Szoboszlai történelmet írt, Novothny gólt lőtt, magyar védő debütált Olaszországban - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. november 2., hétfő 12:02
Szerző: Csakfoci Admin 2020. november 2., hétfő 12:02

Németország

Az RB Leipzig ötgólos vereséget szenvedett a Manchester United vendégeként szerdán a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. A német csapat magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter egyik találatról sem tehetett, sőt több bravúros védése is volt. A lipcseiek másik magyar játékosa, Willi Orbán a cserepadról nézte végig a találkozót. Szombaton sem sikerült a pontszerzés a lipcseieknek, amely ezúttal a Mönchengladbach vendégeként szenvedett 1-0-s vereséget. A gárda mindkét magyarja végigjátszotta a hétvégi bajnokit.

Szalai Ádám ezúttal sem került be a Mainz keretébe, csapata pedig újfent vereséget szenvedett - ezúttal az Augsburg ellen -, így továbbra is utolsó.

Sallai Roland - aki kezdőként 79 percig a pályán volt - sem örülhetett a hétvégén, hiszen a Freiburg hazai pályán 4-2-es vereséget szenvedett.

Egyedüli magyarként Novothny Soma (Bochum) örülhetett, miután Bundesliga 2-es csapata 3-2-s idegenbeli sikeréhez góllal járult hozzá a Würzburger Kickers otthonában. Nyáron az Újpestről igazolt csatár a 21. percben, ügyes labdaszerzés és határozott befejezés után talált a kapuba 15 méterről, megszerezve első bajnoki gólját.

Anglia

Az angol másodosztályban (Championship) szereplő Bristol City hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett a Norwich Citytől. Nagy Ádám a kispadról figyelte az eseményeket.

Belgium

Ezúttal is a belga élvonalbeli OH Leuven kezdőcsapatában kapott helyet a magyar válogatott játékos, Bese Barnabás, az éllovas Beerschot elleni rangadón – a 26 éves labdarúgó ezúttal támadó középpályásként lépett pályára.

A találkozó 16. percében a Leuven szerzett vezetést, majd még az első játékrészben fordítani tudott a hazai együttes. Bese 2-1-es hazai vezetésnél kis híján egyenlíteni tudott egy fejessel, de a kapus nagy bravúrral védett. Honfitársunk számára aztán a 78. percben véget ért a meccs, miután a 16-oson belül nagyon csúnyán lekönyökölték egy szögletet követően, percekig kellett ápolni őt a pályán, végül lecserélték.

A brutális könyökös miatt tizenegyeshez jutott a Leuven, amit értékesített is Bese csapattársa, ám ez csak a szépítéshez volt elég, a Beerschot 4-2-re behúzta a rangadót.

Hollandia

A magyar válogatott kerettag Szőke Adrián megszerezte első gólját tétmérkőzésen a holland élvonalbeli Heracles Almelo csapatában. A klub honlapjának beszámolója szerint a Holland Kupa harmadik fordulójának szerdai játéknapján a középcsatár a 68. percben lépett pályára, majd a 92. percben ő állította be a 3-0-s végeredményt a vendég SC Telstar elleni meccsen.

Vasárnap kezdőként 79 percet játszott, ezúttal gólt nem szerzett, viszont egy sárga lapot összeszedett a 26. percben egy szabálytalanság után. Csapata 4-1-re nyert az Utrecht ellen a holland bajnokság 7. fordulójában.

Törökország

Gólgazdag mérkőzésen kezdőként egy félidőt játszott a Kasimpasa magyar válogatott szélsője, Varga Kevin. Csapata 4-3-ra nyert a Tranbzonspor vendégeként a török élvonal 7. fordulójában.

A Göztepe-Alanyaspor bajnokit elhalasztották, így Megyeri Balázs nem lépett pályára az izmiri együttesben a hétvégén.

Ausztria

Újra gólt szerzett a Bajnokok Ligájában Szoboszlai Dominik, méghozzá az Atlético Madrid otthonában, ami azt jelentette, hogy a magyar válogatott középpályásnak sikerült elsőként eljutni három gólig a BL 1992-es megalakulása óta.

Ötgólos győzelmet aratott az RB Salzburg a Tirol elleni osztrák első osztályú bajnokin szombaton. A Salzburg kezdő tizenegyében ismét helyet kapott Szoboszlai Dominik, aki a harmadik percben máris kiosztott egy gólpasszt: az alapvonaltól emelt a kaputól 10 méterre lévő Okafornak, aki mellre vette a labdát, majd kapásból a jobb alsó sarokba lőtt.

