Szoboszlai és Sallai nagy napja Németországban, Sallói a megmentő volt Amerikában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 23., hétfő 11:23
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 23., hétfő 11:23

NÉMETORSZÁG

Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is kezdett a lipcsei együttesben. Utóbbi a tizenhatos sarkáról szerzett vezetést a 38. percben, majd az 52. percben szinte az oldalvonaltól volt eredményes szabadrúgásból. Gulácsi végigjátszotta a találkozót, Szoboszlai 69, Orbán 76 percet játszott, csapatuk 4-0-ra nyert a Stuttgart elleni bajnokin.

A mérkőzés másnapján Szoboszlai teljesítményéről rendkívül jó véleménnyel voltak, csak szuperlatívuszokban írtak róla a német lapok, valamint a mérkőzés legjobbja lett az egyik nemzetközi statisztikai portál szerint. Ráadául a magyar középpályás lett a Bundesliga-forduló legjobbja is a bajnokság hivatalos honlapján.

Sallai Roland győztes góljával a Freiburg 2-1-re felülmúlta a vendég Borussia Dortmundot. A magyar válogatott támadó az 53. percben talált a kapuba, amivel 2-0-ra alakította az állást. Az esélyesebb Dortmund a hátralévő időben egy öngóllal már csak szépíteni tudott, így a 71. percben lecserélt Sallai gólja három pontot ért a csapatának.

A Bochum-Mainz találkozón a vendégeknél Szalai Ádám a 62. percben csereként lépett pályára, míg a hazai együttesben a korábban az egyik edzésen csapattársával ütköző, majd a sérüléséből felépülő Novothny Soma nem jutott szóhoz, mégis ő örülhetett jobban, mert csapata kétgólos győzelmet aratott.

A Dárdai Pál által irányított Hertha BSC hiába vezetett, második mérkőzésén is kikapott, mivel a vendég Wolfsburg az utolsó bő negyedórában fordított, s így továbbra is százszázalékos. Dárdai Márton bokasérülés miatt nem volt a keretben.

ANGLIA

Nagy Ádám, a Bristol City magyar válogatott középpályása nem volt nevezve a Reading elleni 3-2-e győzelemmel, majd a Swansea ellen 1-0-s vereséggel véget érő bajnokira az angol másodosztály 3. és 4. fordulójában.

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven magyar jobbhátvédje nem volt keretben az Eupen elleni bajnokin, csapata 4-1-es vereséget szenvedett hazai pályán a belga élvonal 5. fordulójában.

HOLLANDIA

Szőke Adrián együttese, a holland élvonalbeli Heracles 1-1-es döntetlent játszott a Sparta Rotterdam vendégeként. A magyar válogatottnál is számításba vett fiatal támadó a kispadról figyelte az eseményeket.

Az elmúlt hét közepén a Puskás Akadémiától a ligaújonc Cambuurhoz szerződő Kiss Tamás kezdőként debütált a PSV ellen 4-1-re végződő bajnokin, majd a szünetben edzője lecserélte a holland élvonal 2. fordulójában.

Rácz Barnabás, a holland másodosztályú FC Eindhoven magyar középpályása nem volt keretben a PSV U21-es csapatának elleni mérkőzésen.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila kezdőként végigjátszotta a HJK Helsinki ellen 1-0-ra megnyert EL-rájátszás első meccsét. Hétvégén a török élvonal 2. fordulójában a Szalaival felálló Fenerbahce gól nélküli első félidőt követően 2-0-ra nyert az Antalyaspor ellen. A hétszeres francia bajnok Olympique Lyonnal is szóba hozott magyar válogatott védő kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

A Kasimpasa hazai pályán 2-0-ra nyert a Giresunspor ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin végig a pályán volt.

Megyeri Balázst (Göztepe) ezúttal sem nevezték a Yeni Malatyaspor elleni bajnokira, együttese 1-0-s vereséget szenvedett.

AUSZTRIA

A Bukta Csabát is foglalkoztató Altach 0-0-s döntetlent játszott a Tirol ellen. A magyar utánpótlás-válogatott támadó - aki az elhunyt édesapjáért is játszik - az 59. percben lépett pályára csereként az osztrák élvonal 5. fordulójában.

