Magabiztosan nyert az U21-es válogatott

Végig nagy fölényben játszva szereztük meg a három pontot Michael Boris szövetségi edző bemutatkozó mérkőzésén.
admin 2016. szeptember 1., csütörtök 20:18
Szerző: admin 2016. szeptember 1., csütörtök 20:18

Bemutatkozott tétmérkőzésen az U21-es válogatott új szövetségi edzője, Michael Boris, és a Liechtenstein elleni debütálását győzelemmel tette számára emlékezetessé a csapat. A mieink Gyirmóton léptek pályára az idegenben korábban 6-0-ra legyőzött liechtensteini csapat ellen, és ezúttal is magabiztos győzelmet arattunk.

Az első pillanattól kezdve hatalmas fölényben játszottunk, az ellenfél fegyelmezetten visszazárt saját térfelére, és kontrákból próbált veszélyeztetni, azonban Nagy Gergely kapuja nem forgott veszélyben.  Nem kellett sokat várni az első gólra, a 18. percben Osváth mértani pontosságú beadását Mervó lőtte kapásból a hálóba. A gól után még nyugodtabban, a labdát sokat járatva játszottunk, záporoztak a beadások ellenfelünk kapuja elé, azonban újabb gól nem esett az első játékrészben.

Fordulás után sem változott a játék képe, és a liechtensteini csapaton egyre inkább a fáradtság jelei mutatkoztak. A 60. percben szintén az egyik szélső védőnk felfutása eredményezett gólt: míg az első találat előtt Osváth, ezúttal Forgács adott be nagyszerűen, az érkező Berecz pedig a kapuba fejelt. Alig tíz perccel később jött a harmadik: Zsótér szögletét ugyan kifejelték a védők, de újra ő próbálkozhatott beadással, ezúttal jóval hatékonyabban, a hosszú oldalon pedig Mervó érkezett, és fejelt a kapuba.

Tíz perccel a vége előtt bevittük a kegyelemdöfést is, Szilvási csúsztatta meg a labdát, ami a vendégek egyik védőjéről került a kapuba, öngóllal növeltük tehát négygólosra az előnyt. A magyar válogatott sokpasszos játékkal, folyamatos mezőnyfölényben játszva nyert magabiztos különbséggel, míg Liechtenstein továbbra is rúgott gól nélkül szerénykedik a csoport utolsó helyén.

Magyarország U21 - Liechtenstein U21 4-0 (Mervó 18., 69., Berecz 60., Frick - öngól, 79.)

Magyarország: Nagy Gergely - Osváth Attila (Varga Szabolcs, 74.), Szilvási Péter, Bobál Dávid, Forgács Dávid - Vida Máté (Géresi Krisztián, 63.), Berecz Zsombor - Holender Filip (Gera Dávid, 46.), Nagy Dominik, Zsótér Donát - Mervó Bence