Nagy Ádám nagyon belelendült, Kalmár gólpasszal jelentkezett, Szalaiék rangadót nyertek - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. március 1., hétfő 13:46
Szerző: Csakfoci Admin 2021. március 1., hétfő 13:46

NÉMETORSZÁG

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig hazai pályán kétgólos hátrányból fordítva győzte le a hozzá hasonlóan Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős Borussia Mönchengladbach együttesét a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján. A győztes gólt Alexander Sörloth a 93. percben szerezte. A lipcseieknél a sérülése után lábadozó Szoboszlai Dominik továbbra sem bevethető.

A Hertha BSC Dárdai Pál kispadra visszatérését követő ötödik mérkőzésén a negyedik vereségét szenvedte el: a berlini gárda a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján Wolfsburgban kapott ki 2-0-ra. A magyar szakember még nyeretlen második edzősége alatt. Fia, Márton végigjátszotta a találkozót.

Szalai Ádám a 64. percig kezdőként játszott a Mainz és az Augsburg vasárnapi Bundesliga-meccsén, amelyet a vendégek nyertek meg 1-0-ra. Sallai Rolandot a 76. percben cserélték be a Bayer Leverkusen-Freiburg találkozón (1-2) a vendégek, a támadó egy perccel pályára lépését követően sárga lapot kapott.

Novothny Soma (Bochum) a kispadról figyelte végig az eseményeket a Würzburger Kickers ellen hazai pályán 3-0-ra megnyert bajnokit a német másodosztály 23. fordulójában.

ANGLIA

Remekül mutatkozott be új edzőjének, Nigel Pearsonnak az angol másodosztályú Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám. A légiós kitűnő beadással szolgálta ki a Middlesbrough otthonában megrendezett keddi bajnokin a vezető gólt szerző szenegáli Famara Diédhiou-t. A negyedóra alatt három gólt szerző City 3-0-ra vezetett a félidőben, majd végül 3-1-es sikert aratott, megszakítva hatmeccses vereségsorozatát.

Nagy Ádám az egész találkozón kitűnő teljesítményt nyújtott és hatalmas mezőnymunkát végzett, mindezt pontos passzjátékkal és a mezőny legtöbb sikeres szerelésével kísérve.

Második találkozóját is megnyerte az új vezetőedzővel, Nigel Pearsonnal a Nagy Ádámot is foglalkoztató Bristol City, amely a Middlesbrough elleni hétközi győzelem után ezúttal még nagyobb skalpot gyűjtött be, és a hazai pályán nagyszerű mutatókkal rendelkező – a forduló előtt 10 győzelemmel, 5 döntetlennel és 1 vereséggel álltak – Swansea otthonából is elhozta a három pontot.

Az angol másodosztályú bajnokság 33. fordulójának találkozóján is a kezdőcsapatban kapott lehetőséget Nagy Ádám, aki ismét jól játszott, rengeteget dolgozott a középpályán és több labdaszerzése is volt, végül a 95. percben cserélte le edzője. Az első játékrészben nem esett gól, a fordulás után pedig gyorsan hátrányba került a Bristol egy tizenegyest követően, ám innen is képes volt felállni a vendég együttes, így Nahki Wells, Kasey Palmer és Antoine Semenyo góljaival fordított és 3-1-re nyert Nagy Ádám csapata.

A Bristol ezzel feljött a 11. helyre és újra lőtávon belülre, hat pontra közeledett az osztályozót érő hatodik hely.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédjét, Bese Barnabást nem nevezték a Bruges elleni bajnokira, csapata 3-0-s vereséget szenvedett idegenben a belga első osztály 27. fordulójában.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) nem lépett pályára a Twente ellen 2-2-re végződő bajnokin a holland élvonal 24. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

A Fenerbahce magyar válogatott védője, Szalai Attila végigjátszotta a Trabzonsport ellen 1-0-ra megnyert rangadót, így a Fener megduplázta előnyét üldözője előtt és 54 ponttal áll a harmadik helyen a tabellán.

