Magyar Kupa-sokk: NB II-es középcsapat nyert Debrecenben - még a Loki vezetett

1-0 után fordított a Dorog, így előnyben várhatja a jövő heti, hazai visszavágót a másodosztályú gárda. Egy 11-es döntött végül.
Dudás Gábor 2018. február 20., kedd 18:57
Szerző: Dudás Gábor 2018. február 20., kedd 18:57

A Puskás Akadémia után a DVSC is kikapott NB II-es ellenfelétől kedden, a Magyar Kupában, ráadásul hazai pályán.

A Loki a 6. percben meg nem adott góllal kezdett, majd inkább a hazaiaknak voltak lehetőségei, bár Vígh ziccerben rontott a második oldalon. Az időjárási és pályaviszonyokhoz képest jó iramú találkozón aztán vezetést is szerzett a DVSC, Kinyik közeli perdítésével, az 55. percben, de a Dorog nem adta fel.

Egy nagy kapushiba után Kovács Dániel egyenlített nem sokkal később, sőt, a lelkes és nagyot küzdő vendégek Mészáros 11-esével a győzelmet is meg tudták szerezni végül. Hátrányból várhatja így a Debrecen a jövő heti, idegenbeli visszavágót.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő:

DVSC - Dorog 1-2 (Kinyik 55., ill. Kovács D. 64., Mészáros 81. - 11-esből)

DVSC: Nagy – Kinyik, Kuti, Mészáros N., Ferenczi – Jovanovic, Tőzsér – Könyves, Bódi, Varga K. – Takács T.

Dorog: Zima, Németh, Városi, Mészáros Á., Vígh, Kovács, Csató, Kitl, Bora, Szalai, Tamás

Nagykanizsa (megye I) – Békéscsaba (NB II) 1-3

ZTE (NB II) – Puskás Akadémia 1-0

Újpesten elmaradt a Magyar Kupameccs: Nem tudták rendbetenni a pályát, Leekens is hiába várt - fotók
Hiába próbálták meg letakarítani a Szusza Ferenc Stadion gyepszőnyegét, többszöri játékvezetői ellenőrzés után az Újpest-Paks MK-meccs elhalasztása mellett döntöttek.