Fotó: kisvardafc.hu

A Diósgyőr ötgólos meccsen verte az EKL-re készülő Kisvárdát

Az előző NB I-es szezon ezüstérmese vereséggel hangolt a jövő csütörtöki, Kajrat elleni Európa Konferencia Liga-mérkőzésre.
Budai László 2022. július 14., csütörtök 20:00
Szerző: Budai László 2022. július 14., csütörtök 20:00

A Diósgyőr már a 21. percben megszerezte a vezetést a Kisvárda elleni felkészülési mérkőzésen: Eppel-Lukács összjáték után előbbivel szemben szabálytalankodtak, a megítélt 11-est a sértett a bal alsóba lőtte. A 37. percben tovább nőtt a DVTK előnye: Farkas Dániel a saját térfeléről dobta be a labdát és használta ki, hogy bedobásból nincsen les, Jurek Gábor szabadon vezette a kapusra a labdát, és öt méterről a bal alsó sarokba gurított.

A Kisvárda helyzete a második félidőben sem lett jobb, sőt: a 61. percben Farkas Dániel passza után Bertus szépségdíjasan tekert ballal a jobb felső sarokba, ezzel már 3-0-ra vezettek a diósgyőriek.

Ezt követően mindkét csapatnál igen sok volt a csere, ebből pedig a Várda jött ki jobban, amely előbb Navrátil, majd Ilievski révén szépített, de az egyenlítés már nem jött össze. A DVTK így 3-2-re nyert Kisvárdán, utóbbi csapat ezzel hangolt a jövő csütörtöki, Kajrat elleni Európa Konferencia Liga-selejtezőre.

Felkészülési mérkőzés, Kisvárda

Kisvárda-Diósgyőr 2-3 (Navrátil 77., Ilievski 87., illetve Eppel 20. - 11-esből, Jurek 38., Bertus 60.).

Kisvárda: Odintsov (Hindrich, 46.) - Hej (Peteleu, 46.), Vranjanin (Kravchenko, 72.), Kovačić (Széles, 72.), Leoni - Melnyk (Lucas, 61.), Karabelyov (Makowski, 46.) - Asani, Ötvös (Simovic, 72.), Camaj (Czérna, 61.) - Mešanović (Ilievski, 61.)

Diósgyőr: Danilović (Bánhegyi, 67.) - Farkas D., Hegedűs (Mrva, 76.), Szatmári, Csirmaz (Bárdos, 67.) - Holdampf (Papp M., 88.), Oláh Bá. (Bertus, 46.) - Könyves (Bokros, 67.), Lukács D. (Benkő, 88.), Jurek (Bényei, 46.) - Eppel (Vajda, 67.)

NB I
Luka Gojkovic
Ügynöke szerint két NB I-es klub is le szeretné igazolni a Javor-Matis támadó középpályását, Luka Gojkovic, azt azonban cáfolta, hogy az egyik csapat az Újpest lenne.