A magyar válogatott játékost végül a 61. percben, 3-0-s állásnál lecserélte edzője, a Salzburg pedig ezt követően még kettőt berámolt és 5-0-ra nyert. Szoboszlai így a mostani szezon tíz tétmeccsén öt gólt és nyolc gólpasszt jegyzett már.

Szántó Tamás (Rapid Wien) nem volt nevezve az Altach ellen, a bécsiek odahaza 3-1-re nyertek.

Ahogy Majnovics Martin (St. Pölten) sem volt nevezve a Ried ellen, illetve Tiefenbach Dániel (Austria Lustenau) sem volt a keretben a Dornbirn (0-1) ellen.

Svájc

A svájci élvonal 6. fordulójából esedékes Lugano-Young Boys bajnokit elhalasztották, így Kecskés Ákos nem játszott a hazaiaknál a múlt hétvégén.

Szerbia

Gólpasszal vette ki a részét csapata győzelméből a Partizan Beograd magyar szélsője, Filip Holender, aki először volt kezdő új csapatában. A szerb bajnokság 13. fordulójában a belgrádiák a Macvát fogadták, végül 2-0-ra győztek, Holender a második találatnál osztott ki asszisztot.

Ciprus

Lang Ádám (Omonia Nicosia) eltiltását tölti, csapata 1-0-s vereséget szenvedett az Olympiakosz Nicosia ellen.

Szalai Attila (Apollon Limasszol) 1-1-es döntetlent játszott az APOEL ellen, a magyar válogatott védő csereként a 85. percben állt be.

Szlovákia

Elmaradt a múlt hétvégére tervezett Szered-DAC találkozó, ugyanis a szerediek csapatában több játékos is megfertőződött a koronavírussal, így a dunaszerdahelyiek három magyarja - Kalmár Zsolt, Schäfer András, Vida Máté nem lépett pályára.

A Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása, Holman Dávid kezdőként végigjátszotta a Nitra ellen 1-0-ra elveszített bajnokit, a 86. percben sárga lapott kapott.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek idegenben nyert 1-0-ra a Slaven Belupo ellen. A magyar válogatott középpályás kezdő volt, a 86. percben lecserélte edzője.

Honfitársa, Gyurcsó Ádám már kevésbé örülhetett, hiszen a Hajduk Split egygólos vereséget szenvedett az Istra vendégeként, és a 89. percben lecserélték a horvát élvonal 10. fordulójában.

Olaszország

A 18 éves Balogh Botond jó teljesítményével már többször kiérdemelte, hogy a Parma keretében legyen a felnőtt együttes élvonalbeli bajnoki mérkőzésén. Szerdán pedig eljött számára a nagy pillanat, hiszen Fabio Liverani vezetőedző a kezdőcsapatba jelölte a Pescara ellen Olasz Kupa-mérkőzésen. Balogh meghálálta a bizalmat, ugyanis végigjátszotta a 3-1-re megnyert összecsapást.

Szombaton viszont bemutatkozott az olasz bajnokság élvonalában, csapata, a Parma pedig meglepetésre 2-2-es döntetlent játszott az Internazionale vendégeként a hatodik fordulójában. A 18 éves magyar védő végigjátszotta a találkozót. A Parma kétgólos előnyre tett szert Gervinho duplájával, de előbb a horvát Marcelo Brozovic szépített, majd honfitársa, Ivan Perisic a hosszabbításban egyenlített.

Horváth Krisztofer (Torino) nem nevezték a Lazio ellen 4-3-ra elveszített bajnokira.

Portugália

Bobál Gergely ezúttal a kispadról figyelte a CD Nacional legutóbbi bajnokiját, amely 0-0-s döntetlennel ért véget a Marítimo ellen.

Csoboth Kevin (Benfica B) csereként a 63. percben állt be a Leixoes elleni (3-2) bajnokin.

Uruguay

A Penarol 0-0-s döntetlent játszott az argentin Vélez Sarsfielddel a Copa Sudamericana nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén. Vadócz Krisztián ezúttal nem kapott lehetőséget edzőjétől, a visszavágót egy hét múlva rendezik.

USA

Az MLS-ben szereplő Columbus Crew 2–1-re nyert a Philadelphia Union ellen. A győztes gólt az egy perccel korábban csereként pályára lépő Németh Krisztián szerezte a 84. percben, miután egy kontratámadás végén az első labdaérintéséből eredményes volt.

A Sporting Kansas City magyar támadója, Sallói Dániel ezúttal a kispadról figyelte a Cincinnati ellen 1-0-ra megnyert bajnokit.

Kína

Kádár Tamás (Shandong Luneng) nem játszott a Hopej China Fortune ellen. Csapata 2-2-es rendes játékidőt követően 6-3-ra nyert, összesítésben 8-5-tel ment tovább és játszhat az 5. helyért a rájátszásban.