhet. Így alakultak az NB I szombat délutáni mérkőzései.
Budai László 2018. április 28., szombat 19:17
Szerző: Budai László 2018. április 28., szombat 19:17

Paks-Videoton 1-0 (Haraszti 68.)

A Vidié volt az első helyzet a Paks otthonában, ám Huszti beadása után Stopira fejelt a léc fölé 4 méterről. A folytatásban is inkább a vendégek próbáltak irányítani, de a paksi kontrákban ott volt a veszély. Az első játékrész legszebb jelenete Haraszti nevéhez fűződött: 2 embert csapott be egy csellel, majd a hosszú sarok felé nyesett, Kovácsik nagyot mentett. Ezek után percekig nagy fölényben játszott a Paks, folyamatosan jöttek a beadások, de gól nem született. Egy emberét közben elveszítették a piros-kékek, Hadzicot sérülés miatt le kellett cserélni.

A listavezető nagy helyzetével indult a második félidő: Stefan Scepovic került ziccerbe, de a jobb felső sarok mellé helyezett. Kemény párharcok jellemezték a folytatást, ebből a Paks jött ki jobban: remekül vittek végig egy kontrát a hazaiak, melynek a végén Bertus helyzeténél még mentett Kovácsik, de a labda Haraszti elé került, aki nem hibázott (1-0).

Kisebb lehetőségei akadtak még a hazaiaknak, de Kecskés, Haraszti és Bartha lövése sem ment be. A Videotonban a végén már Juhász játszott centert, de ez sem segített a piros-kékeknek, a Paks így a Ferencváros elleni döntetlen után a Vidit is bravúrosan megverte.

Debrecen – Vasas 2-3 (Tabakovic 81., 83. ill. Egerszegi 9., 24., Benes 52.)

Az első pár percben tapasztalható, tapogatózó játék után gyorsan fölénybe került a Vasas: már a 10. percben betaláltak a kapuba az angyalföldiek, de Ristevski találatát les miatt nem adta meg Kassai Viktor játékvezető. Két perccel később azonban már 0-1 állt az eredményjelzőn: Ádám passza után Egerszegi lőtt Nagy Sándor kapujába. Ezt követően Könyves sérülése miatt cserére kényszerült a DVSC, a Vasas pedig ismét betalált: remek kontra végén Vida passzolt Egerszegihez, aki megszerezte csapata és saját maga második gólját (0-2). A játékrész hajrájában Sós ziccerénél szépíthettek volna a hazaiak, de Nagy Gergely bravúrral védett.

Szünet után is a vendégek jöttek ki aktívabban a pályára, a támadáshoz zárkózó középhátvéd, Vit Benes pedig egy nagy erejű lövéssel 0-3-ra módosította az állást. Úgy tűnt, hiába próbálkozik a sokat hibázó Debrecen, de jött Ádám Martin második sárga lapja, és kitámadott a mindent egy lapra feltevő Loki. Tabakovic két gyors góljával visszajöttek a hazaiak reményei, ám az utolsó percekben hiába támadott nagy erővel Herczeg András együttese, újabb gólt már nem tudott szerezni, így a Vasas 3-2-re győzött a Nagyerdei Stadionban.

Újpest - Diósgyőr 1-0 (Novothny 18.)

Már az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést az Újpest, ami helyzetekben is megmutatkozott. Előbb egy jobboldalról beadott labdát vágott a kapufára Zsótér, majd Nagy Dániel nagy helyzetben Antalba rúgta a labdát. Az igazi áttörés a 18. percben következett be, Balázs tökéletesen tálalt középre, a középen érkező Novothny pedig a kapuba fejelt. A folytatásban a hazaiak domináltak, és újabb helyzeteket is kialakítottak, de ezeket nem tudták gólra váltani. Az első félidő vége előtt egy diósgyőri labdavesztés után Obinna iramodott meg, és forgatta meg a védőket, de lövése centikkel elkerülte Antal kapuját.

A második játékrészben az Újpest visszaáállt, teret engedve a vendégeknek, akik igazán gólveszélyes támadást nem tudtak vezetni. A 64. percben mégis könnyen egyenlíthettek volna a vendégek, hiszen egy rosszul elvégzett újpesti szöglet után kontrázhattak, de túlcifrázták. Egy perccel később egy rövidre sikerült hazaadás után Pajovic volt résen, megmentve csapatát az esetleges góltól. A 83. percben végleg eldönthette volna a találkozót az Újpest, előbb Nagy emelt fölé, majd Szűcs hibázott, maradt az 1-0-s újpesti győzelem.

