Fotó: molfehervarfc.hu

Magyar Kupa: Hatot vágott a Vidi Mátyuséknak, NB II-es csapatot ejtett ki a Diósgyőr - eredmények

A debütáló Csoboth Kevin két-két góllal és gólpasszal vette ki a részét a Vidi továbbjutásából, NB II-es csapatot búcsúztatott az Újpest.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 18., szombat 19:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 18., szombat 19:53

A kora délutáni meccsdömping után szombat este 18 órai kezdettel két NB I-es és négy NB II-es, míg 19 órától újabb három másodosztályú csapaton volt a sor a Magyar Kupa 3. fordulójában.

A pozitív koronavírustesztek és sérülések miatt több alapemberét is nélkülöző Vidi magabiztosan kezdte a harmadosztályú Sopron SC elleni találkozót és tulajdonképpen már 19 perc elteltével eldöntötte a továbbjutás sorsát, ekkorra ugyanis Nikolics, Jallow és Dárdai találataival már hárommal vezettek a vendégek. A 24. percben pedig a két gólpasszt kiosztó Csoboth Kevin remekül helyezett találatával már négy volt közte, majd nem sokkal később Krizsonits villanásával összejött a Sopron szépítő gólja. A szünet előtt Jallow még betalált, így 5-1-es vezetés tudatában mehetett pihenőre a Vidi.

A második játékrészben egy tizenegyessel újabb gólt lőtt Mátyus János csapata, a végeredményt azonban a remekül debütáló Csoboth állította be, miután Dárdai labdáját 7 méterről, kapásból, remek mozdulattal lőtte a rövid sarokba.

A Diósgyőr is korán megszerezte a vezetést a szintén NB II-es Szentlőrinc ellen, a 2. percben a 16-os jobb oldali sarkától Zsolnai Richárd tolta befelé a labdát, majd még mindig jobbról a hosszú alsó sarokba lőtt. A 29. percben egyenlítettek a vendégek: Farkas ollózó mozdulattal adta jobbról középre a labdát, a hosszú oldali kapufától középre fejelte egy vendég, ahol Bányai Péter közelről az üres kapuba bólintott. Az első játékrész végén ismét előnyhöz jutott a miskolci együttes, ekkor Bárdos balról a 16-oson belül érkező Makrai Gábornak passzolt, aki balról a kapu hosszú oldalába tekert. A második játékrészben nem született gól, így a DVTK kiejtette a Szentlőrincet.

Az Újpest Diaby duplájával és Beridze találatával háromgólos győzelmet aratott az NB II-es Tiszakécske vendégeként.

Kirúgták a 7 meccse nyeretlen magyar edzőt - a Honvéd korábbi kupagyőztese váltja
Honlapunk információi szerint az elküldött vezetőedző, Márkus Tibor utódja minden bizonnyal a játékosként Magyar Kupa-győztes Gabala Krisztián lesz.

MOL Magyar Kupa, 3. forduló

Az NB I-es és NB II-es csapatok eredményei:

Tiszakécskei LC (NB II)–Újpest FC 0-3 (Diaby 38., 52., Beridze 60.)
SC Sopron (NB III)–MOL Fehérvár FC 2-6 (Krizsonits 32., Kustor 51. - 11-esből, ill. Nikolics 9 . - 11-esből, Jallow 14., 40., Dárdai 19., Csoboth 24., 80.)
Diósgyőri VTK (NB II)–Szentlőrinc (NB II) 2-1 (Zsolnai 2., Makrai 41., ill. Bányai 29.)
Kazincbarcika SC (NB III)–Szolnoki MÁV FC (NB II) 2-1 (Schildkraut 37., Dvorschák 63., ill. Sipos 68.)
Békéscsaba 1912 Előre (NB II)–Dorogi FC (NB II) 3-0 (Máris 10., Gránicz 31., Pantovic 51. - 11-esből)
Tatabányai SC (NB III)–
Soroksár SC (NB II) 3-1 (Árvai 31., Farkas 59., Soltész 83., ill. Lovrencsics 61.) Kiállítva: Gengeliczki 92. - Soroksár

Korábban játszották:

FC Dabas (NB III)–Szombathelyi Haladás (NB II) 1-2 (Földes 78., ill. Tóth M., 26., Debreceni 40.)
Vác FC (NB III)–Zalaegerszegi TE FC 0-4 (Borukov 43., Zimonyi 78., 84., Koszta 85.)
Debreceni EAC (NB III)–Kisvárda 0-2 (Zlicic 51., Camaj 75.)
Komárom VSE (NB III)–Mezőkövesd 0-2 (Cseri 22. – 11-esből, Drazic 43.)
VLS Veszprém (NB III)–Debreceni VSC 0-1 (Nikolic 73.)
UFC Gyömrő (megyei I.)–Paksi FC 1-9 (Gergely 84., ill. Pethő 19., 28., 71., 66., 85., Nagy R. 34., Böde 51., 64., Sajbán 61., Windecker 70.)
Budaörs (NB II)–Vasas FC (NB II) 1-3 (Molnár Cs. 54., ill. Radó 43., Hidi 47., Hinora 56.)
Monor (NB III)–Csákvár (NB II) 0-3 (Torvund 2., Molnár 67., Kalmár 79.)
Kelen SC (NB III)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 0-4 (Gajdos 28., Gréczi 48., Pejovic 52., Kóródi 53.)
Mosonmagyaróvár (NB III)–ETO FC Győr (NB II) 0-3 (Sipőcz 44., Bacsa 54., Múcska 61.)
Kiállítva: Czingráber (53. – Mosonmagyaróvár)
Pápai Perutz FC (NB III)–Budafoki MTE (NB II) 1-4 (Skriba 52., ill. Papp 12., Szabó M. 23., Adorján 67., Szalai 82.)
Sényő-Carnifex FC (NB III)–MTK Budapest 0-7 (Grozav 9., Miovski 19., 34., Kovácsréti 42., 46., Kosznovszky 70., Vancsa 73.)