A Kasimpasa hazai pályán 1-0-ra kikapott a Götztepe ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin kezdőként 74 percig volt a pályán, Megyeri Balázs a kispadról figyelte az eseményeket a török élvonal 27. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója győztes csapat tagja volt, miután a 80. percben lépett pályára, csapata pedig 1-0-ra nyert az EL-ből kieső Wolfsberg vendégeként.

Majnovics Martin (St. Pölten) csereként a 83. percben szállt be az Austria Wien elleni bajnokin (0-2).

SZERBIA

A Partizan Belgrád magyar válogatott szélsője, Holender Filip az előző hetekhez hasonlóan ismét győztes csapat tagja volt, ezúttal a belgrádiak idegenben kiütéses, 6-0-s győzelmet arattak az Indija ellen. Holender csereként az 54. percben állt be.

SVÁJC

A svájci élvonal 22. fordulójában Kecskés Ákos (Lugano) a sárga lapos eltiltása miatt nem játszhatott a Lausanne ellen. Csapata 2-0-s vereséget szenvedett idegenben.

CIPRUS

A ciprusi kupa negyeddöntőjében a házigazda APOEL-ben Paulo Vinícius végigjátszotta a mérkőzést, a vendég Omonia Nicosiában Lang Ádám a félidőben állt be. A mérkőzés 1-1-es döntetlennel ért véget.

A rájátszásban Lang a kispadról figyelte az eseményeket az Olympiakosz ellen megnyert találkozón, míg Vinícius ismét végig a pályán volt az Ethnikos Ahna ellen (2-0).

GÖRÖGORSZÁG

A görög élvonal 8. fordulójából elhalasztott mérkőzésén Nagy Gergely, az AEL Larissza magyar kapusa végigvédte a Lamia elleni bajnokit (0-1). A hétvégi fordulóban szintén a pályán volt, kapott gól nélkül hozta le a Panetolikosz elleni találkozót.

SZLOVÁKIA

A szlovák bajnokság alapszakaszának 21. fordulójában megszerezte első idei győzelmét a DAC, amely 2-1-re legyőzte hazai pályán a Nagymihályt. A dunaszerdahelyieknél végigjátszotta a találkozót Schäfer András és Kalmár Zsolt, utóbbi egy gólpasszt is adott.

Az már korábban eldőlt, hogy a DAC másodikként zárja az alapszakaszt, melynek utolsó mérkőzését a jövő héten a címvédő és jelenleg listavezető pozsonyi Slovan ellen játssza Bernd Storck együttese.

Holman Dávid (Slovan Bratislava) sérülés miatt nem játszhatott a Sered elleni (5-0) bajnokin.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 19. fordulójában a Podbeskidzie magyar hátvédje, Kocsis Gergő sárga lapos eltiltását letöltve kezdőként végigjátszotta a Raków Czestochowa ellen 1-0-ra elveszített bajnokit.

A Slask Wroclaw magyar védője, Tamás Márk csereként a 21. percben lépett pályára Pogon Szczecin ellen 2-1-re megnyert mérkőzésen.

Vida Kristopher (Piast Gliwice) kezdőként 60 percet játszott a Warta ellen 1-0-ra elveszített találkozón.

HORVÁTORSZÁG

Gyurcsó Ádám a kispadon foglalt helyet, Kleinheisler Lászlót (mindketten NK Osijek) a félidőben lecserélték az NK Varazdin ellen 3-2-re megnyert bajnokin a horvát élvonal 23. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Kerkez Milos (AC Milan) nem volt az AS Roma (2-1) elleni meccskeretben, ahogy Balogh Botond és Kosznovszky Márk (mindketten Parma) sem volt nevezve a Spezia ellen.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely (CD Nacional) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Braga ellei bajnokin. Csapata hazai pályán 2-1-re kapott ki a portugál első osztály 21. fordulójában. A magyar légiós a honlapunknak nyilatkozott a helyzetével, és az esetleges csapatváltásával kapcsolatban.

URUGUAY

Vadócz Kriszitán, az uruguayi Penarol magyar válogatott középpályása nem játszott a Liverpool Montevideo elleni (1-1) bajnokin az uruguayi élvonal 10. fordulójában.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Koman Vladimir (al-Hatta) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve az al-Nasr ellen 2-0-ra elveszített bajnokira az emírségekbeli bajnokság 18. fordulójában.