Sallai ötödször villant a Bundesligában, magyar gól Hollandiában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa pályáin.
Csakfoci Admin 2021. január 25., hétfő 14:32
Szerző: Csakfoci Admin 2021. január 25., hétfő 14:32

NÉMETORSZÁG

Az RB Leipzig hazai pályán 1-0-ra nyert 1–0-ra nyert az Union Berlin ellen a Bundesliga 17. fordulójában szerda este. Gulácsi Péter kezdőként végig a pályán volt, Willi Orbán a kispadról figyelte az eseményeket, Szoboszlai Dominik jelenleg combsérüléséből lábadozik.

A szombati játéknapon az utolsó előtti Mainz hatalmas meglepetésre 3-2-re legyőzte a bajnoki címre hajtó lipcseieket. Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést. A magyar válogatott kapus az első és a harmadik gólnál is bizonytalankodott -, míg a hazaiaknál Szalai Ádám a 66. percben lépett pályára.

Sallai Roland a szerdai játéknapon gólt szerzett az Eintracht Frankfurt ellen 2-2-re végződő bajnokin, ami a szezonbeli ötödik találata volt. A hétvégi, Stuttgart elleni bajnokin már bokasérülés miatt nem lépett pályára, csapata így is hazai pályán 2-1-re nyert.

A Hertha BSC előbb szerdán 3-0-ra kikapott a Hoffenheim ellen, majd szombaton Werder Bremen elleni 4-1-es vereség megpecsételte Bruno Labbadia vezetőedző és Michael Preetz sorsát. Sajtóhírek szerint újra Dárdai Pál lehet a berliniek trénere. A két mérkőzésen Dárdai Márton nem játszott, mivel izomsérüléssel bajlódik.

A Bundesliga 2-ben szereplő Bochum 1-1-es döntetlent játszott a Sandhausen vendégeként, a bochumiaknál a Diósgyőrrel szóba hozott Novothny Soma nem volt a keretben.

ANGLIA

Nagy Ádám, a Bristol City magyar válogatott középpályása kezdőként végig a pályán volt a Norwich City elleni (0-2) bajnokin szerda este. Szombaton viszont a kispadról figyelte az eseményeket a Millwall elleni FA-Kupa 4. fordulójában. Csapata idegenben nyert 3-0-ra, és bejutott a legjobb 16 közé.

A Liverpool elleni FA-kupa-mérkőzésen debütáló Onódi Ákos ezúttal az Aston Villa U23-as csapatában kapott lehetőséget. A 19 éves tehetséges magyar kapus kezdőként végigjátszotta a Norwich City ellen 3-2-re- megnyert bajnokit.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás a hosszabbításban lépett pályára a Waregem ellen 3-2-re megnyert bajnokin csütörtökön. Vasárnap szintén csereként, ezúttal a 73. percben szállt be a Gent ellen 3-0-ra elveszített mérkőzésen.

HOLLANDIA

Klubjának honlapja szerint a 22 éves középpályás a 79. percben lépett pályára, és a 92. percben ő állította be a végeredményt Rotterdamban. Szőke Adriánnak ez volt a második találata a kupasorozatban, a bajnokságban pedig egy gólnál jár. A zentai születésű középpályás 2019 nyarán Kölnből igazolt jelenlegi klubjához, már az előző idényben is az első keret tagja volt, a mostani szezonban pedig csereként beállva rendszeres játéklehetőséget kap.

A bajnokságban viszont a cserepadról figyelte az eseményeket a Heracles elleni (1-0) bajnokin a holland élvonal 18. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

A Kasimpasa hazai 2-1-es vereséget szenvedett az Erzurum elleni bajnokin. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin végigjátszotta a mérkőzést, a 84. percben sárga lapott kapott. A hétvégi, Ankaragücü ellen szintén vesztes bajnokin második félidőben állt be.

A Göztepe magyar kapusa, Megyeri Balázs a Genclerbirligi (4-0) és a Besiktas (2-1) elleni bajnokin végig a kispadról figyelte az eseményeket.

A ciprusi élvonalbeli Apollon Limasszoltól a Fenerbahcéhoz távozó Szalai Attila nem volt keretben a Sivasspor ellen 1-1-es döntetlennel végződő találkozón.

AUSZTRIA

Bukta Csaba vasárnap debütálhatott az Altach együttesében, méghozzá épp anyaklubja, a Red Bull Salzburg elleni bajnokin. A vasárnapi találkozón először játszhatott a helyi Bundesliga első osztályában a hazaiak magyar támadója, aki a 61. percben lépett pályára csereként.

Az épp Salzburgból kölcsönvett utánpótlás-válogatott játékos volt klubja ellen debütálhatott, jelenlegi csapata számára pedig pechesen alakult a találkozó. A papírformának mondható győzelmet arató bajnokcsapat Zwischenbrugger öngóljával szerzett vezetést a fordulás után, majd Daka állította be a végeredményt - az Altach ráadásul a 80. perctől emberhátrányban is futballozott.

Szántó Tamás (Rapid Wien) nem volt nevezve az Sturm Graz elleni bajnokira (4-1). Osztrák sajtóhírek szerint nyáron új csapat után nézhet a 24 éves középpályás.

Majnovics Martin (St. Pölten) szintén nem volt keretben az Admira ellen 2-2-es döntetlennel véget érő mérkőzésre.

SVÁJC

A svájci élvonal 6. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Lugano magyar válogatott hátvédje, Kecskés Ákos kezdőként 85 percet játszott a Young Boys elleni (0-2) bajnokin.

GÖRÖGORSZÁG

Nagy Gergelyt (AEL Larissza) nem nevezték az Aszterasz Tripolisz elleni (0-1) mérkőzésre.

CIPRUS

Lang Ádám, a ciprusi Omonia Nicosia elleni bajnokin a sárga lapok miatti eltiltását töltötte, csapata így is 1-0-ra nyert a Paralimni vendégeként.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László a kispadon kezdte az Eszék első 2021-es bajnokiját a horvát első osztályban, amelyen a Lokomotiva Zagreb vendége volt a magyar középpályás együttese.

Az eszéki csapat a 35. percben már 2-0-s előnyben volt egy akció- és egy büntetőből szerzett gólnak köszönhetően, egy második félidei, könyöklésért kapott hazai kiállítás pedig végleg megpecsételte a zágrábiak sorsát. Az 58. minutumban az Osijek a harmadik találatát is megszerezte, majd a 82. percben érkezett a pályára Kleinheisler, aki kis híján rögtön elő is készített egy gólt: beívelése után Miérez fejesét bravúrral védte a zágrábiak kapusa, a kipattanót aztán Erceg már belőtte, azonban a találatot videóbírón visszanézte, majd lesállás miatt érvénytelenítette a játékvezető.

Az Eszék így is magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott, amivel a horvát bajnokság első helyén áll.

A Gyurcsó Ádám fémjelezte Hajduk Split idegenben nyert 1-0-ra a Sibenik ellen. A magyar válogatott szélső 75 percig volt a pályán.

OLASZORSZÁG

A 18 éves Balogh Botondot (Parma) nem nevezték Lazio elleni (1-2) Olasz Kupa nyolcaddöntőre. A rómaiaknál Kosznovszky Márk a kispadról figyelte az eseményeket. A bajnokságban viszont nem volt a keretben a Parma magyar hátvédje, aki a napokban honlapunknak adott interjút.

Horváth Krisztofert (Torino) nem nevezték a Benevento elleni (2-2) mérkőzésre.

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.