A Diósgyőr lett a kupakedd egyetlen győztes NB I-es csapata - eredmények

2-0-ra verte a DVTK Mezőkövesden az NB II-es Vácot, így nagyot lépett a továbbjutás felé. A téli igazolások jól mutatkoztak be Bódog Tamás csapatában, Ioannidis és Bacsa pedig a gólokat szállította.
Dudás Gábor 2018. február 20., kedd 19:57
Szerző: Dudás Gábor 2018. február 20., kedd 19:57

A havas-csúszós, de a játékra alkalmas mezőkövesdi pályán szinte végig a DVTK akarata érvényesült. Igen aktívan futballozott a télen igazolt ukrán Shesztakov és a koszovói Hasani is, de a Vác kapusa, Abu többször is jól avatkozott közbe.

A 30. percben azonban már ő is tehetetlen volt, Ioannidis egy harmadik téli igazolás, Brkovic beadása után fejelt a hálóba (1-0). Tegyük hozzá, hogy pár perccel korábban kis híján a Vác szerzett vezetést, de Gulyás ziccerénél Antal bravúrral védett.

A mintegy 1400 szurkoló a második félidőben kevesebb helyzetet és kevésbé folyamatos játékot láthatott. A Lipták vezette diósgyőri védelemnek elsősorban a beíveléseknél kellett figyelnie, a másik kapunál pedig Bacsa lesgólja, Shesztakov léc fölött elsuhant bombája és Karan veszélyes fejese jelentett témát.

A 87. percben aztán eldőlt a meccs és a továbbjutás felé is nagyot lépett a Diósgyőr: Ugrai balról betett labdáját Bacsa terelte a hálóba közelről (2-0).