Puskás Akadémia-Balmazújváros 3-1 (Knezevic 22., Radó 79., Diallo 95., ill. Erdei 17.)

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, főleg a Puskás Akadémia volt aktív az első 15 percben, mégis a vendégek szereztek vezetést: Vajda ment el a jobboldalon, okosan visszagurított a második hullámban érkező Erdeinek, aki 15 méterről, kapásból a felső léc alá bombázott (0-1).

A Puskás hamar egyenlíthetett volna, Horváth azonban ziccert fogott, igaz, nem sokkal később összejött a hazai gól. Maisuradze szabálytalankodott a 16-oson belül: Knezevic 11-esét kiütötte Horváth, de éppen a támadó elé, aki az ismétlésnél már nem hibázott (1-1). A szünetig a Balmaz volt közelebb a gólhoz, Kamarás hét méterről ziccerben lőhetett, a nem sokkal azelőtt bizonytalankodó Hegedüs azonban hatalmasat védett.

A második félidő sokkal kevesebb helyzetet hozott, igaz, voltak szép támadások. A Balmazújváros egy remekül végigvitt kontra végén Haris récén lőtt 17-ről, de Hegedüs védett. A Puskás szögletből veszélyeztetett, a védő Hegedűs fejese azonban centikkel ment a jobb kapufa mellé. Egy csere azonban eldöntötte a találkozót: Trajkovski baloldali beadását, a remekül érkező Radó lőtte egyből a kapuba (2-1). A végén még Diallo is betalált, miután ziccerben vezethette Horváthra a labdát, és a kapust kicselezve, a kapuba lőtt (3-1).

Mezőkövesd – Budapest Honvéd 1-2 (Tóth B. 21., ill. Eppel 12., Lanzafame 24.)

Az OTP Bank Liga 28. fordulójában a jelenleg kiesőhelyen lévő Mezőkövesd, a tabella ötödik pozícióját elfoglaló Budapest Honvéd együttesét látta vendégül. Mind a két csapatnak más-más célból volt égető szüksége a három pont megszerzésre. Míg a borsodiak a kiesés elől menekülnek, addig a címvédőnek reális esélye van odaérni a harmadik helyre. Óvatosan kezdték a mérkőzést a csapatok, egyik sem akart nekirontani a másiknak. Az első valamirevaló helyzetét gólra váltotta a Honvéd. Lanzafame oldalszabadrúgása élesen a rövidre érkezett, ahol Eppel a védőjét megelőzve csúsztatta a kapuba a labdát (0-1). A 21. percben csakugyan szabadrúgásból egalizált a Mezőkövesd. Tóth Bence tizennyolc méterről a kapu jobb felső sarkába lőtt, Grófnak esélye sem volt hárítani (1-1). Kuttor Attila legénysége azonban nem sokáig örülhetett az egyenlítésnek. A 24. percben Katanec hatalmas hibája után Eppel szerezte meg a labdát, és egy az egyben vezethette rá Dombóra, majd higgadtan a jobb alsóba helyezett (1-2). A 39. percben egy előreívelés után Lanzafame szerezhetett volna újabb találatot. Az olasz támadó átemelte a labdát a rosszul kimozduló Dombó felett, de Szalai még az utolsó pillanatban, bevetődve mentett. 2-1-es Honvéd-vezetésnél vonulhattak a csapatok félidőre.

A második játékrészt nagyon pontatlanul kezdték a csapatok, ezért az első valamirevaló helyzetre az 57. percig kellett várni. Lanzafame lapos lövése Katanecen pattant meg szerencsétlenül, és nem sokkal ment a jobb kapufa mellé. A 71. percben Bognár remekül tálalt Vadnai elé, aki egyből lőtt, de Gróf már túl közel volt, ezért védeni tudta a próbálkozást. A 84. percben Lanzafame cselezett befelé, majd ballal, pár centiméterrel tekert a kapu fölé. A második félidőben nem született gól, vagyis a Honvéd 2-1-re megnyerte a mérkőzést. A fővárosiak ezzel a győzelemmel megelőzték a Debrecent, és felléptek a tabella negyedik pozíciójába, a Mezőkövesd pedig az utolsó helyről várhatja a folytatást.

FRISS: ÍGY ÁLL AZ NB I - KATTINTS A TABELLÁÉRT!