A Fradi győzött az Örökrangadón - az Újpest kétszer is vezetett, de nem nyert

Magabiztosan, 4-1-re győzött az FTC az MTK elleni presztízsmeccsen, a nyáron igazolt Petrjak duplájának is köszönhetően. A Honvéd is négyet lőtt az újonc Kisvárdának, iksz lett a Haladás-Újpest csata.
Dudás Gábor 2018. július 29., vasárnap 19:59
Szerző: Dudás Gábor 2018. július 29., vasárnap 19:59

MTK - Ferencváros

Egy év után rendezték ismét Örökrangadót az NB I-ben: Feczkó Tamásnak az újpesti meccshez hasonlóan ezúttal is egy sérülés miatt kellett átszerveznie a csapat védekezését, ezúttal Deutsch Bence sérült meg. Ez nem jött jól a hazaiaknak, annál jobban a vendégeknek, akik előbb Blazic révén szerezhettek volna vezetést, ám a lécre lőtt. A 15. percben aztán vezetést szerzett a Fradi: Bőle egy laza emeléssel volt eredményes (0-1).

A kék-fehérek főként kontrákkal próbáltak veszélyeztetni, de a zöld-fehérek kontrollálták a meccset, a lehetőségeikkel pedig éltek: a 34. percben Petrjak került helyzetbe viszonylag üresen, és nem is hibázott (0-2). Ahogy 4 perccel később sem: Lovrencsics ugratta ki őt, és a szélső kilőtte a jobb alsót (0-3).

A hajrában Lencse szépíthetett volna, 15 méterről lőtt, ám Dibusz a léc alól nagyot mentett, így biztos ferencvárosi előnnyel fordultak a csapatok.

Szembefordult Dollal a Fradi-szurkolók egy része: Szóban és írásban is a távozását követelték - fotó
Nem fogadták túl pozitívan a németet a Ferencváros szurkolói az Örökrangadó előtt és alatt, többen a távozását követelték.

A második félidő elején Kanta szépíthetett volna, ám 23 méteres szabadrúgása nem sokkal ment a jobb felső sarok mellé. Nem sokkal később azonban már betalált az MTK: Kanta értékesített egy jogos büntetőt - Katonát rántották le (1-3).

Az MTK irányított a folytatásban is, a vége előtt tovább szépíthettek volna a hazaiak: Vass Patrik lépett ki, éles szögből lőtt, ám Dibusz mentett. A szélső később is betalálhatott volna, ám Kanta beadása után fölé helyezett közelről.

A zöld-fehérek viszont éltek a kínálkozó lehetőséggel, Varga a lefújás előtt szép egyéni megoldás után a hálóba emelt 17 méterről.

Hiába játszottak a második félidőben veszélyesebben a kék-fehérek, az első félidőt odaajándékozták a Ferencvárosnak, amely így biztosan nyerte meg az Örökrangadót.

TABELLA: Az NB I állása itt!

MTK Budapest - FTC 1-4 (Kanta 59., 11-esből, ill. Bőle 15., Petrjak 34., 38., Varga R. 88. )

Haladás - Újpest

Az első negyedóra a Haladásé volt inkább  a mezőnyben, de az első helyzet az Újpesté volt. A 8. percben Tischler sarokkal kapott bele egy távoli kísérletbe, de Király résen volt. A második oldalon az Angyalföldről visszatért Gaál 20 méteres lövését csípte el Gundel-Takács.

A sevillai EL-kirándulás után és az eltiltások miatt is kissé felforgatott lilák egy egyéni hibát kihasználva vezetést szereztek nem sokkal később. Szűcs indítását Kolcák elnézte, a labda így a ziccerben kilépő Nagy Dániel elé került, a középpályás pedig a kifutó Király mellett belőtte az Újpest vezető gólját a 20. percben (0-1).

Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek: a 24. percben, Gaál felívelése után Benes fejelte középre a labdát, Rabusic pedig pár lépésről a hálóba bólintott - 1-1.

