Fotó: dvsc.hu

NB I-es edzőmeccsek: Tovább tart a Vasas remek formája, a Kövesd ötgólos borsodi rangadót bukott - eredmények

A Vasas Bobál Gergely góljával verte a Debrecent, a Diósgyőr Lukács Dániel duplájával győzött a Mezőkövesd ellen.
Budai László 2022. július 9., szombat 12:05
Szerző: Budai László 2022. július 9., szombat 12:05

Vasas-DVSC

Az első négy edzőmérkőzésén veretlen (2 győzelem, 2 döntetlen) Vasas az eddig mindössze egy találkozót játszó DVSC ellen lépett pályára szombat délelőtt. Az eseménydúsan kezdődő mérkőzésen a 25. percben született meg az első gól: Vida mintaszerű beívelését Bobál Gergely 10 méterről védhetetlenül fejelt a léc alá, ezzel került előnybe a Vasas - tájékoztatott róla a vasasfc.hu élő közvetítése.

A szünetben a debreceniek szinte teljes sort cseréltek, az angyalföldiek nem változtattak. Bár helyzetek adódtak a csapatok előtt, az eredmény nem változott, így a Vasas továbbra is tartja jó formáját (1-0).

Felkészülési mérkőzés, Fáy utcai edzőpálya

Vasas-DVSC 1-0 (1-0) (Bobál, 25.)

Vasas: Jova (Uram, 71.) - Szilágyi Z., Litauszki (Márkvárt, 77.), Baráth B., Deutsch - Sztojka (Faragó, 77.), Pátkai (Kapornai, 77.), Vida (Szilágyi Sz., 71.) - Géresi (Hidi M., 71.), Bobál (Szalai), Cipf (Pekár, 71.)

DVSC 1. félidő: Gróf - Baranyai, Dreskovic, Deslandes, Manrique (Ferenczi) - Dzsudzsák, Baráth P., Farkas T. (Szécsi) - Kundrák, Sós, Rácz

DVSC 2. félidő: Hrabina - Sipos, Dreskovic, Silva, Marique - Varga J., Bódi, Farkas T. - Bévárdi, Babunski, Major

Szombat délelőtt borsodi rangadót is rendeztek, amelyen a Mezőkövesd a Diósgyőrrel találkozott. A vezetést a Kövesd szerezte meg, miután egy labdaszerzést követően Dražić kapta a labdát, és végül Póser mellett is elhúzva azt közelről a hálóba passzolt - számolt be róla a dvtk.eu.

A Diósgyőr azonban az NB II-es gólkirály Lukács Dániel révén még a szünet előtt egyenlített, egy szép támadás végén Jurek passzát az üresen érkező Lukács kissé jobbról a kapu jobb alsó sarkába lőtte.

A második félidőben a szünetben beállt Jurina értékesített egy helyzetet egy jobb oldali beadást követően, így ismét Supka Attila csapata került előnybe. A DVTK pedig ismét egyenlített, ezúttal is Lukács révén, aki 12 méterről a hosszúba tekert. Sőt, nem sokkal a vége előtt a győzelmet jelentő találatot is megszerezte, miután Csirmaz is eredményes volt. A Diósgyőr így fordulatos meccsen verte 3-2-re a Mezőkövesdet.

Felkészülési mérkőzés, Mezőkövesd

Mezőkövesd-DVTK 2-3 (1-1) (Drazic 9., Jurina 66., ill. Lukács 43., 67., Csirmaz 83.)

DVTK 1. félidő: Póser - Farkas D., Mrva, Szatmári, Bárdos (Hegedűs, 68.) - Holdampf, Bényei, Vajda - Papp M., Lukács, Jurek

DVTK 2. félidő: Danilović - Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros - Bertus, Holdampf (Illés, 85.), Oláh Bá. - Jurek (Oláh Ba., 82.), Eppel, Lukács

Mezőkövesd: Tordai (Ryabenko, 46.) - Kállai, Karinitski, Kotula (Kállai Z., 59.), Cseke - Besirovic, Madarász, Vajda - Cseri (Derekas, 59.), Molnár (Kis, 46.), Drazic (Jurina, 46.)