Szoboszlai rutingólja a világ egyik legjobb csapata ellen, Nagy Ádámék menetelnek - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. december 13., hétfő 12:00
Szerző: Csakfoci Admin 2021. december 13., hétfő 12:00

NÉMETORSZÁG

A már csoportgyőztes Manchester City 2-1-s legyőzésével biztosította az Európa Liga-folytatást az RB Leipzig, amelynek első gólját Szoboszlai Dominik jegyezte.

Domenico Tedesco, az RB Leipzig új vezetőedzője hazai győzelemmel mutatkozott be a kispadon: csapata a német bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján 4-1-ra bizonyult jobbnak a Borussia Mönchengladbachnál. Az első félidőt kontroll alatt tartották a veszélyesen kontrázó lipcseiek, akiknél Gulácsi Péter és Willi Orbán a kezdőben kapott lehetőséget. Szoboszlai Dominik a 63. percben csereként állt be, Orbán az 59. percben sárga lapot kapott.

A címvédő és listavezető Bayern München otthon a második félidőben fordított a szünetben vezető Mainz ellen, a vendégek magyar válogatottja, Szalai Ádám nem került a meccsre nevezett keretbe. A beszámolók szerint könnyebb autóbalesetet szenvedett, miután pénteken, a mérkőzés előtti utolsó edzésre menet, Darmstadt közelében letért az útról és a szalagkorlátnak csapódott autójával

A magyar csatárnak elővigyázatosságból kórházba kellett mennie az ijesztően hangzó balesetet követően egy alapos kivizsgálásra és emiatt lekéste a müncheni indulást, de elővigyázatosságból egyébként sem lépett volna pályára a rutinos futballista. Szalai vasárnapra is pihenőt vett ki és egyelőre nem tudni, hogy kedden, a Hertha ellen pályára léphet-e majd a támadó

A szintén magyar válogatott Sallai Roland a 76. percben szállt be a Freiburgba, amely 2-1-re kikapott a vendég Hoffenheimtől. A magyar szélső 1-1-es állásnál lépett pályára.

A Dortmund a 85. percben egyenlített az első félidőben büntetőből vezetést szerző Bochum vendégeként, amelyben ezúttal nem került sor Novothny Soma játékára. Megszakadt a Hertha öt forduló óta tartó nyeretlenségi sorozata, a berlini gárda - melynek éléről két hete távozott Dárdai Pál - ebben az időszakban kétszer kikapott és háromszor döntetlent ér el, most viszont 2-0-ra felülmúlta a Bielefeldet. Dárdai középső fia, Márton farizomsérüléséből lábadozik.

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven jobbhátvédje nem volt nevezve Kortrijk elleni bajnokira, amelyet csapata 2-1-re elveszített.

A Genk magyar utánpótlás-válogatott támadója, Németh András előbb a kispadról figyelte a Rapid Wien ellen 1-0-ra elveszített EL-csoportmeccset csütörtökön, majd hétvégén sem lépett pályára a Gent ellen 1-0-ra megnyert bajnokin a belga élvonal 18. fordulójában.

HOLLANDIA

Kiss Tamás végig a kispadon ült a Willem II ellen 3-1-re megnyert bajnokin.

A magyar válogatottnál is számításba vett Szőke Adrián (Heracles) a 69. percben lépett pályára a Vitesse ellen 2-1-re megnyert bajnokin.

Rácz Barnabás, az FC Eindhoven középpályása kezdőként egy félidőt játszott a Telstar ellen 1-1-re végződő bajnokin a holland másodosztály 19. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott nem kapott lehetőséget a Ried ellen 2-1-re elveszített bajnokin.

SVÁJC

Bolla Bendegúz, a Grasshoppers magyar válogatott védője nem volt a meccskeretben a Luzern ellen 1-1-re végződő bajnokin a svájci élvonal 17. fordulójában.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje végigjátszotta a kazah Kairat Almati elleni gól nélküli döntetlennel végződő EL-csoportmeccset.

Paulo Vinícus, az APOEL magyar-brazil hátvédje nem kapott lehetőséget az Olympiakos Nicosia ellen 1-1-re végződő bajnokin a ciprusi élvonal 13. fordulójában.

DÁNIA

Prosser Dániel, a SönderjyskE támadója nem volt nevezve a Hvidovre elleni dán kupameccsre. Csapata 3-2-re nyert, majd büntetőkkel jutott tovább az elődöntőbe.

LENGYELORSZÁG

Vida Kristopher, a Piast Gliwice magyar szélsője végig a pályán volt a Rakow ellen 1-0-ra elveszített bajnokin a lengyel élvonal 18. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila, a Fenerbahce magyar válogatott védője kezdőként végigjátszotta az Eintracht Frankfurt ellen 1-1-re végződő EL-csoportmeccset csütörtökön.