Mester Csaba, az osztrák másodosztályban szereplő Austria Wien II támadója kezdőként 75 percet játszott a Liefering ellen, csapata 2-0-ra kikapott hazai pályán. A vendégeknél Major Sámuel nem volt keretben.

SVÁJC

Bolla Bendegúz (Grasshoppers) kezdőként végigjátszotta a Zürich elleni (1-2) bajnokit a svájci élvonal 28. játéknapján.

CIPRUS

Az Európa Liga-rájátszás első mérkőzései közül a Lang Ádámot is soraiban tudó Omonia Nicosia 4-2-re legyőzte a belga Antwerpet. A magyar válogatott védő végigjátszotta a meccset.

A ciprusi élvonal nyitófordulójában az APOEL Nicosia magyar-brazil hátvédje, Vinícius Paulo szintén végig a pályán volt a Pafos ellen 4-0-s vereséggel végződő bajnokin.

LENGYELORSZÁG

Döntetlennel zárult a lengyel élvonalbeli bajnokság 5. fordulójának vasárnap délutáni meccse: A Piast Gliwice odahaza 1-1-re végzett a Slask Worclaw ellen. A házigazdánál Vida Kristopher góljával szerzett vezetést csapata, miután körülbelül 7 méterről gurított a vendégek kapujába.

A magyar támadó ötödik bajnokiján a harmadik gólját szerezte a szezonban, csapata a mostani döntetlennel a hatodik helyen áll a lengyel élvonal tabelláján.

A vendégeknél Tamás Márk nem volt ott a keretben.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar játékosa a kispadról szállt be a 61. percben, csapata 4-0-ra nyert az újonc Kolubara ellen a szerb élvonal 6. játéknapján.

OROSZORSZÁG

A Nyizsnyij Novgorod nyáron igazolt magyar védője, Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta az FK Rosztov ellen 2-1-re végződő bajnokit az orosz első osztály 5. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A DAC sorozatban második bajnokiján 1-1-es döntetlent játszott, a csallóköziek ezúttal a Trencin ellen nem bírtak a szlovák élvonal 5. fordulójában. Schäfer András és Kalmár Zsolt nem volt ott a keretben.

HORVÁTORSZÁG

Megszakadt az Osijek veretlensége, miután a Kleinheisler Lászlót is foglalkoztató együttes 2-0-ra kikapott az Istra vendégeként. A magyar válogatott középpályás kezdőként 67 percet játszott.

Lovrencsics Gergő, a Hajduk Split magyar válogatott hátvédje végigjátszotta a kilencven percet a Dragovoljac elleni bajnokin a horvát élvonal 6. fordulójában.

USA

Sallói Dániel góljának köszönhetően a Sporting Kansas City házigazdaként 1-1-es döntetlent játszott a Portland Timbers csapatával az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) alapszakaszában. A klub honlapja szerint a magyar szélső ezúttal is kezdő volt, a 92. percben a vendégek térfelének közepén, a vonal mellett kapott labdát, amit bevezetett a tizenhatoson belülre, majd bravúros mozdulattal a hálóba lőtt, ezzel beállította a végeredményt.

A hétvégén viszont csapata gól nélküli döntetlent játszott a Minnesota ellen, Sallóit a 63. percben lecserélték.

Gazdag Dániel kezdőként 63 percet kapott a Philadelphia Union együttesében, amely hazai pályán 1–0-ra legyőzte a New York Cityt. A CF Montrál ellen viszont már csak 1-1-et játszottak, a magyar válogatott középpályás 65 perc játéklehetőséget kapott edzőjétől.

Schön Szabolcs a kezdéstől a 77. percig volt a pályán az FC Dallasban, amely házigazdaként 1-0-ra kikapott a Seattle Sounderstől. A Houston Dynamo ellen pedig 2-2-re végeztek Schönék, a magyar válogatott játékos az 58. percig volt a pályán.

URUGUAY

A Vadócz Krisztiánt is soraiban tudó Montevideo Wanderers 2-1-es vereséget szenvedett a Fenix ellen az uruguayi élvonal 15. fordulójában. A magyar válogatott középpályás ezúttal sem kapott lehetőséget edzőjétől.

KÍNA

Kádár Tamás, a Tianjin Jinmen Tigers magyar hátvédje végigjátszotta a Shanghai Port ellen 5-0-s vereséggel végződő bajnokit.