A 36. percben Király még bravúrral védte Nagy Dániel lövését, hat percre rá azonban ismét megrezdült a rutinos kapus hálója. Egy szöglet után Tischlerről került a labda a román Horj elé, aki közelről a léc alá vágta azt, megszerezve első NB I-es meccsén első NB I-es gólját (1-2). Az Újpest mehetett előnnyel szünetre.

Nagy hazai helyzettel kezdődött a játékrész: a 49. percben Bosnjak balról tette be a labdát, Gaál pedig a kapuval szemben érkezve, 11 méterről a léc fölé lőtt. Válaszként, pár perccel később, Bosnjak hibája után Zsótér indította Obinnát, aki jobbról és éles szögből nem sokkal lőtt a jobb alsó mellé.

A 62. percben jött a hazai egyenlítés: Megint Gaál ívelt fel, megint Benes fejelt középre balról, amibe még Halmosi is belecsúsztatott. A "lepattanó" Jagodics Márk elé került, aki laposan a kapuba lőtt 8 méterről (2-2). Sőt, a fordításhoz is közel állt a Hali, ám Gaál közeli lövése nem talált kaput, majd Kolcák maradt le centikkel egy csúsztatásról a kapu torkában.

A 77. percben azonban már az Újpestnek volt meccslabdája. Obinna Királyt már átemelte Cseke remek passza után, a labda a hálóba tartott, amikor Kolcák a gólvonalon menteni tudott.

A 4965, jobbára szombathelyi szurkoló a hajrában a csereként beállt Funsho Bamgboye villanásainak örülhetett, a fiatal csatár egyik lövésénél Gundel-Takácsnak kellett bravúrt bemutatnia. Gól viszont már nem esett, 2-2 lett a vége.

Haladás - Újpest 2-2 (Rabusic 24., Jagodics M. 62., ill. Nagy D. 20., Horj 42.)

Bp. Honvéd - Kisvárda

Az első tíz percig nem igazán találtak fogást egymáson a csapatok, jobbára csak a passzolgatások és óvatos labdajáratások, ívelgetések jellemezték ezt az időszakot. A 15. percben Gazdag Dániel bal oldali beadása után lehetett feljegyezni az első helyzetet, miután a tizenhatoson belül Danilo terült el védője szorításában, ám Farkas Ádám sípja néma maradt.

Nyolc perccel később egy bal oldali szöglet után Batik Bence és Dorde Kamber tűnt el az ötösön belül, Farkas most már a büntetőpontra mutatott - jogosan. A labda mögé Danilo állt, és higgadtan a jobb alsóba gurított (1-0). A 30. percben Izing Martin szorult ápolásra, aki végül nem tudta folytatni a játékot. A kényszerű csere és a kapott gól után a meccs leült, szórvány kispesti lehetőségek voltak - s ezek kihasználatlanul maradtak, így 1-0-s Honvéd előnnyel mentek pihenni a felek.

A fordulás után az 53. percben egy szép kispesti labdajáratás után Filip Holender tüzelt 22 méterről a kapu fölé. Az elkövetkezendő percekben a cserékkel frissített mindkét edző, majd némi mezőnyjáték után a Vadócz Krisztián vállalkozott lövésre, de könnyedén fogta Felipe.

A 72. percben megszületett a Honvéd második gólja: Kukoc bal oldali beadása után Lukács Dániel nem tudott fejelni, ami végül úgy meglepte a csereként beálló Jánvári Gábort, hogy a labda bepattant róla a jobb alsóba (2-0). A hátralévő időben a Kisvárda összezuhant, mi több újabb gólt kaptak, hiszen a 85.percben Tonci Kukoc bal oldali beadása után Gazdag Dániel hat méterről, jobbal kilőtte a jobb alsót (3-0), illetve Lukács Dániel is betalált a hosszabbításban, és így kialakult a 4-0-s Honvéd győzelem.

Bp. Honvéd - Kisvárda 4-0 (Danilo 24. - 11-esből, Jánvári 72. - öngól, Gazdag 85., Lukács D. 91.)