Varga Kevin fémjelezte Kasimpasa 2-1-re kikapott Basaksehir vendégeként. A magyar válogatott szélső kezdőként 67 percet játszott.

Megyeri Balázs végig a kispadról figyelte az eseményeket a Rizerspor ellen 3-1-re elveszített bajnokin a török élvonal 16. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Rendkívül fontos győzelmet aratott a Nagy Ádámot is a soraiban tudó Pisa, amely a forduló előtt a második helyen álló Leccét fogadta az olasz másodosztályban. A magyar válogatott középpályás kezdőként végigjátszotta a rangadót és ezúttal is nagyon hasznos tagja volt csapatának, rengeteg labdát szerzett, a támadásokat is segítette, egy alkalommal pedig közel volt a gólpasszhoz is.

A Pisa végül Giuseppe Sibilli 58. percben lőtt góljának köszönhetően 1-0-ra nyert és két ponttal vezeti a bajnokságot a 17. fordulót követően.

Balogh Botond sérülés miatt nem lehetett a Parma keretének tagja, csapat nélküle játszott 1-1-s döntetlent a Serie B-ben, a Perugia ellen.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott játékosa csereként a 62. percben lépett pályára a ciprusi Anorthosis Famagusta ellen 1-1-re végződő EL-csoportmeccsen.

Kun Bertalan végigjátszotta a Proleter legutóbbi bajnokiját, csapata 2-1-re kikapott az újonc Kolubara vendégeként. A magyar támadó középpályás a 72. percben sárga lapot kapott.

Bocskay Bertalan, a Topolya magyar védekező középpályása a kispadról figyelte végig a Radnicki ellen 3-0-ra megnyert bajnokit a szerb élvonal 20. fordulójában

OROSZORSZÁG

Kecskés Ákos, a Nyizsnyij Novgorod magyar válogatott védője orrtörés miatt kihagyta az FK Krasnodar elleni (0-0) bajnokit az orosz első osztály 18. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A Kisvárdáról igazolt Joao Janeiro vezetésével a dunaszerdahelyi DAC a negyedik bajnokiján is veretlen maradt, ráadásul a Slovan Bratislava otthonából rabolt pontot a csallóközi gárda.

A vasárnapi 0-0-s döntetlen azt jelentette, hogy a Slovan kilenc zsinórban megnyert hazai bajnoki után veszített otthon pontokat, ráadásul a DAC Joao Janeiro irányítása mellett a negyedik meccsén sem kapott gólt (2-0, 1-0, 1-0 és 0-0 a portugál eddigi eredménysora).

A Dunaszerdahely Schäfer Andrást és Hahn Jánost is kezdőként küldte pályára magyar játékosai közül (a csatárt a 89. percben lecserélték), Kalmár Zsolt pedig súlyos sérülése utáni rehabilitációjának vége felé jár, de még játszani nem tud.

A DAC az egy ponttal maradt a negyedik helyen, lemaradása három pont a már dobogós Ružomberok (Rózsahegy) mögött. A sérült Holman Dávidot még nélkülöző Slovan hatpontos előnnyel vezeti a tabellát a Trnava (Nagyszombat) előtt.

SZLOVÉNIA

Futács Márkó, az Olimpija Ljubljana magyar csatára csereként a 75. percben állt be a Celje ellen 1-1-re végződő bajnokin a szlovén élvonal 18. fordulójában.

HORVÁTORSZÁG

Horvátországban a Lovrencsics Gergőt foglalkoztató Hajduk Split 3-3-s döntetlent játszott a Lokomotiv Zagreb otthonában. A magyar jobbhátvéd a kezdőcsapatban kapott helyet, de sérülés miatt csak 20 percet lehetett a pályán. Horvát lapok szerint agyrázkódás gyanúja miatt nem tudta folytatni a játékot.

Kleinheisler László góllal járult hozzá az NK Osijek 3-1-es hazai győzelméhez a Sibenik ellen a horvát bajnokság 19. fordulójában, miután a 33. percben hét méterről lőtt a léc alá, amivel kialakította a 3-1-es végeredményt.

Kleinheisler gólja 1:35-től:

INDIA

Koman Vladimir pontot érő gólt szerzett az indiai bajnokságban: az FC Chennaiyin magyar válogatott középpályása a Mohun Bagan ATK elleni találkozó első félidejében talált be, beállítva ezzel az 1-1-s végeredményt.

Koman gólja 3:03-tól:

KÍNA

Kádár Tamás csapatkapitányként végig a pályán volt csapata, a kínai élvonalbeli Tianjin Jinmen Tiger vasárnapi bajnokiján, amelyet 1-1-et játszott a Chongqing Liangjiang Athletic ellen a kínai szuperliga 15. fordulójában. A magyar védő sárga lapot kapott a 94. percben.