Magyar Kupa: Az Újpest gólzáporos meccsen ejtette ki az MTK-t

A Magyar Kupa negyeddöntőjében az NB II-es MTK hazai pályán ugyan 3-2-re legyőzte az Újpestet, de idegenben lőtt több góllal a lilák jutottak az elődöntőbe.
Privacsek András 2018. április 4., szerda 19:22
Szerző: Privacsek András 2018. április 4., szerda 19:22

Az MTK kezdett jobban és Kanta éles szögből leadott lövése után korán lefaragta hátrányát a hazai csapat, sőt, idegenben szerzett góllal továbbjutásra állt. Az Újpest részéről Burekovic egyenlíthetett volna, de 18 méteres szabadrúgása a kapufán csattant. Nem sokkal később Obinna került ziccerbe, Bese azonban bravúrral kiütötte a labdát. A szünet előtt Schäfer kétszer is parádés labdát adott, előbb Kanta emelt fölé, majd Lencse nagy helyzetben 13 méterről gurított mellé.

A második félidő elején a csereként beállt Novothny piszkált hét méterről a kapuba. Az MTK azonban három perc alatt berámolt kettőt. A 60. percben Schäfer passzát Pauljevic kézzel blokkolta, a játékvezető 11-est ítélt, amit Kanta a bal sarokba gurított. Ezt követően pedig Deutsch lőtt hatalmas gólt 25 méterről.

A továbbjutás a 83. percben dőlt el, amikor Novothny 8 méterről a kapuba emelt, kialakítva a 3-2-es végeredményt. A 94. percben még Pajovicnak kellet egy hatalmasat védenie Litauszki fejesénél...

MTK – Újpest 3-2 (Kanta 17., 60. - 11-esből, Deutsch 63., ill. Novothny 53., 83.), összesítésben: 4-4, továbbjutott idegenben lőtt több góllal az Újpest