Magyar Kupa: Bombameglepetés a Vidi meccsén, 10 perc alatt volt mesterhármas - eredmények, videó

Ez a kör sem múlt el hatalmas meglepetés nélkül, a váciak kiverték a Videotont. Az Újpest, a Honvéd és a DVSC nagy arányú győzelemmel jutott tovább. Két megye I-es csapat is lesz a legjobb 16 között.
Budai László 2017. november 29., szerda 13:51
Szerző: Budai László 2017. november 29., szerda 13:51

Szerdán kora délután folytatódtak a Magyar Kupa küzdelmei. A forduló legnagyobb meglepetését a Vác szolgáltatta, hiszen odahaza 3-1-ra nyert a Videoton ellen. A fehérváriak mezőnyfölényben játszottak, a második félidőben sorra próbáltak cserékkel frissíteni, de ma senki sem tudott segíteni rajtuk. A váciak többek között egy három sarkazásos, 100 méteres akcióvak sokkolták a Vidit - ezt ide kattintva láthatod.

Az Újpest nagy arányú győzelemmel hangolt a hétvégi, Balmazújváros elleni bajnokira, hiszen 5-0-ra győzte le a Vecsés csapatát.

A Debrecen zárt kapus találkozón, Tisza Tibor duplájával és Mengolo találatával végig nyílt mérkőzésen 3-0-ra nyert idegenben a Budafok ellen, két gól is csak a hajrában született.

A Budapest Honvéd gyöngyösi vendégjátéka nem okozott nehézséget, többek között Davide Lanzafame panenkás büntetőjével 4-0-ra nyert.

A Diósgyőr a vártnál nehezebben, de az utolsó percekben biztosította be 3-1-es győzelmét a másodosztályú Soroksár ellen. A diósgyőriek hőse a csereként beállt Ugrai Roland volt, aki duplázott.

A hétfői napon edzőváltáson átesett NB II-es Zalaegerszeg Balázs Zsolt mesterhármasával jutott tovább a Szarvason a Magyar Kupa következő fordulójába.

Érdemes megemlíteni a Sényőt és a Nagykanizsát is, a két csapat megye I-esként kvalifikálta magát a legjobb 16 közé: előbbi 2-0-ra verte a Rákosmentét, utóbbi 0-2-ről felállva győzött 3-2-re az Érd ellen.

Magyar Kupa, legjobb 16 közé kerülésért

Vác-Videoton 3-1 (Tóth 27., Zsolnai 78., Nagy 82., ill. Scepovic 90. - 11-esből)

Vecsés-Újpest 0-5 (Kálnoki-Kis 19., Tischler 43., 51., Selmani 73., Simon K. 77.)

Budafok-Debrecen 0-3 (Mengolo 52., Tisza 86. – 11-esből, 90.)

Soroksár-Diósgyőr 1-3 (Pál 37., ill. Oláh 25., Ugrai 85. – 11-esből, 90.) – kiállítva: Fülöp 84. (Soroksár)

Szarvas-ZTE 0-3 (Balázs Zs. 47., 53., 57.)

Tiszaújváros-Békéscsaba 0-2 (Mészáros, Babinyecz)

Nagykanizsa-Érd 3-2 (Nagy G. 68., Szabó B. 69., Gelenzsér 76., ill. Kárász 33., Kelemen 51.) – kiállítva: Melczer 74. (Érd)

Cigánd-Dorog 0-2 (Simon A. 21., Kamarás 89.)

Nagyecsed-Siófok 0-4 (Kozma 29., Elek 39. - 11-esből, Lorentz 70., 93.)

Sényő-Rákosmente 2-0 (Barcsay 3., 27.)

Gyöngyös-Honvéd 0-4 (Eppel 30., Lanzafame 41., Gazdag 54., Danilo 84.)