Kiütés! 31 év után lesz újra Fradi-Vasas döntő a Magyar Kupában

A Vasas 5-0-ra nyert Mezőkövesden, így összesítésben 7-0-val jutott a fináléba, ahol a Ferencváros lesz az ellenfele.
Privacsek András 2017. május 17., szerda 19:52
Szerző: Privacsek András 2017. május 17., szerda 19:52

A Vasas 2-0-s előnnyel utazott Mezőkövesdre, a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágójára. Az angyalföldiek hamar lerendezték a továbbjutást: a 4. percben Vida labdáját Berecz fejelte a kapuba Dombó felett.  A hazaiak ugyan próbáltak újítani, de nem sok sikerrel. A 27. percben jött az újabb Vasas-találat: Szivacski jobbról középre adott, Vida letette a labdát Kulcsár elé, aki 14 méterről a hálóba lőtt.

A második játékrész közepén Tóth Bencének volt egy szabadrúgása, amit Nagy Gergely bravúrral kiütött. Nem sokkal később Saglik lőtt nagy gólt 20 méterről, a 72. percben Ádám is betalált. A hajrában Remili szabadrúgásból a kapufát találta el, majd a 87. percben egy szép szabadrúgáskombinációt követően Hangya bombázott a hálóba, kialakítva az 5-0-s végeredményt.

Legutóbb 1986-ban találkozott a döntőben a Ferencváros és a Vasas, akkor 11-esekkel a Vasas nyert.
A finálét május 31-én rendezik a Groupama Arénában.

Mezőkövesd – Vasas 0-5 (Berecz 4., Kulcsár 27., Saglik 67., Ádám 72., Hangya 87.)